Organizatori i burgosur i Onecoin akuzohet për përdorimin e telefonit celular kontrabandë për të lëvizur 20 milionë dollarë

Avokati që qëndron për objektivat e mashtrimit të Onecoin, Jonathan Levy, në fakt ka pohuar se sistemi piramidale &#x 2019; Bashkëndërgjegjësi i burgosur i tij, Karl Sebastian Greenwood, kohët e fundit ka zhvendosur së paku 20 milionë dollarë, të cilat ai kërkon që t'u ishin marrë financuesve.

Në një deklaratë të lëshuar më 24 nëntor 2021, Levy sqaron sesi Greenwood, i cili aktualisht është i kufizuar në Qendrën Korrektuese Metropolitane të Manhatanit, ishte në gjendje të menaxhonte transferimin. Ai pretendoi se Greenwood në fakt ishte ndihmuar nga një rrjet avokatësh dhe gjithashtu një telefon celular kontrabandë.

Avokati pretendoi gjithashtu dështimin e SEC dhe gjithashtu autoriteteve të tjera rregullatore për të marrë prona dhe gjithashtu 230,000 bitcoin të marra nga Onecoin po ndihmojnë Greenwood &#x 2019; s krijojnë duke e bërë shumë më të vështirë për objektivat që të rikuperojnë paratë e tyre. Ai diskutoi:

Jam i habitur dhe gjithashtu i mërzitur që në fakt nuk ka pasur asnjë përpjekje për të marrë pronat e OneCoin. Ne e kuptojmë se sasi të mëdha parash, pasuri të paluajtshme dhe gjithashtu kriptovaluta janë blerë në mënyrë të paligjshme. Veprat e pacipë të Karl Sebastian Greenwood nga qelia e tij e burgut thjesht verifikojnë shqetësimet tona më të këqija se çdo ditë që kalon, miliarda dollarë prona po i lënë shpresat për shërim.

Telefon celular kontrabandë

Duke përdorur autorizime të ndryshme që u dhanë në Dubai, Greenwood dhe gjithashtu Ruja Ignatova, një organizator shtesë thelbësor pas sistemit piramidale Onecoin, në fakt janë kujdesur efektivisht për të siguruar institucione financiare për të shkrirë llogarinë e kursimeve që mbante qindra miliona dollarë. Greenwood me sa duket pas kësaj përdori një celular që ndodhet aktualisht në sendet e policisë amerikane për të zbatuar gjykimin nga një vend tjetër.

Ndërkohë, Levy pohoi se ai me të vërtetë shpreson lançimin e detajeve në lidhje me disa nga Greenwood &#x 2019; Veprimet e tij gjatë kohës që janë prapa hekurave sigurisht që do t'i detyrojnë autoritetet rregullatore në Shtetet e Bashkuara, Bullgari dhe gjithashtu Dubai që së fundi të veprojnë kundër organizatorëve.

Lexo artikullin:  Kina zbulon letrën e bardhë dixhitale juan: Kontrata inteligjente, 5.4 dollarë dollarë të zgjidhura, transferime të mëdha

Etiketat në këtë përrallë Jonathan Levy, Karl Sebastian Greenwood, Onecoin, Skema piramidale, Ruja Ignatova, SEC, Zbatimi i Ligjit të Shteteve të Bashkuara

A jeni dakord që autoritetet rregullatore janë përmbajtur mjaftueshëm për të ndihmuar objektivat e mashtrimit të Onecoin? Na tregoni se çfarë supozoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju