Policia izraelite arreston pronarin e Jerusalemit Beitar dhe 7 të dyshuar për mashtrim me kripto miliona dollarësh

Policia izraelite arreston pronarin e Jerusalemit Beitar dhe 7 të dyshuar për mashtrim me kripto miliona dollarësh

Policia izraelite arrestoi 8 të dyshuar të enjten që supozohet se kishin marrë 10 shekelë të panumërt në një sistem mashtrimi me kriptomonedha.

Arrestimet u bënë pasi punonjës policie nga policia &#x 2019; s Aparati antikorrupsion Lahav 433 grabiti të dyshuarit &#x 2019; vendbanimet dhe vendet e punës. Ata mblodhën prova dhe konfiskuan gjërat që lidhen me ekzaminimin. Ekzaminimi zgjati disa muaj dhe zbuloi shkelje të besueshme të pastrimit të parave dhe detyrimeve tatimore, nënvizoi policia.

Një nga të dyshuarit është Moshe Hogeg, një pronar i Beitar Jerusalem Football Club, një klub futbolli i specializuar izraelit që luan në Premier League izraelite.

Policia përshkroi se të dyshuarit drejtonin një sistem mashtrimi me kriptomonedhë &#x 201C;në mënyrë të organizuar &#x 201C; gjatë një periudhe të gjatë kohore. Duke vënë në dukje se ata hoqën financuesit në një numër punësh në kripto, policia pohoi:

Secili vodhi sikla të panumërta ndërsa bënte diskutime të pasakta me financuesit e mundshëm për t'i shpenzuar në përpjekje në dukje shpërblyese.

Në përmirësimin e mashtrimit të kriptomonedhave, policia pretendoi se Hogeg besohet se i ka kushtuar në të vërtetë aktiviteteve kriminale të lidhura me seksin. Hogeg në fakt i ka hedhur poshtë të dyja pretendimet.

Hogeg dhe një numër të tjerëve u ndërmorën veprime ligjore kundër në maj nga punëtorët e mëparshëm të një fondi kapitali izraelit që pohojnë se 3 nga Izraeli &#x 2019; Ofertat më të mëdha të monedhave të para (ICO) në 2017 dhe 2018 ishin mashtrime të plota. 3 ICO-të, të lëshuara nga Sirin Labs, Stx Technologies Ltd (Stox) dhe Leadcoin, së bashku rritën 250 milionë dollarë nga financuesit në mbarë botën.

Avokatët Moshe Mazor dhe Amit Hadad në mbrojtje të Hogeg pohuan të enjten se klienti i tij &#x 201C; refuzon prerazi paqartësitë ndaj tij dhe po koordinohet plotësisht me detektivët. &#x 201D; Ato përfshinin:

Sigurohemi që në përfundim të ekzaminimit të jetë e qartë se nuk ka premisa për pretendimet ndaj tij.

Etiketat në këtë përrallë Mashtrimi kripto, mashtrimi i kriptomonedhave, Izraeli, Izraeli, policia izraelite, klubi i futbollit jerusalem fc, Moshe Hogeg, grupi i futbollit

Lexo artikullin:  BTC bëhet tender ligjor në El Salvador: 5 gjëra për të parë në Bitcoin këtë javë

Çfarë mendoni për këtë situatë? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.(*7 *)

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju