Menaxheri gjerman i aseteve Union Investment kërkon ekspozim në BTC për disa fonde

Fondet gjermane dhe mbikëqyrësit e aseteve po zgjerojnë perspektivat e tyre për investimet kripto financiare pasi vendi ka ligje shtesë pozitive që kontrollojnë

Menaxheri gjerman i aseteve Union Investment kërkon ekspozim në BTC për disa fonde

Menaxheri i aseteve prej 500 miliardë dollarësh Union Investment po synon të përfshijë Bitcoin (BTC) në disa fonde investimesh si përbërës i një programi pilot të synuar për klientët e tij institucionalë, duke siguruar prova tërheqëse se kripto do të jetë shumë konvencionale në situatën më të madhe ekonomike të Evropës.

Institucioni me bazë në Frankfurt informoi Bloomberg të hënën se po mendon të përfshijë BTC në një pjesë të vogël të fondeve të investimeve që do t'u ofrohen vetëm kapitalistëve ekskluzivë. Për secilin fond, ekspozimi i Bitcoin me siguri do të kufizohet në jo më shumë se 2% të pronave të përgjithshme. Menaxheri i portofolit Daniel Bathe tha se qasja e re e investimeve ka shumë të ngjarë të fillojë në tremujorin e 4-të, megjithëse nuk ishte dhënë një orar i caktuar.

Union Investment është krahu investues i DZ Bank Group, një organizatë me mbi 800 institucione financiare pjesëmarrëse. Që nga 30 qershor 2021, Union Investment kishte 507 miliardë dollarë prona nën monitorim, duke e bërë atë ndër mbikëqyrësit më të mëdhenj të aseteve të Gjermanisë.

Gjermania do të bëhet me shpejtësi një vatër për investimet financiare kripto, veçanërisht në mesin e lojtarëve institucionalë. Më 2 gusht, një legjislacion krejt i ri që lejon fondet institucionale për të mbajtur kripto të hyrë në ndikim, duke krijuar fazën për marrjen më të madhe të pronave elektronike, gjithashtu në mesin e gjermanëve fondet e pensioneve Ndërkohë, ndërmjetësi gjerman i sigurisë S Broker kohët e fundit prezantoi një koleksion të ofertave të artikujve të fokusuar në kripto.

Related: Çfarë mund të marrë SEC nga autoriteti rregullator gjerman

Në shkallën e shitjes me pakicë, gjermanët nuk vendosen aq shumë për nxitjen e kriptove, sipas një studimi aktual nga faqja e internetit e kontrastit ekonomikFinder Studimi prej 42,000 personash përafroi se vetëm 11% e gjermanëve kishin ekspozim ndaj pronave elektronike. Edhe pse kjo është më shumë se Shtetet e Bashkuara dhe gjithashtu Mbretëria e Bashkuar, ajo u rendit mirë e listuar më poshtë në tregjet që lindin dhe gjithashtu vende të ndryshme të tjera evropiane.

Bitcoin po transformon kokën edhe një herë ndërsa kriptomonedha e lindur e parë shtyn në drejtim të $ 52,000. Çmimi në fakt është rikuperuar rreth 79% nga sezoni i tij veror. Në procedurë, kapitalizimi i përgjithshëm i tregut i Bitcoin po afrohet edhe një herë afër 1 trilion dollarë.

Lexo artikullin:  Reklamat e kriptomonedhave Floki Inu nën hetim në MB

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju