Familja holandeze Bitcoin zbulon se si ata ruajnë një pasuri në kripto

Kuletat e harduerit dhe një larmi vendesh të sigurta, sado të rralla, është teknika e ruajtjes e opsionit për këtë familje kripto.

Familja holandeze Bitcoin zbulon se si ata ruajnë një pasuri në kripto

Një familje që hyri tërësisht në Bitcoin në vitin 2017 në fakt i ka ekspozuar truket e tyre për të siguruar pronën tani që në fakt është rritur në kosto me rreth 5,000%.

Strategjia e magazinimit të familjes 5 të Hollandës përbëhet nga një seri vendesh sekrete të shpërndara në 4 kontinente të ndryshme.

Në vitin 2017 'familja Bitcoin' likuidoi të gjitha pronat e tyre dhe hyri tërësisht në BTC kur u tregtua rreth $ 900. Me tregtimin e BTC mbi 45,000 dollarë sot, pasuria e tyre e fshehur është shumë më e madhe.

Patriarku i familjes, Didi Taihutt, përshkroi se ai në fakt ka fshehur kuletat e harduerit në një numër kombesh, kështu që ai kurrë nuk ka nevojë të fluturojë vërtet larg nëse kërkohet qasje në një portofol të ftohtë.

Duke folur për CNBC, ai ekspozoi se kishte 2 zona fshehëse në Evropë, 2 të tjera në Azi, një në Amerikën e Jugut dhe një të 6 -ta në Australi.

Kishte bunkerë të dukshëm nëntokësorë, përfshi ai, dhe vendet fizike ndryshonin nga shtëpitë me qira dhe shtëpitë e shokëve, një faqe në internet për ruajtje. "Unë zgjedh të banoj në një botë të decentralizuar ku kam detyrimin të siguroj kapitalin tim," përshkroi ai.

Kuletat harduerike ose të ftohta janë një metodë popullore për të blerë prona kripto "jashtë linje" megjithatë, pronari është plotësisht përgjegjës për sekretet personale dhe nuk ka askënd në të cilin të mbështetet në rast vjedhjeje ose humbjeje. Partneri bazë i Castle Island Ventures dhe bashkëthemeluesi i Coin Metrics Nic Carter përshkroi:

"Nëse dëshironi t'i mbani monedhat tuaja vërtet jashtë mundësive të shtetit, ju thjesht mund t'i mbani ato sekrete personale. Kjo është e barabartë me varrosjen e një shufre ari në oborrin tuaj, "

Një opsion është përdorimi i shërbimeve të kujdestarisë të cilat një sërë shkëmbimesh të mëdha si Coinbase dhe tani PayPal do t'i ofrojë.

Për një përzierje të 2 teknikave, Jack Dorsey's Square po zhvillon një kuletë harduerike të ndihmuar dhe shërbim kujdestarie "për ta bërë kujdestarinë e Bitcoin më tradicionale", siç raportohet nga CryptoPumpLajmet më 9 korrik.

Sipas CNBC, 74% e portofolit të përgjithshëm të kriptove të Taihuttu mbetet në frigorifer, ndërsa pjesa tjetër në kuletat e nxehta për qasje dhe tregtim të shpejtë. Ai nuk përdor banka ose vende pune pasi i zbulon ato shumë të rrezikshme, nga frika e humbjes së pronave për falimentimin personal.

Lexo artikullin:  Hakeri i Poly Network kthen 258 milion dollarë, kryen AMA se si ka rënë

Related: Çfarë ndodh me Bitcoinin tuaj kur vdisni?

Taihuttu pranoi se disa biznese të centralizuara të ngrirjes përdorin një përfitim të rëndësishëm në rast të vdekjes së mbajtësit:

"Ata kanë konfigurime mahnitëse për trashëgiminë. Kur të vdisni, këto biznese e menaxhojnë atë, dhe unë me të vërtetë mendoj se ata po bëjnë një detyrë fantastike. "

Pasuria kripto e familjes përbëhet nga Bitcoin, Ethereum dhe disaLitecoin

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju