Banka Qendrore e Indisë RBI zbulon planin për të nisur monedhën dixhitale në faza

 • Zëvendës Guvernatori i RBI T. Rabi Sankar foli për Indinë '& rsquo; Monedha dixhitale e bankës rezervë (CBDC) në Qendrën Vidhi për Politikën Ligjore të Ejten, raportuan mediat rajonale. (*) përshkroi se "& ldquo; RBI në të vërtetë ka qenë duke kontrolluar përfitimet dhe të metat e hyrjes së CBDC-ve duke pasur parasysh që një kohë të gjatë, "& rdquo; shtjelluar:
 • Ai RBI aktualisht po punon drejt një teknike aplikimi në faza dhe duke analizuar rastet e përdorimit të cilat mund të ekzekutohen me pak ose aspak shqetësim për të

'& rsquo; s bankare ose sisteme financiare. (*) në ​​bankën rezervë, një CBDC “& ldquo; është shumë e njëjtë me një monedhë fiat dhe mund të shkëmbehet një-me-një me monedhën fiat, "& rdquo; shpjegoi India, duke përfshirë se" & ldquo; (*) lloji i tij është i ndryshëm ".

 • Duke mbajtur parasysh se & ldquo; (*), kombet në të vërtetë kanë ekzekutuar CBDC me qëllime specifike në seksionet e shitjes me shumicë dhe pakicë, "& rdquo; duke nënvizuar se "& ldquo; Sankar përpara, pasi të ketë studiuar efektin e këtyre modeleve, do të shqyrtohet lansimi i CBDC-ve me qëllim të përgjithshëm." & rdquo; Vetëm zëvendësi guv edhe më i besuar, "& ldquo; kryerja e pilotëve në seksionet me shumicë dhe pakicë mund të jetë një mundësi në të ardhmen. "& rdquo;
 • Ai theksoi disa avantazhe të një monedhe dixhitale të mbështetur nga një bankë kryesore. Në përgjithësi konsistojnë në minimizimin e mbështetjes te paratë, kursimin e parave në kurriz të shtypjes së parave të gatshme dhe rritjen e sistemeve të shlyerjes. Përparësia e përparuar është heqja e "& ldquo; Dallimi i zonës kohore ”& rdquo; në marrëveshjet e huaja, të cilat do të çonin në një sistem më të volitshëm dhe më të butë në të gjithë botën.
 • Po kështu sqaroi se kriptovalutat personale, të tilla si bitcoin, nuk përshtaten me RBI '& rsquo; kuptimi i monedhës dhe midis faktorëve rezervë të bankave në të gjithë botën, të përbërë nga
 • Zëvendës Guvernatori Sankar, janë duke provuar që CBDC të ulin kërcënimet e paraqitura nga kriptovalutat në sistemet standarde monetare. A mendoni për RBI "& rsquo; A përgatiteni të lëshoni një rupi dixhitale në faza? Një tjetër që kuptojmë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.
 • He
  Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
  Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
  Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju