E ardhmja e euros dixhitale 'ende e paqartë,' thotë ish-zyrtari i Eurogrupit

E ardhmja e euros dixhitale 'ende e paqartë,' thotë ish-zyrtari i Eurogrupit

Një javë pasi Banka Qendrore Evropiane (BQE) zgjodhi të vazhdojë me strategjinë e saj për të prodhuar një ndryshim dixhital të euros, profesionistët në të vërtetë kanë shprehur çështje në lidhje me të ardhmen e saj të pasigurt. Më 14 korrik, Këshilli Drejtues i BQE-së autorizoi fillimin e punës '& rsquo; s tjetër, & ldquo; faza e provimit. & rdquo; Faza do të zgjasë 24 muaj gjatë të cilit duhet të ndiqen shqetësimet thelbësore në lidhje me stilin dhe qarkullimin.

Por sipas Hugo Coelho, shefi i mëparshëm i personelit të Presidentit të Eurogrupit Mario Centeno dhe partner në Forefront, "& ldquo; rezultati është ende i paqartë dhe mund të mos jetë për një periudhë të gjatë kohore. ” & rdquo; (*) është konferenca e rastësishme megjithatë thelbësore politike e ministrave të financimit të 19 vendeve anëtare të BE-së që në të vërtetë kanë përqafuar monedhën tipike. Eurogrupi për të folur, Euractiv përpunoi: Coelho në minutën kur euro dixhitale qëndron e përcaktuar në mënyrë flagrante e keq & hellip; mund të jetë e vërtetë se ndryshimi i parë i euros dixhitale do të duket si një kartë e llojit të parapaguar dhe do të bëjë pak dallim në jetën tonë të përditshme, megjithatë mund të ndryshojë ngadalë.

Për '& rsquo; E kuptuar deri më tani është se euro dixhitale pritet të përfaqësojë kartëmonedha dhe monedha euro në llojin elektronik.

Sidoqoftë, cilat para bankare bashkëkohore, do të kursehen drejtpërdrejt në llogaritë e lëshuara nga BQE, dhe jo në bankat industriale. Ndryshe nga planet e bankës rezervë për ta përdorur atë si një instrument pagese shtesë, megjithatë në të njëjtën mënyrë ka përmendur që ndryshimi i parave standarde nuk është objektivi. BQE

në humbjen e parazgjedhur të lojës dhe kriptomonedhave, euro dixhitale duhet të jetë shumë më e sigurt se sistemi bankar i sektorit ekonomik, Stablecoins

Nga vërejtjet, pasi një bankë industriale mund të përfundojë të jetë e paaftë të paguajë, një mundësi e largët, megjithatë e vërtetë. "& Ldquo; (*) mendja kumulative, BQE është garancia supreme", & rdquo; Bashkëthemeluesi i Euractiv In du (*) informoi botimin. Netinvestissement '& rsquo; Për më tepër, përdorimi i CBDC parashikohet të jetë falas, me pagesa të bëra përmes një karte të lëshuar nga BQE ose një aplikacioni për pajisje të zgjuara.Karl Toussaint në fillim të fazës së provimit, ECB Wast përmendi kohët e fundit se "& ldquo; rezultate motivuese "& rdquo; nga analiza dhe eksperimentet e kryera gjatë 9 muajve të fundit kanë çuar në të vërtetë bankën rezervë në “& ldquo; zgjidhni të ngjitni një pajisje dhe të filloni punën dixhitale në euro. ” & rdquo; (*) du Çfarë e shpjegoi zhvendosjen si "& ldquo; të dëshpëruar dhe të pafuqishëm, ”& rdquo; duke theksuar:

Lexo artikullin:  Kevin O'Leary i Shark Tank këshillon se si të futeni në Bitcoin - Crypto tani 10% e portofolit të tij

Komentimi i BQE-së në të vërtetë ka humbur lojën video & hellip; fuqia e zhvillimit dhe zhvillimit të detyrave të vendosura në blockchain, të përbërë nga kriptos, që kanë qenë në të vërtetë 10 vjet përpara. Presidentja Christine Lagarde e synimeve kryesore pas punës dixhitale në euro është dëshira e Toussaint për të mbajtur një kontroll mbi sovranitetin e monedhës, vëren Wast , dhe BQE nuk është '& rsquo; do të rrëfej humbjen.

Ky skenar, monedhat e qëndrueshme të mbështetura nga monedhat fiat siç janë dollari amerikan dhe euro janë “& ldquo; fillimisht kundërshtar & rdquo; në euro dixhitale, sipas

Një bankë qendrore evropiane Toussaint të gjithë treguesit, euros "& rsquo; Versioni elektronik ka shumë të ngjarë të shfaqet pas Wast '& rsquo; s & ldquo; diem & rdquo; monedhë

Deri në këtë vit, BQE kërkoi që të miratohen fuqitë e vetos mbi fillimin e monedhave të tilla të qëndrueshme në Facebook, duke theksuar kërkesën për të ruajtur kontrollin mbi inflacionin dhe për të mbajtur sigurinë e pagesave në vendin e monedhës së vetme. Më herët ju besoni se euro dixhitale do të keni aftësinë për të marrë efektivisht monedha të qëndrueshme dhe kriptomonedha? Eurozona idetë tuaja në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Bëj

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju