FTX mbledh 420 milion dollarë në serinë B-1 - Komandat e shkëmbimit të kriptove vlerësohen 25 miliardë dollarë

FTX mbledh 420 milion dollarë në serinë B-1 - Komandat e shkëmbimit të kriptove vlerësohen 25 miliardë dollarë

  • Të enjten, shkëmbimi i pronave të kriptove FTX ekspozoi se rriti fondet shtesë në një raund financimi të Serisë B-1. Firma rriti 420 milionë dollarë nga 69 kapitalistë të ndryshëm.
  • Sipas deklaratës, FTX deklaroi Ontario Teachers &#x 2019; Bordi i Planit të Pensionit, duke përdorur mësuesit e tij &#x 2019; Platforma e Inovacionit, Temasek, Sequoia Capital, Sea Capital, IVP, ICONIQ Growth, Tiger Global, Ribbit Capital dhe gjithashtu Lightspeed Venture Partners u përfshinë në financimin më të fundit.
  • Për më tepër, në rritjen e burimeve prej $ 900 në korrik, FTX deklaroi se Temasek u përfshi në raundin fillestar të Serisë B dhe gjithashtu e shtyu ngritjen deri në 1 miliard dollarë. Me gjithë financimin e rritur nga kapitalistët sot, FTX &#x 2019; Vlera e përgjithshme është 25 miliardë dollarë që firma zbuloi.
  • &#x 201C;Ne themeluam FTX 2 vjet më parë me sugjerimin e zhvillimit të një industrie monetare shumë më të mirë, &#x 201D; Sam Bankman-Fried, CEO i FTX i përmendur në të gjithë deklaratën. &#x 201C;Sot ne jemi të përqendruar në zhvillimin e FTX si një shkëmbim i besueshëm dhe gjithashtu i zgjuar duke u përfshirë vazhdimisht me autoritetet rregullatore në të gjithë botën, dhe gjithashtu duke kërkuar shpesh mundësi për të përmirësuar ofertat tona për kapitalistët e pronave elektronike, &#x 201D; deklaroi Bankman-Fried.
  • Në të njëjtën ditë me deklaratën për mbledhjen e burimeve, Bankman-Fried u nënshkrua gjithashtu me bordin e mbikëqyrësve të lidhur me firmën NFT Autograph, një kompani NFT e bashkë-themeluar nga kampioni i Super Bowl, Tom Brady.
  • FTX deklaron duke marrë parasysh se burimet e fundit të mbledhura në korrik, firma &#x 2019; Baza e përdoruesve u zgjerua me 48% dhe gjithashtu sasia e profesionit u rrit me 75%. Shkëmbimi vuri në dukje se standardet afërsisht 14 miliardë dollarë në ditë në sasinë e profesionit të pronës kripto.
  • Firma gjithashtu e ekspozoi atë gjithashtu kohët e fundit zhvilloi zyrën e saj qendrore ndërkombëtare në licencat e mbrojtura të Bahamas FTX në zonën e ishullit dhe gjithashtu mori përsipër planet rregullatore të mandatuara në Bahamas dhe gjithashtu në Gjibraltar.
  • &#x 201C;Burimet shtesë dhe gjithashtu ekipi i kapitalistëve sigurisht që do të na lejojnë t'u japim përvojën që u takon klientëve tanë dhe gjithashtu të merremi me mundësi të ndryshme të tregut të afërt, të përbërë nga aksione, tregje parashikimi, NFT dhe gjithashtu bashkëpunime me videolojëra. Ne parashikojmë të bëjmë investime financiare taktike të krijuara për të zgjeruar biznesin dhe gjithashtu për të rritur mbrojtjen tonë rregullatore. &#x 201D; FTX &#x 2019; deklaroi kreu i zërit Ramnik Arora në një deklaratë.
Lexo artikullin:  Baanx BXX Token: Rritje 100% në debutimin e saj

Çfarë mendoni se FTX rrit 420 milionë dollarë shtesë pasi rriti një miliard dollarë në korrik? Le të kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju