India thuhet se po heton Binance në rastin e pastrimit të parave kineze

India thuhet se po heton Binance në rastin e pastrimit të parave kineze

India me sa duket po shqyrton nëse shkëmbimi në mbarë botën i kriptomonedhës Binance kishte ndonjë funksion në një plan kinez të pastrimit të parave, përfshirë aplikacionet e basteve, raportuan mediat rajonale të Premten, duke përmendur individë me mirëkuptim për këtë çështje.

Kombi '& rsquo; Drejtoria e Zbatimit (ED), një polici nën Ministrinë e Financave ', në fakt ka thirrur Binance & rsquo; s drejtuesit për t'u marrë në pyetje, sipas individëve që kërkuan të mos përcaktoheshin pasi çështja është ende në shqyrtim.

Rasti fokusohet rreth aplikacioneve të basteve të drejtuara nga operatorët kinezë. Ata me sa duket gjeneruan më shumë se 10 miliardë rupi gjatë 10 muajve të mëparshëm. Ata u menduan të pastronin një pjesë të parave të gatshme përmes shkëmbimit rajonal të kriptove indiane Wazirx, i cili u mor nga Binance në vitin 2019.

Duke iu përgjigjur lajmit, Binance deklaroi në një deklaratë:

Ne nuk morëm asnjë thirrje në qershor ose korrik të këtij viti. Sipas detajeve të ofruara në domenin e përgjithshëm publik, thirrja iu drejtua vetëm Wazirx.

Shkëmbimi vazhdoi: "& ldquo; Ne punojmë me kujdes me rregullatorët, policinë dhe drejtuesit e tregut në të gjithë botën për të rritur sigurinë dhe qëndrueshmërinë e tregut duke ofruar shërbimet dhe sigurinë më të mirë për përdoruesit tanë." & Rdquo;

Një shumëllojshmëri në rritje e rregullatorëve në të gjithë botën në të vërtetë kanë paralajmëruar Binance në lidhje me drejtimin në juridiksionet e tyre pa u licencuar. Ato përbëhen nga rregullatorë në Malajzi, Japoni, MB, Ishujt Kajman, Hong Kong, Tajlandë, Gjermani dhe Lituani.

Duke komentuar mbi instalimin e analizës rregullative, Binance '& rsquo; Drejtori ekzekutiv, Changpeng Zhao, deklaroi se biznesi po përpiqet të gjejë një CEO me një sfond të fortë pajtueshmërie dhe Binance dëshiron të certifikohet kudo dhe të përfundojë të jetë një bankë.

Çfarë mendoni se India po shqyrton Binance dhe rregullatorët e tjerë që paralajmërojnë për shkëmbimin? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju