Eter EFT Merr Miratim Nga Rregullatori Brazilian i Letrave me Vlerë

Rregullatori Brazilian i Letrave me Vlerë, Comiss & atilde; o de Valores Mobili ários (CVM) siguron autorizim për një fond të tregtuar me shkëmbim Ether (ETF). Firma mbajtëse e QR Asset Management, QR Capital, zbuloi autorizimin.

Brazil '& rsquo; Bursa e famshme e B3-së me siguri do të jetë sistemi për tregtimin e fondit nën tiketën QETH11. Sistemi B3 gjithashtu funksionon si si një shkëmbim lokal ashtu edhe si një sistem në të gjithë botën për kujdesin ndaj klientit.

Leximi i ngjashëm | I zoti '& rsquo; Partnerët sInc me Warner Bros Për të Shfrytëzuar Një Platformë NFTP Sociale

Ashtu si CMEGroup, QETH11 me siguri do të përdorë indeksin e saktë të Eterit. Gjithashtu, QETH11 sigurisht do të rrënjosë zgjidhje institucionale të kujdestarisë nga dyshet Winklevoss & rsquo; Binjakët.

Çfarë do të arrijë ETF?

Sipas deklaratës, ofruesi i fondit ofron një vlerësim për fondin. Ai shpjegoi fondin si një zgjedhje për një kapitalist që është e kontrolluar, pa rreziqe, si dhe e lehtë. Ai përcakton fondin si mënyra ekspozuese të drejtpërdrejta për një kapitalist tek Eteri duke përdorur agjentin e tij të rekomanduar të ndërmjetësimit.

Merrni 110 USDT Futures Bonus absolutisht falas!

Kapitalisti nuk duhet '& rsquo; shqetësoheni me buxhete, hile personale, ose regjistrime shkëmbimesh duke përdorur fondin. Në qarkullimin e procedurës së tij, QR Asset Management përvetëson Eter fizik për artikullin.

Leximi i lidhur | Drejtori i Përgjithshëm i Binance Changpeng Zhao shtetet, "& ldquo; Pajtueshmëria është AJourney & rdquo; (*) firma gjithashtu siguron të sigurojë kapitalistët e saj QETH11 sigurinë e klasit të parë, si dhe hapjen në procedurat e tyre.

Ajo që më parë në

Kujtoj; shkëmbimi B3 Mars siguroi autorizime për 2 ETF kripto. ETF fillestare e aksioneve ka 100% The, ndërsa e dyta përmban 2 kriptovaluta të ndryshme prej të cilave përbëhej Bitcoin. Bitcoin vjen në deklaratën aktuale të CVM '& rsquo; Ri-zhvendos kriptomonedhën krejt të re. Pastaj B5

Lexo artikullin:  Rrjeti Ethereum djeg 395 mijë dollarë ETH në orë pas azhurnimit në Londër

Crypto Market që pranon pranimin në të gjithë botën

Po kështu vepron si sistem për tregtimin e 2 ETF-ve të mëparshme. Shkëmbimi i bursës fillimisht kriptoja ETF që ka artikullin vetëm BTC është nën administrimin e QRTregtimi i Menaxhimit të Aseteve filloi në fund duke përdorur përdorimin e QBTC11 si shenjë. Qershori në momentin e autorizimit, mendohet se QBTC11 me siguri do të prezantimi i një artikulli të krahasueshëm në SH.B.A.

Në ide buron nga realiteti që të dy CVM, si dhe Kjo si dhe Siguria (SEC) bëhen pjesë e IOSCO. Komisioni i Shkëmbimit, në

Gjithashtu 2021, Komisioni i Letrave me Vlerë të Shkurtit të Ontario siguroi autorizimin e tij për ETF të Kanadasë. Bitcoin atë minutë, ishte fillestar në të gjithë botën zgjidhur fjalë për fjalë BTC ETF. Në |

Leximi i ngjashëm, në disa vende të tjera, posaçërisht në SH.B.A., ka akoma pengesa për autorizimet e kriptos ETF. Rusia ka në plan të sekuestrojë kriptovaluta të përftuara në mënyrë të paligjshme

Sidoqoftë mbajtje nga kombi '& rsquo; Autoritetet rregullatore të sigurisë, pavarësisht nga nevojat e përhershme për autorizimet, kanë qenë në të vërtetë frenuese. Këto prej rasteve të tilla janë mbajtja e autorizimit nga KSHZ-ja Amerikane në

Një ETF. Valkyrie Bitcoin në mesin e të dhënave, SEC verifikoi aktivitetin e saj të shtyrë si ideal. Sipas organit drejtues pretendoi se '& rsquo; typicalshtë tipike për të marrë një kohëzgjatje më të gjatë para se të vazhdojmë me propozimin. Ndodhi kur

Kjo paraqiti një aplikacion në Valkyrie për Bursën e saj në New York në Valkyrie Bitcoin Trust. Programet e grafikut të janarit

Ether EFT Merr Miratim nga Rregullatori Brazilian i Letrave me Vlerë

Daily mund të bjerë e shënuar poshtë zonës prej 1800 $ nëse arinjtë vazhdojnë të jenë nën kontroll | Eter: ETHUSD në TradingView.com Foto burimore nga Featured, grafik nga TradingView.com Pixabay.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju