Sondazhi EY zbulon 1 në 4 fonde mbrojtëse për të rritur ekspozimin e kriptove vitin e ardhshëm

(* 1 *)

Anketa e Fondit Alternativ Global 2021, një anketë e mbledhur nga EY, midis 4 firmave të mëdha, zbulon efikasitetin dhe gjithashtu tërheqjen e mbikëqyrësve të fondeve alternative midis financuesve gjatë gjithë vitit. Sondazhi në fakt ka zbuluar se fondet mbrojtëse janë ndër një nga sistemet më të hapura që përbëhet nga zotërimet e kriptove në kornizat e tyre. Sipas anketës, një në 4 fonde mbrojtëse po shqyrton të rrisë ekspozimin e tyre ndaj kriptomonedhave në vitin e ardhshëm.

(* )pandemia e koronavirusit, e kishin financuesit

Për shkak të përvojës së një viti magjepsës me shumë pengesa, dhe gjithashtu shfletimi me këtë ofroi një shans të madh për të zëvendësuar mbikëqyrësit e fondeve. tek, kriptomonedha nuk është e spikatur me një luan &#x 2019; Pjesa e këtyre mbikëqyrësve të fondeve aktualisht, me vetëm një 10 që raporton se ka ekspozim në këto zotërime, duke zbuluar se ka hapësirë ​​për zhvillim. në çdo lloj situate, këto fonde kishin një efikasitet të jashtëzakonshëm. 51 për qind e financuesve të vlerësuar raportuan se në fakt kanë rritur vlerën e ofruar nga këto investime alternative financiare, duke përmbushur ose tejkaluar supozimet e tyre.

as

Investime Alternative të Aseteve Dixhitale

rritja e zotërimeve elektronike (kriptovalutat) si një kurs thelbësor posedimi, në fakt ka bërë që firmat dhe gjithashtu mbikëqyrësit e financimit të transformojnë shikimin e tyre

Këto janë artikuj mjaft shpërblyes për sot &#x 2019; tregjet e ndërlikuara. pjesëmarrja aktuale e këtyre me kriptomonedha në fakt nuk ka qenë aq e madhe ashtu si zotërimet e tjera të ndryshme të parregulluara, ato po fillojnë ndërsa skalitin një vend të veçantë për vendndodhjen.

zhvillimi në fakt është realizuar

Kjo është fytyra e një rrethane ekzistuese të paqëndrueshme kur bëhet fjalë për investime tipike financiare, me financues që kërkojnë të banojnë në tregje krejt të reja me metoda krejt të reja. sondazhi i bëri këto kërkime bazuar në diskutime duke përfshirë 210 mbikëqyrës dhe gjithashtu 54 financues dhe gjithashtu ofron një vështrim mbi të ardhmen e investimeve financiare alternative, dhe gjithashtu se si kriptomonedha mund të jetë një komponent i madh i saj. (* )Rëndësia e zgjedhjet e bëra

Lexo artikullin:  Coinbase shtyn për një rregullator të vetëm kripto: CEO thotë "Ne kemi 53 rregullatorë në vetëm një vend, SHBA"

këtë vit udhëkryqi,

Rreth, drejtuesi i përmendur: Natalie Deak Jaros (*EY Global Hedge Fund Co *)

Studimi kërkimor nxjerr në pah qëndrueshmërinë e sektorit tonë dhe gjithashtu përmirësimet thelbësore që mbikëqyrësit dhe gjithashtu financuesit janë partnerë 4. 2021 ishte një vit

Kjo që sektori shpenzoi për të ndërtuar energji të konsiderueshme rreth fushatave të ndryshme që sigurisht do të paguajnë kthime për disa vite në vijim.

këtë përrallë

, Etiketat në, Investime Alternative, Kriptovaluta, Ekspozim, Investime financiare (* ) a e konsideroni një fond mbrojtës EY 4 që shqyrton Fondet mbrojtëse rrisin ekspozimin e tyre

Cilat kriptomonedha vitin e ardhshëm? në ne në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë. te .

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju