Bashkë-themeluesi i Dogecoin kritikon kriptën botërore, shtetet që menaxhohen nga kartele të fuqishme

themelues i dogecoin

Themeluesi i Dogecoin Jordan Palmer është në të vërtetë i dëshpëruar në lidhje me rrugën që sektori i kriptovalutave ka marrë në të vërtetë. Në një stuhi të tweet-it aktual, projektuesi Australian shfrytëzoi rastin në globin e kriptomonedhës, duke e përplasur atë përafërsisht. Palmer pretendon se ai fitoi '& rsquo; të ktheheni ose të shoqëroheni në qarqet e kriptovalutave si rezultat i asaj që sektori përfaqëson aktualisht. Në mënyrë të ngjashme, babai i Dogecoin përplasi cilësi të shumta thelbësore të asaj që disa kriptos deklarojnë të jenë. Ai specifikoi se kriptovaluta ishte një:

& hellip; teknologjia moderne konservatore, hiper-kapitaliste u zhvillua kryesisht për të rritur pasuritë e mbështetësve të saj me një përzierje të evazionit të detyrimeve tatimore, zvogëluar mbikëqyrjen qeverisëse dhe gjithashtu mungesën e imponuar në mënyrë të panatyrshme.

Palmer gjithashtu përplasi rrjetin e reklamave prapa sektorit të kriptos, për të cilin ai pretendon se shfrytëzon luftën monetare të njerëzve, duke i siguruar ata që të shpenzojnë kursimet e tyre të kostos duke dashur të bëjnë një dollar të shpejtë. Në lidhje me këtë temë, Palmer specifikoi levat e sektorit:

& hellip; rrjeti i lidhjeve të dyshimta të ndërmarrjeve, ndikuesve të përvetësuar dhe gjithashtu mediave pagesa për lojë për të vazhduar një kult "& ldquo; merrni shpejtë të bollshme & rdquo; kanal i krijuar për të tërhequr para krejt të reja nga të përcaktuara monetarisht dhe gjithashtu injorantë.

Për ta përfunduar, Palmer nxori sugjerimin që kriptoja është e decentralizuar, duke u shqetësuar:

Pavarësisht pretendimeve të sigurimit të '& lsquo; decentralizimi & sektori i kriptovalutave menaxhohet nga një kartel efektiv i numrave të pasur që, me kalimin e kohës, janë zhvilluar në të vërtetë për të përfshirë shumë nga të njëjtat institucione të lidhura me sistemin ekzistues qendror ekonomik që ata me sa duket kanë vendosur të ndryshojnë.

Dogecoin ishte një shaka

Jordan Palmer kurrë nuk ishte aq i etur për kriptovalutat. Për të, Dogecoin ishte një shaka, një monedhë e simuluar që vinte nga një meme në vitin 2013. Në çdo lloj situate, ai vazhdimisht përplasi vlerësimin e modës dhe gjithashtu kritike që pa mbështetësit e Bitcoin për të dhënë para. Për këtë faktor, Palmer në të vërtetë ka pohuar se bitcoin duhet të ketë një vlerë të lidhur me vlerën që i jep kulturës. Me pak fjalë, ai e konsideron këtë vlerë të mos bësh.

Lexo artikullin:  Këshilltarët financiarë që menaxhojnë 110 trilionë dollarë tani mund të ofrojnë tregti me kripto për klientët përmes ndërmjetësve interaktiv

Sidoqoftë, Palmer ndan diçka njësoj me mbështetësit fillestarë të kriptovalutave: antipatinë e tij për sistemin standard ekonomik. Në thelb, Palmer beson se këta financues institucionalë mund të ndryshojnë avantazhet aktuale të kriptovalutave dhe gjithashtu t'i transformojnë ato në monedha të thjeshta fiat. Palmer do të thoshte këtë mundësi, duke pohuar që institucionet financiare kishin fuqinë të bënin një kërkesë agresive mbi Bitcoin përsëri në 2018. Dhe sipas disa ekspertëve, kjo ka ndodhur aktualisht.

Çfarë mendoni për Jordan Palmer '& rsquo; Idetë në lidhje me sektorin e kriptomonedhës? Na tregoni në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju