FTX Slashes Leverage Limit nga 100x në 20x– Konkurrentët e të Dyshuarve të Komunitetit do të ndjekin shembullin

FTX Slashes Limit Leverage nga 100x në 20x - Konkurrentët e të Dyshuarve të Komunitetit do të ndjekin shembullin

Konsumatorët e FTX do të duhet të përshtaten me modifikimet pasi shkëmbimi i kripto-aseteve në të vërtetë ka ulur normën e tij maksimale të shfrytëzimit nga 101x në 20x këtë fundjavë. Sigurisht, pozicionet e mbështetura më parë 50x, 100x dhe 101x mendohen për përdorim të lartë. Bankman-Fried informoi 233,000 tifozët e tij në Twitter të dielën kur u shqetësua se "& ldquo; një sistem i efektshëm marzhi është thelbësor për një sistem financiar efektiv ”& rdquo; dhe përfshiu atë & ldquo; ka kufizime për çfarëdo qoftë, sidoqoftë ”. & rdquo; Bankman '- Fried përfshinte:

Atje & rsquo; Kam qenë shumë biseda vetëm kohët e fundit rreth shfrytëzimit të lartë (> 20x). Pothuajse çdo shkëmbim kripto derivatesh e lejon atë, dhe pothuajse secili do të deklarojë të njëjtën gjë saktësisht:'shtë '& rsquo; një pjesë e vogël e vëllimit dhe pozicioneve.

Tregtimi me diferencë shpesh quhet tregtoj shfrytëzoj për shkak të faktit se i lejon një tregtari të shfrytëzojë pozicionin e tij dhe ta rrisë atë. Një tregtar marzhi me 100x shfrytëzim mund të rrisë të ardhurat ose humbjet me 100 herë. Tregtia me përdorim të lartë në të vërtetë është menduar rreth rrezikshme dhe rregullatorët nga disa kombe kanë kufizime në sasinë e shfrytëzimit që mund të sigurojë një shkëmbim. Me përdorimin 100x, madje edhe me madhësi më të vogël se ritmet tipike, ose mund t'i ofrojë një tregtari të ardhura të mira ose t'i likuidojë ato menjëherë. Në FTX, likuidimet e shteteve Bankman-Fried përfaqësojnë një pjesë jashtëzakonisht të vogël të shkëmbimit '& rsquo; veprimi.

& ldquo; Për ne, si likuidimet, & rsquo; Metoda s më pak se 1% të vëllimit dhe pozicioneve tona, "& rdquo; Bankman-Fried'said. & ldquo; &shtë & rsquo; nuk është një pjesë e konsiderueshme e shkëmbimit. (*) & rsquo; po kështu jo ajo që shton kryesisht paqëndrueshmërinë. Bën, Likuidimet disa shkëmbime (edhe pse normalisht jo shumë FTX). [ndezur]> 20x është pak. " & rdquo; Por CEO i FTX edhe më shumë diskutoi pozicionin tipik të marzhit të varur në platformën e tregtimit. The-Bankman përmendi: Përdorimi tipik i skuqur i përdorur në FTX është x 2x.

Për të

Ithtarët e kriptos përgjigjen '& rsquo; sExchange Një shumëllojshmëri e avokatëve të kripto dhe veteranëve të tregut kaluan në zgjedhjen e bërë nga FTX dhe disa individë deklarojnë se shumë më shumë shkëmbime do të ndjekin FTX '& rsquo; s plumbi. & ldquo; FTX në të vërtetë ka zgjedhur të eleminojë të gjithë përdoruesit mbi 20x nga platforma e tyre, "& rdquo; Kufiri i ri i levave

& rsquo; sMorgan Creek Digital shkroi në Twitter. & ldquo; Prezumimi i Anthony Pompliano do të ishte shumica e platformave të tjera do të bëjnë të njëjtën gjë në kohë, "& rdquo; ai përfshiu. [se] '& rsquo; s

Lexo artikullin:  Evropa Lindore dërgon mbi 800 milionë dollarë kripto për mashtrimet në një vit të vetëm, zbulon raporti

Galaxy Digital iu përgjigj “Mike Novogratz & rsquo; s cicërimë dhe deklaroi: & ldquo; 20x në një instrument 80 vol është akoma çmenduri. & rdquo; Pompliano dhe autori monetar Investitor gjithashtu reaguan ndaj Lyn Alden & rsquo; s Tweet dhe "tha: & ldquo; Pompliano & rsquo; s si një bar që kryen një minimum 10-pije për konsumatorin pas disa fundjavave të këqija. Ajo se më parë megjithatë ende i pëlqen & hellip; një pjesë e madhe e alkoolit. "& rdquo; E ardhmja e ulët e @binance filloi të kufizonte përdoruesit e markave të reja në maksimum 20x duke përdorur të fundit

Dhe Bitfinex, Tether, zgjodhi të flasë edhe për këtë temë. "& Ldquo; Paolo Ardoino mund të bëjë 21%. Finex kufizimi më i mirë për bitcoin," & rdquo; Feels shkroi në Twitter. & ldquo; Ardoino mënjanë, ka kuptim të mirë të kufizosh përdorimin. Shaka një pozicion 100x, një zhvendosje e tregut prej 0.5% ju likuidon. Në marzhin x të ardhshëm, sugjeroi që të minimizojmë përdorimin në 25%. [është] të shohësh që FTX është i lumtur lëvizësi i parë. "& rdquo; [a] kreu i artikullit në

Mesarit i pëlqente koncepti që FTX ishte vetë-rregullues. "& Ldquo; Qiao Wang shfrytëzon nga 100x në 20x të fituar" & rsquo; të shfrytëzojë materialisht efekt në të gjithë sistemin, "& rdquo; Reduktimi i kompozuar në "Wang & ldquo; optikën e së Dielës ka rëndësi. Unë doja që bota të na shohë jo si një institucion i madh kumari i pangopur, megjithatë si një treg efikas në vetë-rregullimin. Por veprimi i parë nga FTX dhe do të dëshironte që shkëmbimet e tjera të bënin të njëjtën gjë. "& Rdquo; Mirë e konsideroni FTX '& rsquo; Zgjedhja për të ulur përdorimin nga 1x në 101x?

Çfarë ne kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Le të

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju