FTX lançon fondin e kapitalit të sipërmarrjes prej 2 miliardë dollarësh të fokusuar në forcimin e Blockchain, Adoptimi i Web3

FTX lançon fondin e kapitalit të sipërmarrjes prej 2 miliardë dollarësh të fokusuar në forcimin e Blockchain, Adoptimi i Web3

FTX Trading Limited ka zbuluar në të vërtetë lançimin e një fondi të ri kapitali kapital, i synuar në forcimin e blockchain-it, si dhe shërbimeve të kriptomonedhave që lidhen me një sërë tregjesh të ndryshme. Në përmirësim të lëshimit të FTX Ventures &#x 2019; Fondi i kapitalit prej 2 miliardë dollarësh, biznesi në fakt ka punuar me shoqëruesen e mëparshme të Lightspeed Ventures, Amy Wu Sipas deklaratës, Wu me siguri do të udhëheqë FTX Ventures &#x 2019; videolojëra, M&A si dhe përpjekje industriale.

Deklarata e fondit të kapitalit të kapitalit të dërguar nëBitcoin com News sqaron:

FTX Ventures &#x 2019; Qëllimi kryesor është të përparojë në mbarë botën blockchain si dhe adoptimi i web3, me një investim të gjerë financiar të kërkuar në të gjithë shoqërinë, lojërat video, fintech, programet softuerike, si dhe kujdesin shëndetësor. Fondi me siguri do të blejë biznese me shumë faza, si dhe detyra, duke dhënë financime të gjithanshme si dhe ndihmë taktike nga FTX si dhe rrjeti i saj i shoqëruesve në mbarë botën.

Wu pretendon se ajo pret të funksionojë së bashku me CEO të FTX, Sam Bankman-Fried, si dhe tha se FTX Ventures pret të mbështesë kompanitë, si dhe pronarët e bizneseve. &#x 201C;Ne &#x 2019; jam veçanërisht i kënaqur në lidhje me lojërat e videove web3 si dhe aftësinë e tij për të sjellë tregjet kryesore të synuara drejt e në mjedis, &#x 201D; Wu pretendoi në një deklaratë.

CEO i FTX, Sam Bankman-Fried, është &#x 2018; i ngazëllyer për të gjetur inovacion përçarës &#x 2019;

FTX në fakt ka bërë një mori zhvendosjesh gjatë 12 muajve të fundit me një theks të konsiderueshëm në aktivitetet sportive, si dhe në argëtimin në shtëpi. Vitin e kaluar, FTX bashkëpunoi me Monumental Sports Entertainment (MSE), Sports Illustrated, Los Angeles Angels &#x 2019; Shohei Ohtani, TSM solide e esporteve në mbarë botën, Green Bay Packers që mbrapa Aaron Jones, grupi Mercedes- AMG Petronas në Formula XNUMX, si dhe shtatë herë fituesi i Super Bowl-it Tom Brady si dhe partnerja e tij e kopertinës Gisele Büü ndchen.

Lexo artikullin:  Çmimi i Bitcoin shënon 50 mijë dollarë për herë të parë që nga maji

Gjatë javës së parë të nëntorit 2021, FTX u regjistrua me Solana Ventures si dhe Lightspeed në mënyrë që të prezantojë një fond prej 100 milionë dollarësh për lojëra video blockchain. &#x 201C;Financuesit tanë në FTX në fakt kanë pasur një ndikim të thellë në ruajtjen e zhvillimit dhe avancimit tonë, &#x 201D; Sam Bankman-Fried pretendoi të premten në lidhje me fondin e ri të kapitalit të vet. &#x 201C;Ne bëjmë çdo përpjekje për të bërë të njëjtën gjë në FTX Ventures si dhe jemi të kënaqur të zbulojmë mendjet më të ndritura si dhe zhvillimin e turbullt në teknologji, &#x 201D; Bankman-Fried i përfshirë.

Etiketat në këtë përrallë 2 miliardë dollarë, Amy Wu, Blockchain, fond sipërmarrës Blockchain, Crypto, fond sipërmarrës kripto, Financa, financim, Fintech, ftx, FTX Trading Limited, FTX Ventures, fond, financim, lojëra, kujdes shëndetësor, shoqërues Lightspeed Sam Ventures Bankman-Fried, Social, Software, Startups, Venture Capital Fund, Fond sipërmarrës, Ne b3

Çfarë mendoni për fondin e ri të kapitalit prej 2 miliardë dollarësh të quajtur FTX Ventures? Le të kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Xhemi Redman

Jamie Redman është drejtuesi i lajmeve nëBitcoin com News si dhe një reporter i teknologjisë monetare që jeton në Florida Redman ka qenë në fakt një pjesëmarrës energjik i zonës së kriptomonedhës duke pasur parasysh atë 2011. Ai dëshiron Bitcoin, kod me burim të hapur, si dhe aplikacione të decentralizuara. Që nga shtatori 2015, Redman ka krijuar në fakt më shumë se 5,000 postime përBitcoin com News në lidhje me metodat e turbullta që dalin sot.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju