Fox Corporation mbështet ngritjen e 100 milion dollarëve të Eluvio si pjesë e planit të saj të përmbajtjes për NFT

Fox Corporation po zhytet shumë më thellë në mjedisin NFT me bashkëpunimin e tij më aktual.

Fox Corporation mbështet ngritjen e 100 milion dollarëve të Eluvio si pjesë e planit të saj të përmbajtjes për NFT

Firma amerikane e mediave elektronike Fox Corporation në fakt ka bërë një investim taktik financiar në kompaninë e administrimit të përmbajtjes elektronike Eluvio për të ndihmuar në krijimin e shërbimit të shenjave jo të prekshme të Fox.

Një lajm në 25 gusht raportoi se investimi financiar i Fox Corporation shënon përfundimin e raundit të financimit të Eluvio's Series A me një vlerësim prej 100 milion dollarë. Eluvio është një biznes i përkushtuar për trajtimin, shpërndarjen si dhe gjenerimin e të ardhurave nga përmbajtja e kostove duke përdorur blockchain.

Sipas kontratës së re, Eluvio sigurisht që do të sigurojë teknologjinë moderne për Fox Entertainment, si dhe shërbimin NFT të prezantuar kohët e fundit të Bento Box Entertainment, si dhe pajisje inovative sipas lajmeve.

Në mes të qershorit, Fox u bashkua me studion e filmit të Hollivudit Bento Box për të lëshuar Blockchain Creative Labs, një departament novator prej 100 milion dollarësh që u jep krijuesve të përmbajtjes, pronarëve të të drejtave të autorit, si dhe promovon shoqëruesit e mjeteve juridike të blockchain për të zhvilluar, lansuar, trajtuar dhe shitur NFT. Me

Rrjeti blockchain i metodës së hapur të Eluvio's Fabric Content Fabric është krijuar në të vërtetë për hapësirën e ruajtjes të kontrolluar nga pronari, qarkullimin si dhe fitimin e parave të përmbajtjes elektronike në distancë. Sistemi ofron postim në internet si dhe përmbajtje të bazuar në skedarë së bashku me prodhimin e NFT të mbështetur nga marrëveshje të mençura që japin dëshmi të posedimit, si dhe kontroll të aksesit.

Fox si dhe Bento sigurisht që do të përdorin teknologjinë moderne të Eluvio për të tërhequr në një treg më të gjerë të krijuesve të përmbajtjes, shoqëruesve të mediave, si dhe klientëve të marketingut. Sigurisht që do të bëjë të mundur që biznesi të lëshojë si dhe koleksione të reja NFT të tregut të lidhura me përmbajtjen e preferuar, si dhe programet TELEVISION.

Blockchain i Eluvio në të njëjtën mënyrë është duartrokitur për eko-miqësinë e tij duke qëndruar larg minierave me energji intensive, si dhe duke përdorur një marrëveshje shtesë të besueshme (sado më pak të decentralizuar) të autoritetit.

Related: Si tregu NFT përdori teknologjinë blockchain për zhvillimin shpërthyes

Lexo artikullin:  Rënia me katër këmbë e Dogecoin-DOGE kalon në pozicionin e 9-të të tregut duke rënë 18% muajin e kaluar

Paul Cheesbrough, Zyrtari Kryesor i Teknologjisë si dhe Presidenti i Digital for Fox Corporation promovoi teknologjinë moderne:

"Në FOX, ekipi ynë beson se blockchain, si dhe ndryshimi i përgjithshëm në drejtimin e një interneti të decentralizuar shtesë, u jep krijuesve një gamë të gjerë mundësish për të arritur tek klientët me përvoja të reja të mahnitshme."

Drejtori i Përgjithshëm i Blockchain Creative Labs si dhe themeluesi i Bento Box Entertainment, Scott Greenberg, specifikoi se ekziston një mundësi e shkëlqyer në mediat e tokenizuara në blockchain, duke përfshirë "ne me siguri do ta zhvillojmë këtë shërbim ndërsa ne me njëri -tjetrin përcaktojmë të ardhmen për NFT treg. ”

Në maj, Fox zbuloi se ishte duke koordinuar me Rick si dhe bashkë-krijuesin e Morty Dan Harmon në një industri NFT për koleksionin e saj Krapoplis, një kompjuter i animuar qesharak i animuar në kompjuter në Greqinë e vjetër mitologjike.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju