Elon Musk zbulon arsyen e vërtetë pse mbështet Dogecoin, thotë se shumë njerëz në Tesla dhe Spacex zotërojnë DOGE

Elon Musk zbulon arsyen e vërtetë pse mbështet Dogecoin, thotë se shumë njerëz në Tesla dhe Spacex zotërojnë DOGE

CEO i Tesla dhe Spacex, Elon Musk ekspozoi të dielën arsyen e vërtetë që ai filloi të mbështeste dogecoin. Ai mbajti parasysh se shumë individë me të cilët bisedon në të dyja bizneset zotërojnë kriptomonedhën meme.

Duke iu përgjigjur një cicërimë të pronarit të dogecoin, Glauber Contessoto, që pretendonte se sharmi për DOGE është i vërtetë, duke iu referuar një studimi që zbuloi në lidhje me një të tretën e pronarëve të kriptove amerikane që zotërojnë kriptomonedhën meme, Musk kompozoi:

Shumë njerëz me të cilët fola në linjën e montimit në Tesla ose raketa strukturore në Spacex ownDoge Ata janë &#x 2019; t ekonomistë apo inxhinierë të Silicon Valley. Kjo &#x 2019; s arsyeja pse zgjodha të mbështes Doge &#x 2014; dukej si individë &#x 2019; s kripto.

Lagjja Doge fton Musk &#x 2019; vërejtje dhe ndihmë. &#x 201C;Shumica e njerëzve veshin &#x 2019; t origjinën nga histori me fat dhe me të vërtetë mund &#x 2019; t lidheni me specialistët në Silicon Valley, &#x 201D; Ka reaguar Contessoto. &#x 201C;Ne thjesht dëshirojmë të llogarisim në një kripto që përfaqëson të gjithë ne. Dogecoin është personi i vogël i objektivizuar në kripto, prandaj na pëlqen. Ne e vlerësojmë ndihmën tuaj, Elon &#x 201D;

Një studim nga faqja e internetit e kontrastit të kostos Finder zbulon se edhe më shumë njerëz në SHBA zotërojnë dogecoin sesa në çdo lloj kombi tjetër. Në studim thuhet:

Dogecoin sheh nxitjen e tij më të madhe në Shtetet e Bashkuara me 30.6% të pronarëve të kriptove që deklarojnë se zotërojnë dogecoin. Ky është 1.6 herë më i lartë se çmimi tipik nxitës në mbarë botën prej 19.2%.

Në momentin e kompozimit, kostoja e dogecoin është rritur 11.31% krahasuar me javën e kaluar, me DOGE që qëndron në 0.2664 $ bazuar në informacionin nga tregjet e Bitcoin com.

Musk më parë pretendonte se ai ka drejtpërdrejt 3 kriptovaluta: bitcoin, eter dhe dogecoin. Të dielën, ai postoi në Twitter një numër rinovimesh thelbësore të dogecoin dhe vërtetoi se ai nuk zotëron asnjë lloj simboli shiba inu. Në gusht, punëdhënësi i Tesla-s u pajtua me personazhin e famshëm të Shark Tank Mark Cuban se dogecoin është &#x 201C; më e vështira &#x 201D; kripto për vendbanime.

Lexo artikullin:  Iluzion apo e vërtetë? Crypto duhet të dështojë ose të jetë i gatshëm të karikojë

Çfarë konsideroni Elon Musk &#x 2019; Vërejtje s në lidhje me dogecoin? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju