El Salvador blen 200 BTC -të e para, konfirmon Presidenti Bukele

El Salvador është kombi i parë në të gjithë botën që identifikoi Bitcoin si tender të ligjshëm. Megjithë rezistencën nga ekipet rajonale, qeveria federale mendon se kriptomonedhë sigurisht që do të jetë një internet i favorshëm për klimën ekonomike, si dhe kulturën.

El Salvador blen 200 BTC -të e para, konfirmon Presidenti Bukele

Presidenti i El Salvadorit Nayib Bukele konfirmoi të hënën se qeveria e tij federale në fakt ka blerë 200 Bitcoin-in e saj të parë (BTC) para fillimit të Shtatorit 7 të një legjislacioni krejt të ri të gatshëm për të bërë tenderin e ligjshëm të kriptomonedhës.

"Agjentët tanë me siguri do të fitojnë shumë më tepër si teknikat e datës së synuar," pohoi Bukele, duke përshkruar orarin e 7 Shtatorit për zbatimin e plotë të rregullave të reja të BTC.

Blerja i përket një fondi të ri prej 150 milion dollarësh Bitcoin të miratuar kohët e fundit nga El Salvador'sCongress. Fondi sigurisht që do të përdoret për të promovuar shndërrimet nga BTC në dollarë të Shteteve të Bashkuara në krye të legjislacionit të ri që po zbatohet. Me kostot aktuale, blerja e BTC meritonte thjesht mbi 10.36 milion dollarë.

Në qershor të këtij viti, El Salvador përfundoi të ishte vendi i parë në të gjithë botën që identifikoi Bitcoin si tender të ligjshëm. Edhe pse zgjedhja u konsultua me vlerësim nga lagja Bitcoin, kritikët nga Banka Botërore si dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar këshilluan që teknika e re nuk është një sugjerim i shkëlqyeshëm. Kohët e fundit, rezistenca e brendshme, veçanërisht në mesin e njerëzve në pension, pati qindra kundërshtime në të gjithë vendin kundrejt ligjit të ri të Bitcoin

e fundit: Presidenti i El Salvadorit zbulon kuadrin aktualisht duke u zhvilluar para se të nxisë Bitcoin -in e kombit

Ndoshta në mënyrë të jashtëzakonshme, Banka e Amerikës kohët e fundit përshkroi një minimum prej 4 avantazhesh të mundshme për miratimin e El Salvadorit Bitcoin hap kombin ndaj kapitalistëve ndërkombëtarë.

Lexo artikullin:  Didi Taihuttu Diskuton Fshehjen e Kuletave të Tyre të Ftohtë Pas Shitjes së Gjithçka për Bitcoin 3 vjet më parë

Ligji i ri për Bitcoin u ofron Salvadorianëve aftësinë për të mbajtur Bitcoin si përbërës të një teknike të investimit financiar afatgjatë ose për ta tërhequr atë në para të gatshme në një nga 200 ATM-të e montuar në të gjithë vendin. Kombi po ndërton gjithashtu kuadrin për të mbajtur një çantë Bitcoin të lëshuar nga shteti, të quajturChivo Çanta Chivo sigurisht që do të ketë ATM-në e vet që u mundëson njerëzve të marrin para në para 24 orë në ditë pa paguar kompensime.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju