Fondi i George Soros mban Bitcoin, CEO thotë se kriptomonedha ka shkuar në rrjedhën kryesore

Fondi i George Soros mban Bitcoin, CEO thotë se kriptovaluta ka shkuar në rrjedhën e zakonshme

Menaxhimi i Soros Fund, firma e monitorimit të posedimit e krijuar nga financuesi miliarder George Soros, ka blerë bitcoin, fondi &#x 2019; Drejtori ekzekutiv, Dawn Fitzpatrick, i ekspozuar në një takim me Bloomberg, u lirua të martën.

Fitzpatrick është CEO dhe polic zyrtar i investimeve financiare (CIO) i Soros Fund Management. Ajo është individi fillestar që mban të dy titujt.

Duke diskutuar rritjen e kostos së jetesës, ajo tha, "Nëse keni parë ar në shtator, ai ishte ulur 201%, kështu që unë supozoj se ankthi i poshtërimit të dollarit amerikan ka rënë disi. &#x 5D; Në përmirësim, ajo mbajti në mendje, &#x 201C; FMN thjesht nxori llojin e ekuilibrave të parave të librit, si dhe dollarët amerikanë kanë lënë terrenin. &#x 201D;

Sidoqoftë, bitcoin po tregtohet mbi 50 mijë dollarë. Duke komentuar rritjen e shpejtë të normës së BTC, Fitzpatrick tha:

Unë nuk jam saktësisht i sigurt se bitcoin konsiderohet vetëm si një kosto në rritje e shkurret e jetesës këtu. Supozoj se &#x 2019; s shkoi përtej grykës në rrjedhën kryesore. Cryptocurrencies aktualisht kanë një kapak tregu prej mbi 2 trilion dollarë. Aty &#x 2019; 200 milion klientë në të gjithë botën. Pra, unë supozoj se kjo ka shkuar në rrjedhën kryesore nga këndvështrimi ynë.

CEO i Soros Fund Management edhe më i ekspozuar:

Ne kemi disa monedha ende jo shumë të mëdha, si dhe vetë monedhat janë shumë më pak tërheqëse sesa situatat e përdorimit të defi [financave të decentralizuara] si dhe pika të tilla.

Në Mars, Fitzpatrick deklaroi se paratë elektronike të bankës rezervë (CBDCs) &#x 201C; është një rrezik i ardhshëm për bitcoin, si dhe kriptovaluta të tjera të ndryshme. &#x 201D; Megjithatë, ajo deklaroi rrezikun &#x 201C; sigurisht që do të jetë afatshkurtër, &#x 201D; duke theksuar, &#x 201C; Unë vesh &#x 2019; t supozojnë se ata &#x 2019; do të ketë sukses në destabilizimin e plotë të bitcoin. &#x 201D;

Në momentin e kompozimit, bitcoin po tregtohet me 53,982.51 dollarë, ndërsa kapaku i tij në treg ka të bëjë me 1.2 trilion dollarë.

Lexo artikullin:  Bitcoin tani është aseti i 8 -të më i vlefshëm në botë - BTC tani synon kapakun e tregut prej 1.31 T $ të argjendit

Çfarë mendoni për CEO -në e Soros Fund Management që thotë se bitcoin ka kaluar në rrjedhën e zakonshme? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju