DRepublic nis Platformën e Kombinuar NFT, 'MetaCore' duke përdorur EIP-3664

pres-relis

NJOFTIMI PËR SHTYP. Biznesi Blockchain DRepublic ka zbuluar në fakt nisjen e platformës së tyre të kombinueshme NFT MetaCore, si dhe artikullin NFT Legoot, duke përdorur modulitetin EIP-3664 të ri

Lojë video Blockchain MMORPG &#x 201C; Cradles: Origin Of Species &#x 201D; zhvilluesit Republika DR aktualisht kanë krijuar platformën e parë NFT të kombinueshme për herë të parë MetaCore, duke përdorur modulitetin e ri EIP-3664 Me këtë teknologji të re novatore, DRepublic ka krijuar në të njëjtën mënyrë edhe artikullin e parë NFT të kombinueshëm: Legoot, si dhe në të njëjtën kohë koha hapi një botë krejtësisht të re të mundësive brenda dhomës NFT si dhe sektorit më të madh të blockchain.

Çfarë është EIP-3664?

EIP-3664 është shtresa e objekteve të mëposhtme për NFT-të, si dhe avancimi në zinxhir, duke sjellë përmirësime të dukshme të aftësive në kërkesat e mëparshme 1155 (me shumë shenja) dhe 721 (shenja jo të ndryshueshme). Inovacioni më i rëndësishëm që përdor EIP-3664 është ndarja e tij si dhe atributet e grumbullimit të cilat lejojnë përzierjen e përafërt të të gjitha NFT-ve. Atributet kryesore të EIP-3664 janë karakteristikat e tij të kombinueshme, të ndashme, si dhe fleksibile të cilat mund të përdoren për çdo lloj lloji të procedurave NFT përmes blockchain.

Përdoruesit aktualisht mund të përdorin EIP-3664 për të zhvilluar një larmi të pakufishme artikujsh të ndryshëm pa kopjuar punë. Kjo shkallë e personalizimit zhbllokon zgjerueshmërinë e bashkësive ekologjike metaverse, si dhe zotërimet e NFT për herë të parë ndonjëherë më parë.

MetaCore: Sistemi i Identitetit NFT

La MetaCore platforma është një sistem identifikimi si dhe bashkësia Layer -2 e cila u mundëson të gjithë njerëzve metaverse të regjistrohen me metaverse alternative duke përdorur një MetaCoreIdentity të veçantë Me aftësinë që njerëzit të lidhen me metaverse të shumta, kapaciteti që krijuesit të lidhen me partneriteti ndër-zinxhir/zona me burim të hapur është i shpejtë.

Imagjinoni një lloj krejt të ri të NFT-ve me shumë elementë, të pakufizuar nga kufizimet e artikujve të vetmuar të imazhit statik, me shkallë praktikisht të pafundme të personalizimit, si dhe ndarje. Karakteristika e Identitetit MetaCore është ky portal, si dhe risia e mëposhtme e NFT -ve modulare të kombinueshme, me përmirësim të karakteristikave të përafërta si dhe eliminim, duke u integruar hapur si dhe duke ndarë secilën pjesë.

MetaCore përdor marrëveshjet e mençura të blockchain që u mundësojnë individëve të autorizojnë marrëveshje me të tjerët për të krijuar kushtet dhe problemet e tyre, të gjitha të zbritshme duke përdorur blockchain. ID-ja e hyrjes në MataCore zëvendëson gjithashtu kriterin e hyrjes së vjetër të fjalëkalimit, si dhe aktualisht është mbështetur nga Djepat: Origjina e Llojeve, Si dheLegoot

Legoot: Plaçka e vërtetë LEGO

Lexo artikullin:  Nënkryetari i Ganës thotë se Afrika duhet të mirëpresë monedhat dixhitale

Kutitë e plaçkitjes NFT janë një best-seller tani, por thjesht merreni me shpërblime NFT me aftësi jashtëzakonisht minimale. MetaCore aktualisht është përshtatur me shumë lojëra video blockchain metaverse si dhe Legoot, një punë e ngjashme me plaçkën që synon të përdorë fuqinë e plotë të EIP-3664 duke lejuar mjete plaçkitëse të rregullueshme.

Deri më tani, produktet NFT në të vërtetë kanë pasur një objektiv të vetëm aq sa ia vlen, megjithatë Legoot NFT duke vendosur lojëra lejon ngritjen kompliment, si dhe çmontimin e përbërësve të tij, të cilët mund të ofrohen veç e veç.

Mendoni për Legoot si një LEGO të vërtetë NFT që mund të përdoret nga lojtarët për t'u instaluar në MetaCore për objektivat e identifikimit elektronik NFT, si ndarja e produkteve të armëve NFT menjëherë në artikuj të shumtë për shitje private.

Djepat: Origjina e Llojeve

Djepat: Origjina e Llojeve është një video lojë e lashtë blockchain MMORPG me të ardhmen për të ndërprerë të gjithë globin e lojërave video blockchain përmes fuqisë, si dhe aftësisë unike të llojit të EIP-3664 Këta bashkëpunëtorë të rinj të lojërave video NFT mund të përmblidhen në 4 klasifikime

  • Bashkëpunëtorët e ndryshueshëm: NFT godet fuqinë si dhe vlerën e jetës, të dyja të cilat mund të ulen ose të rriten.
  • Bashkëpunëtorët e transferueshëm: Karakteristikat NFT mund të zhvendosen në NFT të ndryshme të tjera në rast dëmtimi ose skenarë të ndryshëm të tjerë.
  • Bashkëpunëtorët e azhurnueshëm: Lojtarët mund të paguajnë një kosto për të përmirësuar/rritur shkallën NFT, të shoqëruar me rritjen e vlerave të ndryshme karakteristike të tjera.
  • Bashkëpunëtorët e evoluueshëm: NFT që zhvillohen menjëherë me kalimin e kohës, si dhe përsërisin lidhjet e momentit në jetën reale, për të siguruar që NFT të ketë atributet e kohës që ndryshojnë.

Mundësi të Pafundme

Këto karakteristika të reja të një lloji janë thjesht një vështrim drejt mundësive që EIP-3664 si dhe MetaCore mund të ofrojë në një kontekst NFT. Shkathtësia e këtij stili funksional jep mundësi të pakufizuara për zgjerimin e atributeve NFT. Për shembull, dikur individët mund të blinin një kartë lojtari NBA, tani ata mund të zotërojnë një grup të tërë NFT me lojtarë të panumërt privatë, secili prej të cilëve mund të ndahet për shitje private, si dhe të ketë veçori të ndryshme si dhe statistika.

Marrëveshjet e mençura EIP-3664 mund të riciklohen si bazë për të zhvilluar një larmi të pakufishme të rasteve të reja të përdorimit për teknologjinë moderne blockchain që tejkalon atë akademike. MetaCore aktualisht është duke kërkuar në drejtim të partneriteteve të lojërave video NFT ndërsa fillon rritja e tij drejt Metaverse. Të gjitha atributet aktualisht janë lehtësisht të disponueshme në Legoot, që individët të bëjnë NFT -në e tyre të parë të kombinueshme

 0;

Lexo artikullin:  Rrjeti TOP: Regjistroni llogarinë tuaj të shkëmbimit të kriptove nga vendet e kufizuara me Dingtone dhe BitVPN

Lidhje DREPUBLIKE

Medium|Twitter

Djepet: Origjina e Llojeve Lidhjet

Djepët|Letër të bardhë |Mosmarrëveshje|Twitter

Lidhjet MetaCore

MetaCore |Twitter|kontratë|

Lidhjet Legoot

Legoot |Deti i hapur

Detajet e kontaktit të medias

Emri i Kontaktit : (*): Tib Palin

Kontaktoni me email tib@cradles.io 0; (*) është burimi i këtij materiali.

është vetëm për qëllime edukative.

Detajet e Republikës nuk përbëjnë sugjerime për investime financiare ose një marrëveshje për të shpenzuar. Kjo Deklaratë për Shtyp 0;

Isshtë një njoftim për lajme.

duhet të bëjnë këmbënguljen e tyre të duhur para se të ndërmarrin çdo lloj aktiviteti të lidhur me biznesin e reklamuar ose ndonjë prej bashkëpunëtorëve ose zgjidhjeve të tij.

Ky komision përjashtohet, drejtpërdrejt ose tërthorazi, për çdo lloj dëmi ose humbje të krijuar ose deklaruar se do të shkaktohet nga ose në lidhje me përdorimin ose varësinë nga çdo lloj materiali, produkti ose zgjidhjeje të deklaruar në lansimin e gazetarisë. Lexuesit e më të fundit com

Dëgjoni: Bitcoin.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju