Ligji gjerman që lejon fondet institucionale të mbajnë kripto hyn në ndikimAug 2

Rreth 415 miliardë dollarë investime financiare mund të hyjnë në kripto-monedha pasi ligjet e reja që qeverisin Spezialfonds gjermane hyjnë në ndikim.

Ligji gjerman që lejon fondet institucionale të mbajnë kripto hyn në fuqi më 2 gusht

Duke filluar nga 2 gusht 2021, fondet institucionale gjermane do të kenë aftësinë të mbajnë deri në 20% të pasurive të tyre në kripto -monedha, duke krijuar potencialisht fazën për miratimin më të gjerë të Bitcoin (BTC) dhe zotërimeve të tjera kripto nga fondet e pensioneve të vendit.

Siç raporton Bloomberg, ligji krejt i ri modifikon udhëzimet e përcaktuara të investimeve financiare që qeverisin Spezialfonds, të quajtura gjithashtu fonde unike, të cilat janë në dispozicion vetëm për financuesit institucionalë si fondet e pensioneve dhe kompanitë e sigurimeve. Spezialfonds aktualisht posedon rreth 2.1 trilion dollarë, ose 1.8 trilionë euro, pasuri.

Related: Fondet mbrojtëse shohin rënien e tregut kripto si një shans për investime financiare

Tim Kreutzmann, i cili punon për shoqatën gjermane të fondeve të përbashkëta BVI, informoi Bloomberg se shumica e fondeve ka të ngjarë të mbeten të listuara mirë nën 20% në fillim, duke diskutuar:

“Nga njëra anë, investitorët institucionalë si siguruesit kanë kërkesa të rrepta rregullatore për strategjitë e tyre të investimeve. Dhe nga ana tjetër, ata gjithashtu duhet të duan të investojnë në kripto. "

Udhëzuesi krejt i ri, i cili u miratua në fillim të korrikut, përfaqëson një zhvillim vendimtar në mënyrën se si ligjvënësit gjermanë qeverisin pronat dixhitale. Autoriteti Federal i Mbikëqyrjes Financiare të Gjermanisë, i quajtur më mirë BaFin, vazhdon të tregojë kujdes në lidhje me investimin e aseteve dixhitale. Në të njëjtën kohë, qeni roje monetare motivon zhvillimin e blockchain në vend.

Gjermania filloi për herë të parë një metodë të detajuar të blockchain në vitin 2019, duke promovuar 44 hapa adoptimi që do të njihen deri në fund të vitit 2021. Teknika krejt e re për blockchain dhe kripto gjithashtu paraqiti hapa që do ta bënin shumë më të lehtë për financuesit të kenë akses për investimet financiare dixhitale.

Vendi gjithashtu ka përfunduar të jetë një treg kryesor për artikujt e shkëmbyer me kriptomonedhë, ose ETP. Si KriptoPumpLajmet e raportuara, kompania e artikujve të investimeve financiare 21Shares ka bashkëpunuar në të vërtetë me komisionin gjerman të brokerimit për të furnizuar ETP-të e fokusuara në kripto për gati 3 milionë klientë.

Lexo artikullin:  Londra është drejtpërdrejt dhe demat e Ethereum kontrollojnë skadimin e opsioneve të ETH të 357 milion dollarëve të së Premtes

Related: Binance do të mbyllë derivatet e kriptove që shesin Evropën

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju