Duke i bërë jehonë sagës GameStop, tregtarët me pakicë nxisin rritjen e çmimit të aksioneve të Robinhood

Pas një IPO të qartë të shurdhër që filloi kohët e fundit, aksionet e Robinhood në të vërtetë kanë qenë jashtëzakonisht të paparashikueshme në ditët e sotme, në një moment duke u përshkallëzuar deri në 81% në ditë.

Duke i bërë jehonë sagës GameStop, tregtarët me pakicë nxisin rritjen e çmimit të aksioneve të Robinhood

Pas bërjes së titujve të padëshirueshëm me hyrjen e tij zhgënjyese në publik (IPO) që filloi në Nasdaq kohët e fundit, aksionet në aksionet dhe aplikacionin e tregtimit të kriptomonedhës Robinhood në të vërtetë kanë parë paqëndrueshmëri të egër në ditët e sotme. Në një kthesë paradoksale që pa shkallën e aksioneve të HOOD që u rritën deri në 82% brenda një dite, aplikacioni që në të vërtetë ka qenë zakonisht marrësi i tregtimit të çmendur të aksioneve të memeve filloi të dukej si moda më e fundit në internet.

Që nga fillimi i tij në Nasdaq më 29 korrik, HOOD është rritur 102% dhe po tregtohet me 70.39 dollarë në kohën e kompozimit, thjesht pak më poshtë nga kulmi i tij të Mërkurën në 85 dollarë. Në veprim ndaj paqëndrueshmërisë së tillë të egër dhe një rritje të shpejtë të vëllimit të tregtimit me pakicë, Nasdaq i dha biznesit një dozë të ilaçeve të tij, duke ndaluar tregtimin shumë herë.

Thënia e Antony Pompliano përshkruan prestigjin e Robinhood midis financuesve të shitjes me pakicë dhe kriptove për zgjedhjen e tij për të pezulluar tregtimin në GameStop (GME) dhe aksione të tjera në mes të paqëndrueshmërisë së jashtëzakonshme të normave të nxitura me pakicë më parë këtë vit. Ajo tërhoqi edhe më shumë zemërimin për çaktivizimin e menjëhershëm të depozitave të menjëhershme për blerjet e kriptove ndërsa Dogecoin (DOGE) u rrit me 900%. Kjo papëlqyeshmëri krijoi një shkallë kënaqësie nga tregtarët në internet në fillimin e aplikacionit për të ofruar ofertën e tij publike.

Analistët në fakt kanë propozuar që një zgjedhje mesjavore nga Cath Invest Wood e Ark Invest për të rritur pozicionin e saj në Robinhood-duke përfshirë 89,622 aksione të HOOD në fondin e tregtueshëm të Ark Fintech Innovation në 3.15 milion Dru që aktualisht ishin blerë deri tani-mund të ketë qenë shkas për kthimi i normës pasuese. Rritjet e shpejta të aksioneve të memeve të HOOD-it në fakt kanë dhënë që kryesisht janë mbështetur nga zhurma në mesin e tregtarëve me pakicë në internet.

Lexo artikullin:  ECH Compatible BCH Sidechain Smartbch Nis me sukses Tre Nyje

Sipas Swaggy Stocks, i cili gjurmon aksionet kryesore trendi të theksuara në subreddit popullor r/Wallstreetbets, HOOD ishte pa dyshim aksionet më të spikatura në forumin online gjatë 24 orëve të mëparshme, me 2,770 pikë kundrejt 265 për Tesla ( TSLA), 1,960 për besimin SPDR S&P 500 (SPY) dhe 488 për Moderna (MRNA).

Lidhur: Robinhood paraqet një funksion që synon mbrojtjen e financuesve nga paqëndrueshmëria e kriptove

Gjurmuesi i besimit të financierëve me pakicë Breakout Point në të njëjtën mënyrë ka vërtetuar gjithashtu se struktura e saj e përgjithshme tërheqëse e shitjes me pakicë, e cila "grumbullohet në dhjetëra burime të bisedave/ndjenjave me pakicë", në të vërtetë ka HOOD si tik -tak më i popullarizuar i ditëve të sotme. Krijuesi i Breakout Point Ivan Ćosović në fakt e ka lidhur transformimin e HOOD nga "një IPO shumë e urryer në botën e shitjes me pakicë" në aksione të ngjashme me meme në 3 aspekte: ndikimin e pozicionit bullish të Wood, disa "investitorë me pakicë në margjinat [të cilët] vendosën të japin është një përpjekje, "dhe FOMO -ja e mëvonshme, e njohur në internet.

Siç u raportua më parë, një seri dështimesh të rëndësishme të sistemit në Robinhood këtë pranverë duke shmangur përdoruesit nga qasja në llogaritë e tyre kanë nxitur gjithashtu tregtarët të mblidhen pas pretendimeve të shumta të veprimit të klasës kundrejt biznesit në Shtetet e Bashkuara.

Biznesi në fakt i ka paguar 57 milionë dollarë gjoba Autoritetit Rregullator të Industrisë Financiare të SHBA -së, përveç furnizimit me rreth 12.6 milionë dollarë në këmbim të konsumatorëve të veçantë, pasi rregullatori deklaroi se platforma tregtare shkaktoi “dëm të gjerë dhe të rëndësishëm” për përdorues të panumërt dhe kishte "Dështimet mbikëqyrëse sistemike" duke pasur parasysh që në shtator 2016. Platforma në të njëjtën mënyrë në të njëjtën mënyrë ka qenë nën shqyrtim nga rregullatorët e letrave me vlerë të nivelit federal dhe shtetëror të SHBA dhe anëtarët e kongresit për trajtimin e çështjes Gametop.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju