Ethereum vlerëson fitimet, Bitcoin shtypi nën $ 40K ndërsa Fed vendosi të ekspozojë strategjitë konike

2 kriptovalutat duken pa drejtim pasi korrigjohen në sinkron më të ulët nga nivelet e tyre të rregullta mujore.

Ethereum rrit fitimet, Bitcoin u ul nën $ 40K ndërsa Fed vendosi të zbulojë planet e ngushta

Ether (ETH) dhe Bitcoin (BTC) u tërhoqën më 28 korrik ndërsa financuesit prisnin ndihmë të re nga Rezerva Federale.

Shkalla e ETH ra me 0.57% në 2,857 dollarë, ndërsa normat BTC/USD u rritën 0.68%, duke ndryshuar duart në 39,739 dollarë rreth orës 10:30 EST. Sidoqoftë, të dy grupet arritën nivelet e tyre aktuale pas një korrigjimi të disavantazhit nga lartësitë e tyre të veçanta brenda ditës prej 2,391 dollarë dhe 40,925 dollarë, respektivisht.

Tregtarët ngritën ekspozimin e tyre të drejtpërdrejtë në tregun e kriptomonedhës pasi Elon Musk i Tesla, Cathie Wood i Ark Invest dhe Jack Dorsey i Twitter folën në favor të Bitcoin gjatë gjithë Konferencës B-Word kohët e fundit. Më shumë erëra erdhën në mes të spekulimeve për përgatitjet e Amazon për të pranuar BTC si pagesa, një raport që shitja me pakicë e hodhi poshtë më vonë.

Ether, lidhja 30 ditore e tij me Bitcoin qëndron në 89% të favorshëm, së bashku me Zhvendosjen me Bitcoin modelet e tyre të integruara të kursit vazhduan në sesionin tregtar të Nju Jorkut të Mërkurën, thjesht ndërsa tregjet prisnin në Rezerva Federale për të ekspozuar strategjitë e saj të ngadalta.

Flisni për të folur për zvogëlimin

Autoritetet e bankës rezervë të SH.B.A.-së do të përfundojnë konferencën e tyre dy-ditore të politikës të Mërkurën, me një deklaratë të ngritur për të dalë në 14:00 EST. Fokusi i investitorëve do të jetë në sinjalet nga kryetari Jerome Powell rreth asaj se si dhe kur Fed do të fillojë zbutjen e programit të saj të blerjes së zotërimit, dhe çdo ndryshim të mundshëm në pikëpamjen e tyre për inflacionin.

Në informacion, indeksi i normës së klientit në SHBA ka lulëzuar në fakt për të arritur 5.4% në bazë vjetore. Si rezultat, aq sa 54% e amerikanëve besojnë se ekonomia e Shteteve të Bashkuara mbetet në gjendje të keqe, sipas një sondazhi të kryer nga Associated Press- Qendra NORC për Kërkime të Çështjeve Publike.

Por Fed në fakt ka hedhur poshtë normat më të mëdha të klientëve duke i quajtur ato "kalimtare" në natyrë. Si rezultat, Powell deklaroi në deklaratën e tij të kongresit më parë këtë muaj se banka rezervë do të vazhdonte programin e saj të blerjes së obligacioneve prej 120 miliardë dollarësh në muaj, duke ngritur shqetësimin se do të shkaktonte më shumë rritje inflacioniste, veçanërisht në sektorin e pasurive të paluajtshme.

Lexo artikullin:  Studimi i S&P Global Ratings parashikon se kripto dhe financat e decentralizuara do të vazhdojnë të rriten në vitin 2022.

Brian O'Reilly, kreu i metodës së tregut për Fondet Ndërkombëtare Mediolanum, mbante në mend se nuk ka indikacione për ftohjen e inflacionit në seancat e ardhshme, kështu që Fed thjesht mund të fillojë të kontrollojë normat në rritje të klientëve, nëse nuk vendos një kohë jashtë programin e tyre të blerjes së bonove. Ai përfshiu:

"Nuk do të ketë ndryshim, por ata janë në fazën ku ata kanë filluar të flasin për të folur për zvogëlimin."

Çfarë ndodh me Bitcoin, Ethereum tjetër?

Dobësia më e madhe e tregjeve Ethereum dhe Bitcoin është se vlerësimet e tyre mund të mos mbahen pa zgjeruar likuiditetin nga Fed.

I ngjashëm: Bull Bull përshkruan 7 hapa për më shumë stimul fiskal dhe çmime më të larta të BTC

Ndërkohë, mbështetja e fortë është se ka një kapital të konsiderueshëm të ulur në mënjanë për të hyrë në treg, me një raport DataTrek Research që vë në dukje se investitorët me pakicë vetëm në Robinhood mbajnë 400 miliardë dollarë për të hyrë në tregjet në rënien tjetër të madhe. Fondi i Parave me Pakicë i FRED -it gjithashtu vëren se investitorët me pakicë mbajnë mbi 1 trilion dollarë kundrejt 643 miliardë dollarëve në 2015.

"Ne jetojmë në një kohë të jashtëzakonshme stimulimi financiar dhe financiar," vuri në dukje Anthony Pompliano, një avokat i shquar i kriptos dhe partneri në Pomp Investments, në një nga shënimet e tij të fundit për klientët. Ai shtoi se investitorët do të bënin shumë më mirë gjatë vendosjes së parave në instrumentet financiare sesa mbajtja e mjeteve monetare ose aktiveve me rendiment negativ. Ai tha:

"Nëse qeveria jonë federale dhe kompanitë financiare vazhdojnë të ndalojnë korrigjimet e tregut dhe kufizimin e tregut përmes veprimeve të tyre ndërhyrëse, atëherë tregu thjesht do të lejohet të shkojë gjithnjë e më shumë gradualisht."

Tim Frost, CEO i platformës së menaxhimit të pasurisë DeFi, Yield App, peshoi shqetësimet mbi perspektivën e përmirësuar të analistëve për Ether dhe Bitcoin.

Lexo artikullin:  Games Mythical mbledhin 150 milion dollarë në raundin e financimit të Serisë C të udhëhequr nga A16z

Ai i tha CryptoPumpLajmet se tregjet mund të rifillojnë trendin e tyre në rënie pas "një tubimi të shpejtë", ku Bitcoin bie deri në 20,000 dollarë, duke marrë Ethereum më poshtë, duke shtuar se:

“Një ringjallje e altcoin është një metodë e gjatë. Indeksi i shqetësimit dhe lakmisë së kriptove po ashtu është ende mjaft i manipuluar drejt shqetësimit - padyshim për kohëzgjatjen më të gjatë ai në fakt është ndryshuar ndonjëherë për shkak të udhëzimeve. Ky nuk është fillimi i një demi krejt të ri aq sa ariu që kapet duke u ndalur duke pushuar. "

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju