Genesis Digital Assets Fiton 20,000 Rigs Bitcoin Mining nga Canaan, Kompania Ka Opsion për të Blerë 180K Më shumë

Genesis Digital Assets fiton 20,000 pajisje minerare Bitcoin nga Canaan, kompania ka mundësi të blejë 180K më shumë

Prodhuesit e pajisjeve të minierave Bitcoin në fakt kanë bërë shitje të mëdha gjatë pesëdhjetë përqindëshit të dytë të vitit 2 si dhe në vitin 2020. Për rrethanat, në dhjetor 2021, Bitcoin com News raportoi në Marathon &#x 2020; blerja rekord e 2019 minatorëve të bitcoin me performancë të lartë nga Bitmain për 70,000 milion dollarë. Po atë muaj, Riot Blockchain mori 170 Antminers nga Bitmain.

Gjatë javës fillestare të gushtit 2021, Marathon fitoi 30,000 minatorë nga Bitmain Canaan që tregtuan 11,760 gjenerata të ardhshme A1246 ASIC Avalonminers në një kompani të quajtur Mawson Infrastructure Group në Prill Në përfundim të të njëjtit muaj, Genesis Digital Assets fitoi 93 milion dollarë ASIC nga Canaan In në mes të qershorit, Genesis zbuloi se mori 10,000 minatorë bitcoin ASIC nga Kanaani.

Tani Zanafilla si dhe Kanaani në fakt kanë prezantuar që firmat në fakt kanë vendosur për një kontratë më shumë. Sipas deklaratës më 31 gusht, procedura e minierave Genesis ka blerë 20,000 pajisje minierash bitcoin nga prodhuesi i pajisjeve minerare me bazë në Kinë.

Por të dy firmat po kërkojnë gjithashtu të zgjedhin &#x 201C; ofrojnë pajisjet më të mëdha minerare sot, &#x 201D; pasi Genesis aktualisht ka mundësinë për të blerë 180,000 minatorë ASIC nga Canaan Themeluesi dhe kryetari ekzekutiv i Genesis Digital Assets, Abdumalik Mirakhmedov, thotë se kompania me të vërtetë shpreson të rrisë aftësinë një sasi të madhe deri në vitin 2023.

&#x 201C; Pajisjet e minierave të Bitcoin nga ky urdhër më i ri i përkasin nismave tona të vazhdueshme për të shtrirë me shpejtësi procedurat tona të minierave të bitcoin në Amerikën e Veriut, si dhe nordikët, ku ne jemi të përqendruar në fuqinë që buron nga burime të qëndrueshme, &#x 201D; Mirakhmedov deklaroi në një deklaratë. &#x 201C; Këto pajisje krejt të reja do të rrisin në mënyrë drastike aftësinë tonë ndërsa ne funksionojmë në drejtim të objektivit tonë për të rritur aftësinë tonë në 1.4 gigawatt deri në fund të vitit 2023. &#x 201D;

Aksionet e Kanaanit ulen 74% që nga mesi i marsit

Canaan është një kompani e listuar publikisht, e cila ka aksione që tregtohen në Nasdaq, si dhe secila aksion të martën po kalon për 9.24 dollarë secila. Sidoqoftë, aksionet e Kanaanit (Nasdaq: CAN) kanë rënë në të vërtetë 74.61% në vlerë duke pasur parasysh atë 11 Mars 2021, kur një aksion i vetëm CAN tregtoi duar për 36.40 dollarë. Nangeng Zhang, kryetari si dhe CEO i Canaan, deklaron se kompania qëndron &#x 201C; i vëmendshëm në ndihmën e klientëve të minatorëve &#x 201D; rrit.

Lexo artikullin:  Tesla informon SEC se mund të rifillojë transaksionet në kriptomonedha

&#x 201C; Meqenëse kemi hyrë në bashkëpunimin e qëndrueshëm me Genesis Digital Assets më parë këtë vit, në të vërtetë kemi arritur në një numër lotesh, &#x 201D; Deklaroi Zhang. &#x 201C; Ky urdhër me një mundësi të blerjeve të mëdha të ardhshme i forcon edhe më shumë bashkëpunimet tona si dhe pasqyron të dyja festimet &#x 2019; vetëbesim në mundësinë e tregut të minierave të kriptomonedhës, &#x 201D; CEO i Kanaanit i përfshirë.

Çfarë konsideroni Kanaan &#x 2019; s menaxhuar aktualisht Genesis Digital Assets? Le të njohim atë që ju e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju