Hillary Clinton i bën thirrje administratës së Bidenit të rregullojë kriptomonedhën – Paralajmëron për manipulime nga Rusia dhe Kina

Hillary Clinton i bën thirrje administratës së Bidenit të rregullojë kriptomonedhën – Paralajmëron për manipulime nga Rusia dhe Kina

Hillary Clinton, perspektiva e mëparshme e qeverisë demokrate, diskutoi të martën për kriptomonedhën në një takim me MSNBC. Ajo sqaroi së fundmi deklaratën e saj të kriptos, si dhe këshilloi se teknologjia moderne mund të kontrollohet nga vende si Kina si dhe Rusia për të kërcënuar Shtetet e Bashkuara.

Ajo u shqetësua &#x 201C; kërkesa për të rregulluar tregjet e kriptomonedhave, &#x 201D; duke pasur parasysh se &#x 201C; ajo &#x 2019; s në perspektivën që individët sapo kanë filluar të fokusohen në &#x 201D;

&#x 201C;Imagjinoni përzierjen e rrjeteve sociale, formulat që drejtojnë rrjetet sociale, grumbullimin e shumave gjithashtu më të mëdha të parave përmes kontrollit të zinxhirëve të veçantë të kriptomonedhave, &#x 201D; pretendonte perspektiva e mëparshme qeveritare, duke theksuar:

Ne po kontrollojmë jo vetëm shtetet, si Kina, Rusia apo të tjera, duke kontrolluar teknologjinë moderne të të gjitha llojeve në dobi të tyre, ne po kontrollojmë yjet joshtetërore, ose së bashku me shtetet ose vetë, duke destabilizuar kombet, duke destabilizuar paratë si paratë e librit.

Clinton tha:

Ka shumë pyetje të mëdha që administrata Biden duhet të marrë parasysh.

&#x 201C; Unë thjesht vendosa &#x 2019; besoj se kemi shumë kohë, si dhe, për këtë arsye, uroj nga çdo gjë që unë &#x 2019; kam dëgjuar prej tyre se &#x 2019; s konkretisht çfarë ata &#x 2019; do të përpiqet të bëjë, &#x 201D; ajo vazhdoi.

Ndihmësi i mëparshëm i shtetit mbajti gjithashtu parasysh: &#x 201C;Ne kërkojmë patjetër rregullore krejt të reja për epokën e informacionit, pasi legjislacioni ynë aktual, struktura jonë, thjesht nuk është e bollshme nga ajo që po hasim. &#x 201D;

Javën e kaluar, Clinton pohoi: &#x 201C;Ajo që duket si një iniciativë vërtet intriguese dhe mjaft unike për të nxjerrë në të vërtetë monedha të reja për t'u bërë profesion me to, ka mundësinë për të kërcënuar paratë, për të kërcënuar funksionin e dollarit si paratë e librit, për vendet destabilizuese, ndoshta duke filluar me ato të vogla, por duke shkuar shumë më tepër. &#x 201D;

Lexo artikullin:  Miratimi i El Salvadorit për Bitcoin mund të transformojë remitancat në Amerikën Qendrore

Etiketat në këtë përrallë Administrata Biden, Kina, Politika e kriptove, Politika e kriptomonedhës, Hilary Clinton, Hillary Clinton, Hillary Clinton bitcoin, Hillary Clinton crypto, Hillary Clinton kriptomonedha, Rusia

Çfarë mendoni për Hillary Clinton që i bëri thirrje administratës Biden për të rregulluar tregjet e kriptove? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju