Grupi Paraushtarak Hindu i bën thirrje qeverisë indiane të rregullojë kriptovalutat

Grupi Paraushtarak Hindu i bën thirrje qeverisë indiane të rregullojë kriptovalutat

Mohan Bhagwat, kreu i Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS), deklaroi gjatë fjalimit të tij në një rast vjetor duke vënë në dukje festimin hindu të Dussehra të Premten:

Paratë klandestine, të pakontrolluara si bitcoin kanë perspektivën për të nënvlerësuar situatën ekonomike të të gjitha kombeve si dhe të vendosin pengesa të rëndësishme.

RSS është një grup paramilitar nacionalist hindu i themeluar në vitin 1925 nga Dr Keshav Baliram Hedgewar nëNagpur Sipas grupit &#x 2019; Në faqen e internetit, çdo lloj burri hindu mund të përfundojë duke qenë pjesëmarrës i grupit duke marrë pjesë në një shakha RSS, një festë e përditshme. Nuk ka asnjë trajtim abonimi zyrtar, si dhe nuk ka tarifa për t'u regjistruar.

Grupi &#x 2019; Në faqen shtesë të internetit thuhet se RSS nuk mban një dokument të shumëllojshmërisë së pjesëmarrësve. Sidoqoftë, mbani në mend se në Mars 2017, kishte 57,185 shaka RSS të përditshme të mbajtura në 36,729 vende (të përbërë nga vendi, si dhe qyteti), për më tepër një herë në javë festime në 14,896 vende, si dhe konferenca të rregullta mujore në 7,594 vende nëBharat Sipas Muslim Mirror, aktualisht ka më shumë se 10 milion pjesëmarrës energjikë të RSS në të gjithë Indinë, si dhe mbi 100 trupa të lidhur. Kryeministri Narendra Modi ishte gjithashtu pjesëmarrës i grupit.

Bhagwat ishte një kuotë me çmim shtesë si deklaruar, &#x 201C; Unë nuk kam asnjë koncept se cili komb menaxhon një para si bitcoin ose nëse ka ndonjë lloj rregullimi që i kontrollon ato. &#x 201D; Ai përfshiu:

Qeveria duhet të sigurohet që menaxhohet në pasionin më të madh të kulturës.

Qeveria indiane aktualisht po funksionon me një shpenzim të kriptomonedhës. Në korrik, Ministrja e Financave Nirmala Sitharaman deklaroi se shpenzimet e kriptove prisnin Kabinetin Në Shtator, Jayant Sinha, një ligjvënës me gjykimin Bharatiya Janata Party, ekspozoi se rregullimi i kriptomonedhës me siguri do të dalë në pah po aq i veçantë.

Sidoqoftë, Banka Rezervë e Indisë (RBI) vazhdoi të ketë &#x 201C; çështje të rëndësishme &#x 201D; në lidhje me kriptovalutat. Për më tepër, RBI po funksionon në një bankë rezervë të parasë elektronike (CBDC), e cila sigurisht do të lëshohet në faza. Banka rezervë parashikon të zbulojë një model elektronik të rupisë deri në fund të vitit.

Lexo artikullin:  Luani për të fituar lojë nga listimi i këmbimit nga Polker (PKR)-miratuar nga Akon

Çfarë mendoni se Rashtriya Swayamsevak Sangh kërkon udhëzues kripto indian? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju