Japonia thuhet se do të marrë masa për të vëzhguar kriptën globalisht

Ministria Japoneze e Financave po punëson më shumë staf për të zhvilluar rregulla më të rrepta globale për monedhat dixhitale, veçanërisht staincoins të fiksuara.

Japonia thuhet se do të marrë masa për të vëzhguar kriptën globalisht

Japonia po forcon përpjekjet e saj për të rregulluar monedhat dixhitale në një shkallë globale, me autoritetet qeveritare të lidhura që thuhet se kërkojnë të zgjerojnë stafin për të vendosur rregulla më të rrepta.

Rregullatorët Japonezë kanë shprehur shqetësime të reja lidhur me rritjen masive të tregut të monedhës, veçanërisht duke paralajmëruar ndaj monedhave të qëndrueshme, njoftoi Reuters të Premten.

Tokio është i gatshëm të angazhohet me rregullatorët financiarë global për të zhvilluar rregulla më të rrepta për monedhat dixhitale private, thuhet se thanë tre zyrtarë japonezë, duke shtuar se rregullatorët e grupeve G7 dhe G20 kanë bërë thirrje për rregullore më të mëdha për monedhat e qëndrueshme të fiat.

"Japonia nuk mund t'i lërë gjërat pa mbikëqyrje me zhvillimet globale mbi monedhat dixhitale që lëvizin kaq shpejt", tha një zyrtar.

Sipas raportit, Ministria Japoneze e Financave dyshohet se po konsideron rritjen e stafit për të ndjekur përpjekjet e saj për të kontrolluar industrinë në të gjithë botën. Agjencia e Shërbimeve Financiare të vendit (FSA) thuhet se tashmë ka krijuar një njësi të re për të mbikëqyrur rregullimin e monedhës dixhitale. 

Nisur në 8 korrik, njësia e re e FSA synon të monitorojë tregjet më të gjera të kriptos dhe të përqendrohet në financat e decentralizuara, një formë e bazuar në blockchain e financave që nuk mbështetet tek ndërmjetësit financiarë të centralizuar, thanë zyrtarët.

Related: Industria e financave e Japonisë pret një pamje më të qartë të jenit dixhital në 2022

Lajmi vjen mes industrisë së kriptos që tërheq vëmendjen nga rregullatorët global kohët e fundit. Shumë autoritete paralajmërojnë veçanërisht kundër monedhave të qëndrueshme, një lloj kriptomonedhe e lidhur me aktivet ose monedhat fiat siç është dollari i Shteteve të Bashkuara. Në të gjithë botën, bankat qendrore kanë shtyrë posaçërisht monedhat dixhitale të bankës qendrore (CBDC), versione dixhitale të monedhave kombëtare fiat, për të ruajtur kontrollin mbi paratë.

Kryetari i Rezervës Federale të Sh.B.A. Jerome Powell tha të Mërkurën se një CBDC i SH.B.A.-së do të shkurtojë nevojën për opsione private si Bitcoin (BTC) dhe stabilcoins. Javën e kaluar, zëvendës guvernatori i Bankës Popullore të Kinës, Fan Yifei argumentoi se zhvillimi i shpejtë i sistemeve private të pagesave është "shumë alarmant", duke paralajmëruar se monedhat e qëndrueshme paraqesin një kërcënim serioz për sistemet globale financiare dhe të zgjidhjes.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju