Vazhdon politika e parave të lehta: Planet e Fed për të mbajtur blerjen e aseteve, normat e interesit për të qëndruar afër zeros

Amerikanët po shqetësohen më shumë për inflacionin me kalimin e ditëve dhe rezultatin aktual të së mërkurës '& rsquo; Konferenca e FOMC nuk ishte vërtet siguruese për ekspertët ekonomikë dhe ekspertët monetarë.

Para konferencës të mërkurën, vëzhguesit e tregut besonin se banka rezervë mund të fillojë të zbulojë zvogëlimin sasior të sasisë duke shtypur blerjet e obligacioneve shumë-miliardë dollarëshe dhe të letrave me vlerë të mbështetura nga hipoteka (MBS) që ndodhin në baza mujore. Për më tepër, individët po presin që Fed të rrisë edhe një herë normat e interesit pasi banka rezervë në fakt i ka mbajtur ato të reduktuara pranë absolutisht nr.

Rezultati i së mërkurës '& rsquo; Konferenca zbulon se anëtarët e Fed si Jerome Powell, John Williams, Thomas Barkin, Raphael Bostic, Michelle Bowman, Lael Brainard, Richard Clarida, Mary Daly, Charles Evans, Randal Quarles dhe Christopher Waller nuk janë gati të veprojnë.

Fed nuk do të rrisë normat e deklaruara, megjithatë mbani në mend se shërimi financiar po përmirësohej. Banka rezervë amerikane gjithashtu deklaroi se nuk ishte & rsquo; do të zvogëlojë blerjet e mëdha të pronave, siç thotë Kryetari Jerome Powell se FED nuk është gjithçka e vendosur. Për më tepër, kur banka fillon të pakësohet, Fed përgatitet të zvogëlojë blerjet e bonove fillimisht, para se të fillojë zvogëlimin e blerjeve të MBS.

"& Ldquo; Ka pak ndihmë për [konceptin] e zvogëlimit të [letrave me vlerë të mbështetura nga hipoteka] më herët se Treasurys," & rdquo; Powell deklaroi të mërkurën Deklaratat e FOMC mbajtën parasysh se duke pasur parasysh atë dhjetor, ekonomia ka & ldquo; bëri zhvillimin drejt këtyre objektivave, dhe komiteti do të vazhdojë të vlerësojë zhvillimin në konferencat e ardhshme. " & rdquo; FOMC & rsquo; në deklaratën pas takimit thuhej: (*) sektorët më të ndikuar negativisht nga pandemia kanë zbuluar në fakt përmirësime, megjithatë në fakt nuk janë rimëkëmbur plotësisht.

Vërtetë është rritur, kryesisht duke treguar elementë të përkohshëm. Kushtet monetare të inflacionit qëndrojnë lehtësuese, pjesërisht duke treguar hapat e politikës për të mbështetur ekonominë dhe qarkullimin e kredisë në shtëpitë dhe kompanitë e SHBA. Në përgjithësi

Kritika Drejt '& rsquo; s Fed ofLack ', Marrja e vendimeve rritet më shumë & rsquo; t Fed Fitoi -Ndaloni Lehtësinë Praktikat e Parave Deri në & rsquo; Kursin e Përparimit të Mëtejshëm të Mëtejshëm, një numër i madh është bërë

Gazetarët shtynë anëtarët e Amerikës për përgjigje në lidhje me rritjen e inflacionit. Rezerva Federale dhe gabimi i arit, Economist, deklaroi se "Peter Schiff ChairFed" & ldquo; shmanget & rdquo; këto shqetësime. Jerome Powell & ldquo; (*) shmang lehtësisht adresimin e shqetësimit për dëshirën e tij për të rritur normat e interesit për të eleminuar inflacionin edhe nëse tregu i punës nuk do të kishte & & rsquo; t shërohet plotësisht, "& rdquo;

Lexo artikullin:  Anketa NFT me mbi 40 mijë të anketuar tregon se amerikanët u besojnë investimeve NFT më shumë se britanikëve

tweeted pas konferencës. “& Ldquo; Powell & rsquo; s për faktin se stagflacioni është shfaqur në të vërtetë, dhe Schiff mund '& rsquo; mos e pranoni atë dilemë pa e bërë atë edhe më keq, ”& rdquo; ai përfshiu.Kjo vazhdoi vlerësimin e tij të ashpër të Fed '& rsquo; s deklaratat duke deklaruar: Schiff deklaroi se Powell fitoi '& rsquo; as mos mendoni nëse inflacioni më i madh nuk është & rsquo; t përkohshëm derisa ekonomia të arrijë punën e plotë, çfarëdo që të nënkuptojë.

Powell ne '& rsquo; kam shkuar në stagflacion, puna e plotë nuk do të ekzistojë kurrë. Fed do të vazhdojë të rritet derisa një rënie e dollarit ta bëjë atë edhe më keq. Sven Henrich makroekonomist dhe ekspert nga northmantrader.com, Fed sulmoi kur Henrich '& rsquo; s nuk kanë veprim. Fed u pyet pse ('*) nuk e bëri & rsquo; strategji për të zvogëluar blerjet e MBS, ai tha: "& ldquo; Sepse ata janë të frikësuar nga përgjigja e tregut. Nuk ka absolutisht asnjë vlerësim financiar për të mbajtur grumbullimin e $ 40B në muaj në MBS në një treg të pasurive të patundshme që '& rsquo; beenshtë rritur mbi 20% në vit në normat e kasetës. Asnjë. ”& Rdquo;

Henrich edhe më shumë deklaroi se ai beson se do të ketë një kohë kur Fed-it i vjen keq që nuk ulet. Sidoqoftë, eksperti financiar përfshiu:

Ata kurrë nuk do të rrëfejnë padyshim që Fed nuk pranon gabime.

Tani për tani, vëzhguesit e tregut do të duhet të presin, pasi Schiff mbajti në mend se konferenca të Mërkurën përfundoi me "& ldquo; shumë biseda dhe asnjë veprim. " & rdquo; Politika e parasë së lehtë ka qenë në të vërtetë e qëndrueshme duke pasur parasysh marsin 2020, pasi banka rezervë amerikane në fakt ka fituar 40 miliardë dollarë në MBS dhe 80 miliardë dollarë në letra me vlerë të Thesarit që atëherë. Powell dhe pjesa tjetër e anëtarëve të FOMC mendojnë plotësisht deri sa të & ldquo; zhvillim domethënës më shumë ”& rdquo; është bërë, reduktimi financiar do të vazhdojë, pavarësisht kritikave nga gazetaria dhe vëzhguesit e tregut.

Çfarë konsideroni Fed '& rsquo; Zgjedhja për të mos bërë absolutisht asgjë dhe për të vazhduar lehtësimin sasior të madh dhe uljen e normave të interesit në pothuajse zero? A besoni se Fed -it do t'i vijë keq për këto zgjedhje apo besoni në bankën rezervë '& rsquo; s kërkohen zhvendosjet? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju