FTX mbyll 900 milion dollarë seri B - ngritja e kapitalit shtyn vlerësimin e këmbimit në 18 miliardë dollarë

FTX në të vërtetë ka parë një larmi bashkëpunimesh, si dhe zhvillimesh në 2021 si dhe në përputhje me kompaninë '& rsquo; sSeries Një raund financimi në 2015, firma rriti 900 milion dollarë nga mbi 60 kapitalistë për Serinë e saj B. Informacioni i firmës që për shkak të raundit të fundit të financimit, fitimet e FTX në të vërtetë janë rritur në mënyrë të konsiderueshme, si dhe aktualisht ka më shumë se një milion klientë.

Investitorët që u bashkuan me 900 milion dollarë në Serinë B përbëhen nga Paradigma, Sequoia Capital, NEA, Coinbase Ventures, Willoughby Capital, familja Paul Tudor Jones, Izzy Englander, Alan Howard, Vaneck, Hudson River Trading, si dhe Circle Financial sigurisht që do t'i përkushtohemi rritjes, si dhe rritjes së klientëve të FTX-së, si dhe artikujve. FTX sigurisht që do ta bëjë vetë "& ldquo; investime kritike financiare ", & rdquo; informacionin e lajmeve të financimit.

Lajmi sqaron gjithashtu se FTX menaxhoi financimin me anë të firmës '& rsquo; Grupi i brendshëm i përpjekjeve së bashku me përfshirjen nga BTIG, Ribbit, si dhe Paradigm Sam Bankman-Fried, CEO i FTX përshkroi në një deklaratë se ai ishte mirënjohës për të gjithë ndihmën që firma e tij ka parë në të vërtetë.

"& Ldquo; Unë & rsquo; jashtëzakonisht i përulur nga ndihma që ne '& rsquo; kam marrë, & rdquo; Bankman '- përshkruhet Fried. & ldquo; &shtë & rsquo; është mbledhja jonë fillestare e madhe e fondeve, megjithatë me të, ne jemi & rsquo; keni krijuar një koleksion jashtëzakonisht të rëndësishëm të shokëve. Unë & rsquo; i kënaqur që merrem me ta për ta bërë FTX firmën më efektive që mund të jetë. Ne filluam si një shkëmbim i ri i nënprodukteve të reja 2 vjet më parë, si dhe ky raund sigurisht që do të na ndihmojë të mbetemi për të zhvilluar një vizion më të gjerë si dhe më të gjerë të asaj që mund të ndodhë FTX. "& Rdquo;

FTX në të vërtetë ka bërë një larmi bashkëpunimesh kritike këtë vit, si dhe me një përqendrim të konsiderueshëm në aktivitetet sportive të specializuara. Gjatë lajmit, FTX pretendoi se synon të "& ldquo; zgjeroni më tej rrjetin e bashkëpunimeve "& rdquo; Duke ecur perpara. Firma gjithashtu nënvizoi se synon të zgjerojë kompaninë '& rsquo; s FTX NFT (token jo-zbavitës), programi i likuiditetit FTX, si dhe linjat e organizimit FTX Pay.

Lexo artikullin:  Viktimat e Onecoin bëjnë kërkesë në Bullgari për sekuestrim të aseteve dhe kompensim

Çfarë mendoni se FTX do të rrisë 900 milion dollarë të martën? Le të kuptojmë se çfarë mendoni për këtë temë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju