Policia e Hong Kongut arreston personin pasi u zhduk me mbi 191 mijë dollarë që i përkiste një tregtari kriptosh

Policia e Hong Kongut ka arrestuar së fundmi një mashtrues 24-vjeçar i akuzuar për zhdukje me një tregtar kriptosh &#x 2019; s 191,085 dollarë (1.5 milion HK dollarë). Artisti mashtrues aktualisht merret me një dënim të mundshëm dhjetë vjet burg nëse shpallet fajtor, thuhet në të vërtetë një rekord.

Sipas një South China Morning Post regjistron atë informacion të dyshimtë &#x 2019; Në përgatitje, asnjë fond nuk u rikuperua kur oficeri i policisë e kapi 24-vjeçarin më 10 maj. Gjërat e thjeshta që u raportuan për t'u rikuperuar ishin një telefon inteligjent, dollapët, si dhe veshjet e dyshuara të përdorura në kohën e aktivitetit kriminal. me sa duket ishte i përkushtuar.

Duke shpjeguar sesi të dyshimtët u trajtuan për t'u zhdukur me tregtarin e pazbuluar të kriptomonedhave &#x 2019; fondet, ekzaminuesi i policisë së Hong Kongut, Tong Singung i pajisjes së ekzaminimit penal Yau Tsim deklaroi:

Siç u këshillua, objektivi zhvendosi 1.5 milionë HK$ në para elektronike direkt në një portofol elektronik të caktuar. [Blerësi] pohoi se ai kërkoi të shkonte në zonën e ekipit për të marrë para, si dhe të largohej nga [salla e takimit].

Arrestimet e mëtejshme një mundësi

Policia e Hong Kongut mendon se i dyshuari mund të ketë përdorur një leje prapa në një dyqan në Tsim Sha Tsu për të ikur. Megjithatë, para se të zhdukej, e dyshuara raportohet të ketë lënë tregtarin e kriptomonedhave si dhe bashkëpunëtorët e saj të siguruar brenda dyqanit. Pasi kuptuan se ata ishin mashtruar, tregtari i kriptomonedhave thirri policinë.

Ndërkohë, në procesverbal thuhet se hetuesit nuk kanë identifikuar ende nëse i dyshuari kishte krijuar në të vërtetë vendin e punës për të mashtruar tregtarin e kriptove. Policia po shqyrton gjithashtu mundësinë që i dyshuari të ketë partnerë, përfshirë Tong. Ekzaminuesi i përfshirë në polici nuk po e hedh poshtë mundësinë e edhe më shumë kapjeve.

Etiketat në këtë përrallë artisti mashtrues, pronat e kriptove, tregtari i kriptomonedhave, Paratë Dixhitale, Portofoli elektronik, policia e Hong Kongut, Zbatimi i ligjit, Tong Sintung

Cilat janë idetë tuaja për këtë përrallë? Na tregoni se çfarë besoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Lexo artikullin:  Privacy Crypto Assets XMR, ZEC Shih fitimet dyshifrore në mes të ekonomisë globale të shtrënguar

Terence Zimwara

Terence Zimwara është një gazetar, shkrimtar dhe autor i njohur nga Zimbabve. Ai në fakt ka shkruar tërësisht në lidhje me vështirësitë financiare të disa kombeve afrikane, së bashku me mënyrën se si paratë elektronike mund t'u ofrojnë afrikanëve një rrugë largimi.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju