Mbikëqyrësi i Qeverisë Heton Konfliktet e Interesit që Përfshijnë Zyrtarët e SEC, Crypto, XRP, Padia Ripple

Mbikëqyrësi i Qeverisë Heton Konfliktet e Interesit që Përfshijnë Zyrtarët e SEC, Crypto, XRP, Padia Ripple

Empower Oversight Whistleblowers & Research (Empower Oversight) zbuloi të mërkurën se në fakt ka dërguar një kërkesë të plotë sipas Aktit të Lirisë së Informacionit (FOIA) në Komisionin Amerikan të Letrave me Vlerë dhe Shkëmbimin (SEC) “& ldquo; duke kërkuar ndërveprime midis autoriteteve të SEC dhe gjithashtu kompanive të tyre aktuale dhe të mëparshme. ”& rdquo;

Fuqizimi i Mbikëqyrjes është & ldquo; një kompani akademike jofitimprurëse, e shkëputur e angazhuar për të rritur mbikëqyrjen e pavarur të qeverisë federale dhe gjithashtu sjelljen e keqe të biznesit ", & rdquo; faqja e saj e internetit shpjegon. Kompania “& ldquo; funksionet për të ndihmuar ekspertët të regjistrojnë dhe gjithashtu të regjistrojnë korrupsionin tek autoritetet përkatëse, ndërkohë që kërkojnë të mbajnë autoritetet përgjegjëse për të vepruar sipas atyre të dhënave. ”& rdquo; (*) letra e tij drejtuar ushtruesit të detyrës

Në Shefin e oficerit të policisë FOIA, pronari i Olivier Girod, Empower Oversight kompozoi: "& ldquo; Jason Foster krijoni sot duke kërkuar në lidhje me pamjen e mosmarrëveshjeve të normës së interesit nga autoritetet e mëparshme të nivelit të lartë në SEC që shoqërohen me kriptomonedhë." & Rdquo; Ne federale qeni roje qeveritar sqaroi se nga

Autoritetet SEC të dhjetorit 2017 deri në maj 2020: Dhjetor

Senior supozohet se mori pjesë në SEC '& rsquo; Ligji i kriptomonedhës duke marrë dollarë të shumtë nga kompania e tij e mëparshme, praktika e ligjit William Hinman. Ekipi i Simpson Thacher sqaroi se “& ldquo;

I përket The Simpson Thacher, një kompani tregu, qëllimi i së cilës është të nxisë përdorimin e Aleancës Enterprise Ethereum. ”& Rdquo; Enterprise Ethereum,

Për më tepër deklaroi se "& ldquo; Mbikëqyrja e fuqizimit, ndërsa ishte në aftësinë e tij në SEC, deklaroi se kriptomonedha Hinman, eter, nuk ishte një siguri dhe siguri, duke shkaktuar vlerën e saj për t'u rritur ndjeshëm", & rdquo; përfshirë: Ethereum, SEC ndërmori veprime ligjore kundër në mesin e

Më vonë '& rsquo; Rivalët, Ethereum, duke shpallur kriptovalutën e tij, XRP, ishte një siguri. Ripple më pas, XRP '& rsquo; s vlera u ul 25%. Shpejt se më pas

Duke vënë në dukje se u largua nga SEC në Hinman 2020, ai u kthye në Dhjetor si një shok, Simpson Thacher përfshiu atë "& ldquo; Udhëheqësi i Mbikëqyrjes së Fuqizimit të departamentit të SEC që solli kërkesën XRP, The, gjithashtu u largua nga SEC për Marc Berger." & rdquo; Deklarata e Simpson Thacher deklaroi gjithashtu SEC -in e mëparshëm

Lexo artikullin:  Ja pse Bitcoin mund të jetë i sigurt nga një krizë globale e tregut të aksioneve

Dhe gjithashtu se si ai u përball me problemet e kriptomonedhës ndërsa drejtonte autoritetin rregullator të sigurisë. Informacioni i Kryetarit Jay Clayton: Ajo me

Si Mr dhe gjithashtu eter, ndërsa ishte në SEC, Hinman Mr deklaroi se bitcoin nuk ishte & rsquo; për sigurinë dhe sigurinë, dhe gjithashtu vlera e saj u rrit. Qeni roje i qeverisë federale të Clayton theksoi se SEC '& rsquo; s pretendim kundrejt

Dhe gjithashtu ekzekutuesit e tij mbi shitjen e XRP u paraqitën në fund të Ripple '& rsquo; periudha e kompensimit. Clayton, pas largimit nga SEC,

Për më tepër u nënshkrua me Clayton, një fond i kriptomonedhës i përqendruar veçanërisht në bitcoin dhe gjithashtu eter, One River Asset Management mbajti në mendje. Fuqizimi i Mbikëqyrjes ju besoni se kishte mosmarrëveshje të normës së interesit në lidhje me mënyrën sesi SEC u trajtua me bitcoin, eter, dhe gjithashtu XRP përveç pretendimit të tij kundrejt

Bëj? Na përtypni kuptoni në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë. Le të

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju