Greenidge bashkohet me shkritoren e SHBA, marrëveshja i jep Bitcoin pishinës së pestë më të madhe 800 Petahash

Greenidge bashkohet me shkritoren e SHBA, marrëveshja i jep Bitcoin pishinës së pestë më të madhe 800 Petahash

Të mërkurën, Greenidge njoftoi se kompania ka partneritet me Rochester, me seli në New York, një kompani që siguron bizneset e minierave të kripto të Amerikës së Veriut me kapital dhe inteligjencë.

Greenidge do të bashkohet me fondin minerar të Foundry USA, i cili aktualisht komandon hashratin e pestë më të madh në të gjithë botën. Në kohën e shkrimit, Foundry USA komandon 10.46% të hasharit global të Bitcoin ose 10.23 exahash për sekondë (EH / s) të fuqisë së hashit.

Greenidge bashkohet me shkritoren e SHBA, marrëveshja i jep Bitcoin pishinës së pestë më të madhe 800 PetahashPishina e minierave të bitcoin Foundry USA është pishina e pestë më e madhe e minierave të Bitcoin sipas të dhënave të shpërndarjes së pishinave më 14 korrik 2021.

Përveç bashkëpunimit, të dy firmat së bashku njoftuan shitjen e 2,300 makinave minerare Whatsminer M30S që do të përdoren nga Greenidge. Njoftimi i kompanisë vë në dukje se 2,300 mjete minerare ishin më parë operacionale në objektin e Greenidge në Dresden, New York, dhe Foundry shiti 1,800 pajisje te Greenidge. Makineritë e mbetura Whatsminer M30S do të transferohen deri në fund të vitit 2021.

'Pioniere në Integrimin e Operacioneve të Termocentralit të Pastër dhe Minierave Kriptuese të Karbonit-Neutral'

Sa i përket modeleve Bitmain Antminer S19, 5,000 janë duke operuar aktualisht dhe 1,000 makinat e mbetura do të transferohen nga Q3 2021. Greenidge do të bashkohet me një numër firmash që janë tashmë anëtare të aleancës së fondeve Foundry USA. Anëtarët e tjerë të Foundry përfshijnë Hive, Bitdeer, Bit Digital, Blockcap, Hut 8 dhe Bitfarms. Jeffrey Kirt, CEO i Greenidge shpjegoi se Foundry dhe kompania kishin një marrëdhënie të mëparshme në aranzhimet e pritjes.

"Foundry ka qenë një klient pritës për një kohë të gjatë i Greenidge dhe ky partneritet zgjeron marrëdhënien tonë ekzistuese ndërsa Greenidge rritet jashtë New York," tha Kirt në një deklaratë.

Partneriteti me Foundry ndjek planet e Greenidge për të zhvilluar një strukturë minerare në Karolinën e Jugut. Greenidge detajon se impianti i Spartanburgut neutral ndaj karbonit do të jetë gati në 2021 ose në fillim të 2022.

"Vendi Spartanburg do të jetë struktura e dytë minerare e kompanisë në Shtetet e Bashkuara pasi kërkon të zgjerohet në 500 MW të kapacitetit minerar deri në 2025," detajon njoftimi të mërkurën. Marrëveshja e fundit e Greenidge do të shtojë "afërsisht 800 petahashes të fuqisë kompjuterike në pellgun [Foundry USA]" ose 0.8 EH / s të fuqisë së hashit.

Lexo artikullin:  'Kapsula Koha' ruse për të lehtësuar trashëgiminë e pasurive kripto

"Greenidge ka pioniere integrimin e një operacioni të pastër të termocentralit dhe minierave të kripto-monedhave neutrale të karbonit në Amerikën e Veriut me funksionimin e saj në Shtetin e Nju Jorkut," tha Mike Colyer, CEO i Foundry. "Ne shpresojmë që të sigurojmë Greenidge me shërbimet tona më të mira në klasë, të cilat janë bërë për kompanitë institucionale në industrinë e minierave të kripto-monedhave", shtoi ekzekutivi.

Çfarë mendoni për partneritetin e Greenidge me Foundry Digital LLC? Na tregoni se çfarë mendoni për këtë temë në seksionin e komenteve më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju