Reklamat e kriptomonedhave Floki Inu nën hetim në MB

Reklamat e kriptomonedhave Floki Inu nën hetim në MB

Autoriteti i Standardeve të Reklamimit (ASA), MB &#x 2019; Autoriteti rregullator i reklamave dhe marketingut, po eksploron promovimet e pozicionuara në transportin publik në Londër për kriptomonedhën floki inu (FLOKI).

Floki inu është kriptomonedha e quajtur sipas CEO të Tesla, Elon Musk &#x 2019; s shiba inu qenit. Musk në fakt është quajtur Dogefather për ndihmën e tij për kriptomonedhën dogecoin (DOGE). Ai shkroi në Twitter më 25 qershor, &#x 201C;shiba inu im me siguri do të quhetFloki &#x 201D; Punëdhënësi i Tesla-s iu përmbajt me një postim në Twitter më 12 shtator, duke specifikuar, &#x 201C;Floki në fakt ka arritur këtu. &#x 201D; FLOKI ka një shenjë ERC20 dhe gjithashtu një shenjë BEP20.

Reklamat floki inu janë parë në të vërtetë në autobusët e Londrës dhe gjithashtu në terminalet nëntokësore. Reklamat përfshijnë &#x 201C;Missed Doge? Merr Floki &#x 201D; me shkrim të madh e të fortë.

Grupi që qëndron pas fushatës reklamuese të floki inu crypto pretendoi se promovimet ishin &#x 201C; hequr në mënyrë legjitime. &#x 201D; Ata informuan BBC-në:

Këto reklama përbëhen gjithashtu nga një shënim i qartë, ju lutemi, që thekson paqëndrueshmërinë e kriptomonedhave.

Ndërsa Transporti për Londrën (TFL), burimet &#x 2019; shoferi i transportit, pohoi se në fakt nuk ka mbizotëruar çështje nga publiku i gjerë në lidhje me promovimet e kriptomonedhave, disa liderë politikë në MB në fakt kanë ndarë çështje që TFL nuk duhet të kishte autorizuar realisht reklamat për floki inu.

Kryetari i Bashkisë së Londrës &#x 2019; vendi i punës i pretenduar, &#x 201C; TFL po kontakton ASA dhe gjithashtu Autoritetin e Sjelljes Financiare (FCA) për të kërkuar vështrimin e tyre mbi çështjet që po ngrihen. &#x 201D; Pjesëmarrësi i Asamblesë së Partisë së Gjelbër në Londër, Sian Berry, informoi Guardian:

Kjo duhet të kishte ngritur një paralajmërim, dhe gjithashtu një person në TFL duhet ta kishte marrë parasysh këtë përpara se të autorizohej.

Grupi që qëndron pas fushatës reklamuese floki inu informoi BBC-në në një e-mail:

Sulmi kundrejt këtyre reklamave nga një ngjarje specifike politike është një sulm kundrejt kriptomonedhës dhe gjithashtu kundrejt individëve &#x 2019; s liria e zgjedhjes &#x 2014; një përpjekje e qartë për censurë.

Gjatë sezonit të verës, ASA nxori jashtë ligjit një fushatë reklamuese për shkëmbimin e kriptomonedhave Luno, e cila operonte në TFL. Në reklamë përmendej se &#x 201C;Ajo &#x 2019; është koha për të blerë &#x 201D; bitcoin.

Lexo artikullin:  Crypto Exchange Bityard bën rifreskimin e markës me logon dhe slloganin e ri 'Rrit të ardhmen tënde në oborr'

Në një deklaratë për BBC, ASA pretendoi se po hidhte një vështrim në promovime të ndryshme të kriptomonedhave, të përbërë nga ato për floki inu, përgjatë &#x 201C; dhoma të ndryshme mediatike, &#x 201D; jo thjesht TFL. &#x 201C;Ne &#x 2019; Do të analizojmë nëse këto reklama dëmtojnë udhëzimet tona dhe gjithashtu do të përdorin kërkimet tona për të njoftuar politikën tonë në këtë vendndodhje, e cila përbëhet nga çdo lloj aktiviteti zbatues pasues, &#x 201D; shpjegoi autoriteti.

Etiketat në këtë përrallë asa, floki, floki inu, reklama floki inu, promovime floki inu, reklama floki inu, autobusë në Londër, nëntokë në Londër

Çfarë e konsideroni të drejtën e hetimit për reklamat për kriptomonedhën floki inu (FLOKI)? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju