Nënkryetari i Gana vlerëson nismën CBDC të Bankës Qendrore, thotë se monedhat dixhitale mund të rrisin tregtinë brenda-afrikane

Sipas një raporti, Bawumia i bëri këto vërejtje ndërsa merrej me vizitorët në hapjen e Konferencës Ndërkombëtare të Tregtisë dhe Financave të Ganës (GITFIC) nëAccra Raporti gjithashtu çmimet vlerësojnë Bawumia duke duartrokitur bankën rezervë të Ganës '& rsquo; s punë e-cedi. Ai tha se qeveria federale e Ganës është "e gatshme për të & ldquo; sigurojini asaj besueshmërinë e kërkuar dhe mbështetjen ligjore për përdorim. ”& rdquo;

Siç është raportuar më parë nga Bitcoin com News, Banka e Ganës (BOG) është ndër bankat e para rezervë afrikane që zbuloi fillimin e fazës pilot të monedhës dixhitale të bankës rezervë (CBDC). Sidoqoftë, miratimi i fundit i këtij CBDC do të varet nga rezultati i fazës pilot.

Në lidhje me Sistemin e Pagesave dhe Shlyerjes Pan Afrikane (PAPSS), kontinenti Afrikan '& rsquo; Objektet kryesore të pagesës dhe grumbullimit, Bawumia përshkroi se kjo do të "& ldquo; mundësoni kompanive në kontinent të pastrojnë dhe të bëjnë marrëveshje në monedhat e tyre rajonale pa u varur nga monedhat e palëve të treta. ”& rdquo;

Ai përfshiu që ky sistem gjithashtu mund të funksionojë si një "& ldquo; opsion për marrëdhëniet ekzistuese bankare me kosto të lartë dhe të gjata raportuese duke ndihmuar me tregtinë dhe aktivitetet e tjera financiare në të gjithë kontinentin nëpërmjet një sistemi të vetëm pastrimi dhe shlyerjeje pagesash të lira, të lira dhe të kontrolluara nga rreziku. ”& rdquo;

Gana & rsquo; s Politikat e digjitalizimit

Ndërkohë, (*) gjithashtu përdori fjalimin e tij për të shpallur administratën e nënkryetarit të Ganës-Akufo '& rsquo; Sektori bankar dhe politikat e digjitalizimit. Addo tha: Ai, dixhitalizimi në të njëjtën mënyrë është shndërruar në një nga politikat më thelbësore të

Njëkohësisht-qeveria federale Nana Akufo. Addo goditja e pandemisë COVID-19 goditi dhe kërkoi shumë ekonomi në bllokime të pjesshme dhe të përgjithshme, ajo rriti kërkesën për të vazhduar dixhitalizimin. Kur të dilni nga

Pas pandemisë -19, paratë e lëvizshme dhe platformat dixhitale janë bërë në fakt mjete thelbësore shtesë monetare për Covid Gana '& rsquo; Suksesi si referim, Përdorimi i Ganës i shtyu kombet e tjera Bawumia të ndiqnin qeverinë e tij federale. Afrikan deklaroi se kjo kërkon që të kryhet në mënyrë “& ldquo; për të garantuar zhvillimin e vizionit AFCFTA He. ”& rdquo; [Marrëveshja Afrikane Kontinentale e Tregtisë së Lirë] janë idetë tuaja mbi

Lexo artikullin:  Fraktal i 'shpërthimit të rëndë' të Bitcoin sugjeron që çmimi i BTC mund të arrijë $ 250- $ 350K në 2021

Çfarë '& rsquo; Vërejtjet për monedhat dixhitale? Nënkryetari i Ganës na tregoni se çfarë besoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë. Thuaji

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju