Ja çfarë presin tregtarët tani që çmimi i Ethereum është mbi 3,000 dollarë

Tregtarët e ETH lënë të kuptohet se tregu i lulëzuar mund të kthehet pasi kostoja e Ethereum arriti $ 3,000 për herë të parë në 79 ditë.

Ja çfarë presin tregtarët tani që çmimi i Ethereum është mbi 3,000 dollarë

Këtë javë puna e vështirë e Ethereum në Londër përfundoi pa një hap të gabuar dhe financuesit tani kanë rivendosur sytë në nivelet më të reja mbi 3,100 dollarë.

Të dhënat nga CryptoPumpNews Markets Pro dhe TradingView zbulojnë se kostoja e Etherit (ETH) e realizuar në një shitje të "shitur lajmeve" menjëherë pasi Londra filloi të funksionojë, megjithatë blerësit e zhytur hynë me shpejtësi dhe e ulën koston e tij mbi 2,800 dollarë, niveli i tij më i madh. duke pasur parasysh atë 7 qershor. Ky vrull bullish u zgjerua edhe më shumë pasi kostoja e Bitcoin u rrit mbi 44,000 dollarë dhe në kohën e kompozimit të tregtisë së Eterit në 3,050 dollarë.

Tani që rrjeti po funksionon me efikasitet pas azhurnimit të tij më të madh të vitit, këtu është një vështrim në atë që tregtarët dhe ekspertët parashikojnë më tej nga altcoin kryesor.

Një mbyllje mbi rezistencën javore shtrin trendin rritës

Pasqyra mbi veprimin e kostos së Eterit u ofrua nga eksperti pseudonim Twitter Rekt Capital, i cili theksoi nivelin e rezistencës javore të altcoin si një pengesë vendimtare për të kërcyer në mënyrë që të vazhdojë trendin ekzistues të rritjes.

Sipas tabelës së ofruar, Ether kërkon të mbyllet mbi 2,714 dollarë për të vërtetuar një shtrirje modeli.

Rekt Capital deklaroi:

"Eteri tani është në një nga rezistencat e tij të fundit më të mëdha në afat më të lartë. Sapo Eteri të jetë në gjendje të kapërcejë këtë rezistencë prej 2770 dollarë, do të ketë pak rezistencë përpara deri në lartësinë e vjetër të të gjitha kohërave prej 4400 dollarë. "

Edhe me rezistencën e përgjithshme, tregtarët parashikojnë djegie të ETH për të rritur kostot

Sipas SpinTrade s, një ekspert i pseudonuar në Twitter, tregtarët duhet të kenë kujdes për një transferim të mundshëm në 2,600 dollarë, ndërsa një pushim dhe mbyllur mbi 3,000 dollarë mund të shkaktojë një rritje në 3,300 dollarë.

Lidhur: Londra është drejtpërdrejt dhe demat e Ethereum menaxhojnë skadimin e alternativave të ETH të 357 milion dollarëve të së Premtes

Lexo artikullin:  Square zbulon planet për të ndihmuar Bitcoin të bëhet monedha vendase për internetin

Një nga azhurnimet më tërheqëse të përbërë nga piruni i vështirë në Londër ishte një sistem i ri i djegies së Eterit, i cili djeg një pjesë të kostove të marrëveshjes dhe e eliminon atë nga furnizimi shpërndarës i monedhave.

Siç mbahet parasysh në cicërimën e mëposhtme nga Alex Kr üger, më shumë se 2,160 Ether (6 milion dollarë) u dogjën brenda 7 orëve të para dhe financuesit duket se supozojnë se kostoja do të rritet nëse ky model vazhdon.

Lidhur: Kostoja e Ethereum mbikëqyr 3K $ në "zonën e kuqe" duke shkaktuar shqetësime të shitjes

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju