Miratimi global i kriptomonedhës u dyfishua që nga janari duke arritur 221 milion përdorues: Raport

kripto.com

Crypto com '& rsquo; s & ldquo; Matja e Përdoruesve Global të Kriptove & rdquo; raporti zbuloi se shumëllojshmëria e përdoruesve të kriptomonedhës u dyfishua gjatë gjysmës së parë të vitit. Miratimi i kriptomonedhës shkoi nga 106 milionë në janar në 221 milionë në qershor, i mundësuar kryesisht nga tregu në lulëzim që e çoi bitcoin (BTC) në nivelet më të larta të të gjitha kohërave gjatë TM1. Raporti përbëhej nga informacione nga shkëmbimet kryesore të kriptove në treg, të përbërë nga Binance, Bitfinex, Binjakët, Huobi, Kraken, Okex dhe Upbit për të përmendur disa.

Shumëllojshmëria e përdoruesve të Ethereum u rrit gjatë tremujorit të dytë, pasi lajmet e favorshme dhe interesi i financuesve u rritën rreth shenjës. Sidoqoftë, ishte bumi i monedhës meme dhe shtytja e altcoin që ndodhi gjatë 2 muajve të fundit të tremujorit të dytë që katapultoi adoptimin në nivele të reja. Shenjat si shiba inu (SHIB) dhe dogecoin (DOGE) ishin jashtëzakonisht të njohura dhe tërhoqën interesin e përdoruesve jashtë tregut, të mundësuar nga figura si Elon Musk duke i vënë ato në qendër të vëmendjes.

Rritja e Përshpejtuar

Zhvillimi i përdoruesve të kriptomonedhës në të vërtetë po e përshpejton këtë në 2015, duke sugjeruar që më shumë përdorues po mësojnë më shumë rreth këtyre opsioneve për të siguruar para të gatshme. Raporti i parë i adoptimit të kriptomonedhës, i cili daton nga maji i vitit 2020, vërejti se u deshën 9 muaj për të arritur 100 milionë nga 65 milionë përdorues. Sidoqoftë, tani u deshën vetëm 6 muaj që baza e përdoruesve të rritet nga 106 në 221 milion.

Altcoins janë një pjesë e madhe e këtij modeli. Këto në fakt kanë filluar të konsumojnë pjesën e tregut të kriptomonedhave të zhvilluara aktualisht si bitcoin dhe ethereum, me gjasë për shkak të hyrjes së përdoruesve të rinj në treg. Në fillim të vitit, mbajtësit e altcoins përfaqësonin thjesht 20% të përdoruesve të përgjithshëm të kriptomonedhës. Në fund të tremujorit të dytë, kjo pjesë u rrit në 2%.

Duke parë imazhin e madh, ky ka qenë në fakt një vit i shkëlqyer për adoptimin e kriptomonedhës më parë, pasi të dy organizatat dhe mbajtësit e shitjes me pakicë në fakt janë mbështetur në kripto. Për këtë, Kris Marszalek, CEO i Crypto com, specifikoi:

Zhvillimi që kemi parë në të vërtetë në gjysmën e parë të 2021 në platformën tonë dhe në të gjithë industrinë është vërtet motivues, dhe ne do të vazhdojmë të investojmë shumë ndërsa ndjekim objektivin tonë për të vendosur kriptovaluta në çdo portofol.

Çfarë konsideroniCrypto com '& rsquo; Raporti më i ri i adoptimit të kriptomonedhës? Na tregoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju