Shikimi i parë: Reklama televizive e Spike Lee për kripto e shpall atë si para të reja për një botë të larmishme

Coin Cloud zgjodhi Spike Lee për të drejtuar reklamën e kripto posaçërisht për përvojën e tij në eksplorimin e çështjeve sociale dhe firma vuri në dukje se ata donin të "ndiznin dialog të rëndësishëm" me fushatën reklamuese.

Shikimi i parë: Reklama televizive e Spike Lee për kripto e shpall atë si para të reja për një botë të larmishme

Reklama e re e Spike Lee e quajtur "Monedha e Valutës" nisi sot në internet dhe spoti prej dy minutash përshkruan kripton si para të reja për një botë të larmishme.

Filmbërësi 64-vjeçar fitues i Oskarit drejtoi dhe luajti në reklamën për ofruesin e bankomatëve të kripto Coin Cloud, dhe në reklamë, ai eksploron tema të tilla si pabarazia racore dhe financiare, diversiteti dhe përfshirja.

"Paratë e vjetra, aq të pasura sa duken, janë të rrafshëta", thotë Lee, duke shtuar "ata i quajnë të gjelbërta, por janë vetëm të bardha" pasi ai përmend mungesën e diversitetit në njerëzit e përshkruar në bono dhe monedha të dollarit amerikan. Ndërsa spoti i reklamës më parë ishte reklamuar si një reklamë e "Bitcoin", BTC nuk përmendet fare me emër në reklamë. Në vend të kësaj, koncepti i kriptos në përgjithësi referohet si "para të reja".

Reklama ka një referencë të lirë ndaj Bitcoin përmes një ATM Coin Cloud që përmban logon e BTC, megjithatë ATM-të e firmës mbështesin më shumë se 30 pasuri dixhitale.

Reklama u krijua në bashkëpunim me agjencinë e marketingut dhe reklamimit Campbell Ewald, dhe paraqet shfaqje nga aktori dhe aktivisti Kendrick Sampson, kantautorja Teyana Talyor, garuesja e Ru Paul's Drag Race Shangela dhe ylli i Pozës së nominuar për Emmy MJ Rodriquez.

Në reklamë, Lee citon çështje me fiat dhe bankat tradicionale dhe shënimet ka "7 milion amerikanë pa bankë" dhe "20 milion amerikanë nën bankë".

"Paratë e vjetra nuk do të na marrin - ato na shtyjnë poshtë, shfrytëzojnë dhe shtypin sistematikisht," thotë ai. Regjisori përshkruan "paratë e reja" si "pozitive, gjithëpërfshirëse, fluide" dhe "të pasura me kulturë të fortë".

Lexo artikullin:  Guvernatori i Bankës së Spanjës thekson nevojën për rregullim të shpejtë në Defi dhe Crypto

Related: Bitcoin ndihmoi pa bankë. Tani, ky projekt i ndihmon ata gjithashtu të marrin drejtësi

Lee është i njohur për eksplorimin e çështjeve sociale dhe racore në filmat e tij, dhe tema e politikës së identitetit në vend ka tërhequr një reagim të përzier në internet.

Në përgjigje të postimit të 'Dokumentimit të Bitcoin' në lidhje me përdoruesin e reklamave 'The LogicalShaman' deklaroi se "të bësh këtë në lidhje me garën në fillim është shumë e ndyrë", ndërsa Bruce Fenton i Watchdog Capital tha "Spike Lee kujdeset më shumë për atë që ngjyra e lëkurës kanë njerëzit sesa ai kujdeset për # Bitcoin. ”

Megjithatë "Analytics4Bitcoin" u përgjigj se atyre u pëlqen që "më shumë njerëz ndihen të përfshirë në ekosistemin Bitcoin", dhe shtoi se:

“Shumë përqendrim në negativët e komunitetit, por shikoni përreth dhe ajo që shihni është një koleksion me të vërtetë i larmishëm i miliona njerëzve në të gjithë botën që kërkojnë para më të mira. Bukur i zoti! ”

Coin Cloud vuri në dukje në një njoftim për shtyp të 14 korrikut se firma donte të "ndizte dialog të rëndësishëm" nga kjo fushatë reklamash dhe zgjodhi Lee posaçërisht për ekspertizën e tij në eksplorimin e çështjeve sociale.

"Lidhja e tij e thellë me komunitetet me ngjyrë, plus historiku i tij i çështjeve kontekstualizuese të barazisë, e bëjnë atë një partner ideal për qëllimin tonë për ta bërë monedhën dixhitale të arritshme për të gjithë", tha Amondo Redmond, Zyrtari Kryesor i Global i marketingut në Coin Cloud

Fushata e reklamave e Coin Cloud do të zhvillohet në të gjithë vendin nëpër kanale televizive kabllore si Comedy Central dhe Adult Swim dhe do të shfaqet gjithashtu në platformat e mediave sociale si Youtube dhe Reddit.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju