Ethereum mund të hapë rrugën për $ 100,000 Bitcoin, pohon analisti i Bloomberg

"Nëse Bitcoin do të arrinte performancën e Ethereum këtë vit, çmimi numër 1 i kriptove do t'i afrohej 100,000 dollarëve," mendon Mike McGlone, strateg i lartë i produktit në Bloomberg Intelligence

Ethereum mund të hapë rrugën për $ 100,000 Bitcoin, pohon analisti i Bloomberg

Ether (ETH) në të vërtetë ka tejkaluar Bitcoin (BTC) në lidhje me efikasitetin e tregut nga viti në ditë, duke rritur më shumë se 320% kundrejt 54% të kthimeve të BTC. Por, sipas strategut të lartë të produktit të Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, Bitcoin do të arrinte shpejt fitimet e Eterit, të cilat madje mund të ulnin koston e tij për njësi në 100,000 dollarë.

"Nëse Bitcoin do të arrinte performancën e Ethereum këtë vit, çmimi i kriptos nr 1 do të arrinte 100,000 dollarë," shkroi eksperti në Twitter në 9 gusht, ndërsa kostoja e BTC thyente mbi 46,000 dollarë.

Ndërsa McGlone nuk qëndroi në elementët që do të përputheshin me Bitcoin me fitimet vjetore të Ethereum, raporti i tij i mëparshëm mbi kriptovalutat vuri në dukje disa drejtues që mund të transferojnë kostot e kriptove standard në klubin me gjashtë figura. Raporti shënon:

"Rreth 80% e Bitcoin dhe Ethereum, shumica e performancës së Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI) vjen nga perceptimi më i gjerë i kriptos së lindur të parë si një pasuri rezervë dixhitale globale, plus përshpejtimin e dixhitalizimit të fintech dhe sistemit monetar. "

Triliona dollarë duke pritur në periferi

Mbështetësit e Bitcoin mendojnë se mund të marrë dollarin amerikan për të përfunduar si një pronë rezervë në mbarë botën. Një faktor i madh është kufiri i furnizimit të riparuar të kriptomonedhës që, për mbështetësit, e bën atë shumë më të mirë se paraja monetare (Rezervat Federale printuan 3.1 trilion dollarë vetëm në vitin 2020).

Si rezultat, Bitcoin u mbyll në 2015 260% më shumë, duke treguar se financuesit e trajtuan atë si një mjet kundrejt inflacionit të udhëhequr nga dollari.

Në studimin e tij më parë në 2021, Goldman Sachs gjithashtu mbajti në mend nevojën e mbushur për Bitcoin midis financuesve institucionalë, të përbërë nga fonde pensionesh, fonde të pasurisë sovrane ndërkombëtare dhe struktura. Sidoqoftë, edhe pse ata kishin triliona dollarë në rezerva, një mungesë e politikave të qarta të kriptove i pengoi financuesit e çertifikuar të vendosnin ato fonde në tregun e Bitcoin.

Lexo artikullin:  Menaxheri i fondit miliarder Jeffrey Gundlach i bindur se Bitcoin do të bjerë nën $ 23K, dollari i Shteteve të Bashkuara është 'i dënuar'

Analistët në Menaxhimin Autonome të Kapitalit përmendën se një fond i kontrolluar i tregtuar nga Bitcoin do të përshpejtonte adoptimin e Bitcoin midis organizatave. Përveç kësaj, ata përmendën se ndërsa financuesit merren me Bitcoin si një pronë jashtëzakonisht të paqëndrueshme, mungesa e tij e lidhjes me elementët standardë të kërcënimit do t'i ngjajë muzikës në veshët e tyre.

Ekspertët autonom përfshinin:

"Nëse do të supozonim se Bitcoin merr të njëjtën peshë si pesha aktuale e arit në portofolet e investitorëve, çmimi i tij do të ishte 2.8 herë më i lartë ose afërsisht 112,000 dollarë."

Konkursi Ethereum

Përkundër adoptimit të klientëve të tij potencialë në Wall Street, epërsia e Bitcoin ka rënë në mënyrë të konsiderueshme pasi arriti kulmin në rreth 73% në Dhjetor 2020. Tani qëndron në 47.17%, duke treguar se tregtarët në fakt kanë lëvizur rreth investimeve të tyre financiare në prona të tjera dixhitale.

Ethereum, në veçanti, në të vërtetë ka përfunduar si përfituesi më i rëndësishëm i rënies së indeksit të epërsisë së Bitcoin. Supremacia e saj në tregun e kriptomonedhës në fakt është rritur nga 10.06% në Dhjetor 2020 në 20.05% në kohën e kompozimit.

Një pjesë e faktorit që qëndron pas epërsisë në rritje të Eterit ka ardhur në të vërtetë nga rritja e shenjave të padëgjueshme (NFT), të cilat janë skedarë dixhitalë krijimtaria dhe mangësia e të cilave mund të verifikohen nga një revistë publike.

Për më tepër, një bum në fushën e financimit të decentralizuar, duke përfshirë huazimin, huazimin dhe shërbimet e tjera monetare të zhvilluara mbi blockchain Ethereum, në fakt ka nxitur miratimin e Eterit në mesin e masave kripto.

Dizajnerët e Ethereum po marrin gjithashtu veprime për të shkallëzuar blockchain. Në 5 gusht, Ethereum përditësoi aplikacionin e tij softuerik me një të ashtuquajtur pirun të fortë të Londrës me një objektiv për të përfunduar si një procedurë e plotë e Vërtetimit të Kunjit në të ardhmen.

Përmirësimi gjithashtu përfshiu presione deflacioniste mbi furnizimin, me një propozim përmirësimi EIP-1559 duke sjellë një funksion të uljes së kostos. Vetëm ditën e parë, EIP-1559 lejoi heqjen e shenjave Ether me vlerë 2 milion dollarë.

Që nga e hëna, funksioni dogji rreth 5.5 milionë dollarë ETH, sipas informacionit të sjellë nga faqja Ultrasound Money.

Lexo artikullin:  SHBA nis ekipin kombëtar të zbatimit të kriptomonedhës për të ndjekur penalisht "keqpërdorimet kriminale të kriptomonedhës"

Lidhur: Vitalik: 'Më i sigurt për bashkimin' pas azhurnimit efektiv të Londrës të Ethereum

McGlone mbajti në mend se efikasiteti i mëparshëm i Ethereum sugjeron mundësi që mund të shkojë përtej Bitcoin në lidhje me kufirin e tregut deri në vitin 2022 ose 2023.

"Megjithëse ne shohim Bitcoin në atë rrugë, duket se pak mund të ndalojnë procesin e rrëzimit të Ethereum," eksperti ruajti objektivin e tij të kostos prej 100,000 dollarë për

Për. Ethereum ai deklaroi. Data Bitcoin, Qendra Blockchain ka shkuar në të vërtetë përtej

në lidhje me marrëveshjet e rrjetit dhe kostot e përgjithshme të marrëveshjes, informacion nga (*) programet. (*)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju