Sondazhi i Finder tregon se Vietnami mban përqindjen më të lartë të pronësisë së kriptove në të gjithë botën

Sondazhi i Finder tregon se Vietnami mban përqindjen më të lartë të pronësisë së kriptove në të gjithë botën

Gjetës '& rsquo; Raporti i Pronësisë së Cryptocurrency i publikuar më 13 gusht 2021, ka disa kërkime intriguese pasi shkencëtarët pyetën mbi 42 mijë individë. Në thelb shkencëtarët vlerësuan posedimin e kriptove nga individët në secilin komb, si dhe studimi mbulon një sasi të përgjithshme prej 27 kombeve.

Sipas Finder '& rsquo; Nga sondazhi, meshkujt ka më shumë gjasa të kenë një posedim elektronik në çdo komb të përfshirë në studim. Hapësira seksuale në mes të posedimit është rreth 6 faktorë të pjesës, autori në Finder, James Edwards i përshkroi në procesverbal.

Sasia më e madhe e posedimit të kriptove vjen nga Vietnami pasi hulumtimi pohon 41% të kriptovalutave shumë vietnameze.

Sondazhi i Finder tregon se Vietnami mban përqindjen më të lartë të pronësisë së kriptove në të gjithë botënGjetës, 30% e njerëzve zotërojnë posedime kripto, si dhe Gushti ka rreth 30%.

Ndërsa Vietnami & rsquo; sondazhi i lëshuar në Singapor 13, 2021. (*) tregon pjesën më të madhe të pronarëve, kombi regjistrohet me Filipinet, Irlandën, si dhe Ndërkohë me hapësirën më të madhe të seksit (9-11%), thekson studimi kërkimor. Portugalia, Koreja e Jugut, Zelanda e Re, si dhe

komandoni hapësirën më të vogël të seksit (1-2%). Remitancat "& ldquo; Zgjidhja Edwards mund të ketë luajtur një funksion thelbësor në këta numra, me kriptomonedhën një alternativë për udhëtarët që dëshirojnë të dërgojnë para në shtëpi, si dhe të qëndrojnë larg kostove të këmbimit , ”& Rdquo;

Spanja e përbërë. Gjermania, Britania e Madhe, Shtetet e Bashkuara, Japonia Show, si dhe shuma më e vogël e Pronësisë së Kriptove

Pas Malajzisë 3 kombet kryesore me përqindje të madhe të posedimit, Filipinet (29%), Belgjika (28%), Hong Kongu (26%), Koreja e Jugut (26%), Brazili (23%), Italia (22%), si dhe (21%) përputhen në mënyrë specifike. Spanja 5 kombet e fundit në listën kontrolluese të 27, që zbulojnë sasinë më të vogël të posedimit të kriptomonedhës, përbëhet nga Japonia (12%), Gjermania (11%), Shtetet e Bashkuara (11%), Mbretëria e Bashkuar (9%), gjithashtu si

Sondazhi i Finder tregon se Vietnami mban përqindjen më të lartë të pronësisë së kriptove në të gjithë botënFinder (8%). Gusht '& rsquo; sondazhi i publikuar më

Ky 13, 2021. Japonia është një krahasim i thjeshtë me metodën e shpjegimit të pikave në media, pasi SHBA, Britania e Madhe, si dhe Ndërkohë shpesh theksohen si qendra të nxitjes së kriptomonedhës. Amerika e Jugut, një shumëllojshmëri kombesh në Venezuelë mbahen shpesh në mendje se kanë çmime të larta nxitëse, zakonisht të quajtura

Lexo artikullin:  Aplikacioni i portofolit dixhital Yuan të Kinës tani në dyqanet e aplikacioneve iOS dhe Android

Finder.Venezuela '& rsquo; Studimi s nuk zbulon grada nxitëse në Brazil sidoqoftë të listuara më poshtë në Kolumbi '& rsquo; s 22%, (*) zbulon se ka rreth 14% në lidhje me përqindjet e posedimit të kriptove. Sondazhi Finder sugjeron që për të 27 kombet, rreth 1,160 si dhe 2,511 njerëz për komb u vlerësuan për rekordin e posedimit.

"& Ldquo; Regjistri zbulon se Bitcoin ende mbizotëron pavarësisht supozimeve se ethereumi mund të jetë një nga kriptovalutat më të negociuara gjerësisht", tha Edwards. & ldquo; (*) kishte çmimet më të mëdha nxitëse në çdo komb, "& rdquo; ai përfshiu.Bitcoin e konsideroni

Çfarë '& rsquo; sondazhi që vlerësoi mbi 42,000 individë në 27 kombe? Na gjeni se çfarë kuptoni për Let '& rsquo; s studimi në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.Gjeni

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju