Themeluesi i Ethereum Vitalik Buterin u zbulua me të famshëm të Hollivudit

Ashton Kutcher sapo lançoi një video në Twitter duke përfshirë një përshkrim të plotë në lidhje me Ethereum nga goja e kalit. Biseda në video është midis Kutcher, bashkëshortes së tij Mila Kunis dhe Vitalik Buterin, krijuesit të Ethereum.

Ashton është një investitor dhe po ashtu një yll. Bashkëshortja e tij Mila Kunis është gjithashtu një yll, dhe çifti në fakt ka qenë aktiv në investimet financiare në kripto për 8 vitet e mëparshme.

Sipas një raporti për përfshirjen e tyre, Mila kur besohej se investimi financiar i bitcoin ishte thjesht i tmerrshëm. Por pas disa vitesh përdorimi të kriptos, ylli deklaroi se ishte më shumë se e lumtur që ishte e gabuar.

Leximi i lidhur | Rezervat e letrës komerciale të lidhjes nën një kontroll të rëndë rregullator

Nga ato që kemi mbledhur, video synon të informojë fillestarët për kriptomonedhën Ethereum. Kur filloi video, ne mund të shohim Kutcher që i kërkon Kunis të përshkruajë disa gjëra thelbësore të kriptos dhe inovacionit të tij të fshehur në blockchain.

Mila Kunis përdori një kuptim të shkurtër të blockchain, kriptos dhe decentralizimit. Më pas, Kutcher i kërkoi Buterin, i cili ishte ulur në anën ideale të tryezës, të shpjegonte Ethereum Pastaj krijuesi i Ethereum filloi të përshkruajë kripton në një mënyrë gjithëpërfshirëse.

Merrni 110 USDT Futures Bonus plotësisht falas!

Themeluesi i Ethereum Vitalik Buterin u zbulua me të famshëm të Hollivudit

ETH në të vërtetë ka qenë në një udhëtim në rritje për javën e kaluar dhe tani është në zonën e kuqe pasi BTC bie | Burimi: ETHUSD në TradingView.com

Ai filloi me elementët bazë dhe vuri në dukje dallimet midis procedurës së marrëveshjeve të mençura dhe zinxhirëve të tjerë me një qëllim. Buterin madje përdori Bitcoin për të shfaqur pikat e tij.

Vitalik Buterin shpjegon Ethereum

Sipas Buterin, Ethereum është një blockchain me shumë qëllime ku projektuesit mund të ndërtojnë aplikime të ndryshme pa telashe. Procedura mbrohet dhe sigurohet nga sisteme të panumërta kompjuterike në të gjithë botën. Kjo nënkupton që çdo punë e bazuar në platformën e saj mbrohet gjithashtu.

Themeluesi i Ethereum Vitalik Buterin u zbulua me të famshëm të Hollivudit

Për shkak të ndihmës së procedurës së tij për gjuhët e programeve, projektuesit mund të prodhojnë gjithçka që dëshirojnë nga platforma. Kështu, detyra të tilla si NFT ose kriptovaluta mund të bazohen në Ethereum pa shqetësime. Pas përshkrimit të tij, ylli mund të reagojë vetëm me një deklaratë "që ka kuptim".

Lexo artikullin:  Poly Network Hacked për më shumë se 600 milion dollarë - Projekti Hacker Trolls duke thënë "Mund të ketë qenë një miliard"

Leximi i ndërlidhur | Koreja e Jugut ngushtohet 11 shkëmbime kriptomonedhësh që do të mbyllen

Hashtags dhe lidhjet me programin video që qëllimi është të promovoni një seri NFT të quajtur "Stoner Cats". Për rrethanat, çdo person që blen NFT merr qasje në serinë e animuar Kunis që mban të njëjtin emër si shenja.

Sipas burimit tonë, seriali është etiketuar "Seria e animuar fillimisht NFT", dhe individët me qasje në të mund ta transmetojnë atë.

Lidhur me përfshirjen e yllit në NFT, ne mësuam se ai dixhitalizoi dhe & djeg një vepër arti që shumë ide ishin të tmerrshme. Kjo ishte në 2015 në gusht, dhe përshkrimi i tij në lidhje me të ishte për të ndihmuar bamirësitë mjedisore.

Përveç punës artistike, kompania Kutcher's A-Grade Investment kishte mbështetur disa kompani kripto, BitPay dhe BitGo, në 2013 dhe 2014.

Imazh i veçuar nga Pixabay, grafik nga TradingView.com .

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju