Rrëshqitje në rënie e Dogecoin: Statistikat 2-Mujore Shfaq Crypto të bazuara në Meme është 76%

Rrëshqitje në rënie e Dogecoin: Statistikat 2 Muaj Shfaq Crypto të bazuara në Meme është 76%

Për vite, dogecoin (DOGE) investoi tregtinë e jetës së tij të renditur më poshtë një monedhë amerikane - nga 2014 deri në janar 2021. Por shumë për bashkë-krijuesin e dogecoin '& rsquo; dekurajimi, DOGE në të vërtetë është rritur me vlerë gjatë gjithë vitit 2014 kundrejt shumës së SHBA, duke marrë një masiv 5,578%.

Kundër bitcoin (BTC), DOGE në të vërtetë ka kapërcyer 1,551% gjatë 12 muajve të fundit. Megjithatë, megjithatë, ato fitime dogecoin kanë lëvizur thellësisht në vlerën e duhur për t'iu përmbajtur pjesës së mbetur të tregut të kripto "& rsquo; recesioni.

Rrëshqitje në rënie e Dogecoin: Statistikat 2-Mujore Shfaqin Crypto të bazuar në Meme është 76%Të Shtunën, 17 Korrik, dogecoin (DOGE) në të vërtetë ka tregtuar për 0.17 dollarë secili pasi arriti në 0.737 dollarë secili 2 muaj më parë. Kripta e famshme e memeve aktualisht është më e ulët se 76% nga zotërimi i kriptos '& rsquo; e lartë e të gjitha kohërave (ATH). Të dhënat shtatë ditore zbulojnë se DOGE ka hedhur në të vërtetë 18% sot, dhe gjithashtu statistikat 30-ditore zbulojnë një humbje më të madhe se 43% gjatë muajit të fundit.

Dogecoin ende ka një kapitalizim të madh tregu me 23 miliardë dollarë në kohën e krijimit. Kapaku i tregut DOGE është shumë më i madh se monedha '& rsquo; Rivalja e ERC20, shiba inu (SHIB), e cila ka një vlerësim tregu prej 3.3 miliardë dollarësh sot.

Baby Doge hedh 63% këtë javë, Yooshi Token dhe gjithashtu Elondoge Mblidhen Këtë Javë '& rsquo; s (*) -Dyfish sa i përket përqindjeve nën ATH, dogecoin është më i madh se disa monedha në njëzet vendosjet kryesore. Digit Meme Token Fitimet

Në të dogecoin '& rsquo; Rivalët si SHIB, dogecoin derdhin shumë më shumë fitime një herë në javë sesa SHIB '& rsquo; s 15% humbje këtë javë më parë. Krahasuar, foshnja doge (BABYDOGE) ka hedhur në të vërtetë një 63.2% të madhe sot.

Sidoqoftë simbolet e qenit meme në të vërtetë kanë parë humbje të thella dhe gjithashtu vetëm disa simbole meme kanë patur sukses. Një posedim meme-kriptash i quajtur yooshi (YOOSHI) ka qenë në fakt fituesi i madh, duke mbledhur 57% sot. I gjithë YOOSHI nuk është një monedhë qenit, pasi duket edhe më shumë si një bretkocë, megjithatë zona e shenjës që pretendon të lëvdërojë pjesëmarrësit 220K synon të zhvillojë një metaverse, NFT, si dhe gjithashtu të sigurojë bamirësi.

Lexo artikullin:  A mund të jetë "Modeli i Kinës" i Ri Arsyeja që Vendi ndaloi minierat e Bitcoin?

Rrëshqitje në rënie e Dogecoin: Statistikat 2-Mujore Shfaqin Crypto të bazuar në Meme është 76%

, një monedhë e përkëdhelur mjaft e paidentifikuar e quajtur Last token (EDOGE) në të vërtetë ka marrë numra të dyfishtë sot me një rritje prej 28%. Elondoge '& rsquo; hardshtë e vështirë të pretendosh atë që situata ekonomike e bazuar në meme sigurisht do të bëjë nga këtu, megjithatë duket se këto monedha po vijnë me pamjen e përgjithshme të tregut pavarësisht se sa të gjalla janë ato.

A e konsideroni dogecoin '& rsquo; Efikasiteti i tregut në kohët e tanishme dhe gjithashtu zotërimet e ndryshme të tjera të kripto të bazuara në meme?

Çfarë njohim ne atë që e konsideroni këtë temë në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Le të

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju