Anketa e klientëve të JPMorgan: Shumica presin që çmimi i Bitcoin të arrijë 60 mijë dollarë ose më shumë këtë vit

JPMorgan në fakt ka kryer një studim të klientëve të saj në lidhje me atë që ata presin të jetë çmimi i bitcoin deri në fund të vitit. Institucioni financiar ndërkombëtar i investimeve financiare publikoi rezultatet më parë sot. Studimi u krye në mes të 13 dhjetorit si dhe 7 janarit si komponent i një pasqyre më të gjerë makroekonomike për vitin 2022. Dyzet e 7 e JPMorgan &#x 2019; Klientët iu bashkuan studimit.

Rreth 41% e institucionit financiar &#x 2019; Klientët që reaguan presin që bitcoin ta përfundojë vitin me rreth 60,000 dollarë. 23% presin që çmimi të jetë 20,000 dollarë ndërsa 20% presin që të jetë 40,000 dollarë.

Në përmirësim, 9% mendojnë se çmimi i BTC me siguri do të arrijë 80,000 dollarë, 5% supozojnë se ndoshta 100,000 dollarë ose më shumë, ndërsa 2% presin që ai të humbasë në 10,000 dollarë ose të reduktohet.

JPMorgan &#x 2019; Studimi i klientit në lidhje me supozimin e tyre të çmimit të bitcoin. Burimi: JPMorgan

Nikolaos Panigirtzoglou, një planifikues i JPMorgan si dhe një shkrimtar i shënimit të studimit që përbëhej nga studimi, komentoi:

Unë &#x 2019; nuk jam i habitur nga bitcoin &#x 2019; s bearishness &#x 2026; Treguesi ynë i pozicionit të bitcoin bazuar në të ardhmen e bitcoin duket i mbishitur.

Ai përfshiu se kriptomonedha &#x 2019; Vlera e arsyeshme e tij është midis 35,000-73,000 dollarë, duke u mbështetur në atë që supozojnë kapitalistët në lidhje me proporcionin e tij të paqëndrueshmërisë në kontrast me arin.

Në momentin e kompozimit, çmimi i bitcoin është 43,291 dollarë bazuar në informacionin nga tregjet e Bitcoin com.

Kohët e fundit, kreu i shtetit të El Salvadorit, Nayib Bukele, parashikoi se çmimi i bitcoin me siguri do të arrijë në 100,000 dollarë deri në fund të vitit. Institucioni financiar global i investimeve financiare Goldman Sachs gjithashtu e sheh diplomën prej 100,000 dollarësh për BTC si një mundësi. Sidoqoftë, sistemi i huamarrjes kripto, Nexo, parashikon që çmimi i BTC të arrijë në 100 mijë dollarë në qendër të këtij viti.

Etiketat në këtë përrallë parashikimi i bitcoin, çmimi i bitcoin, jpmorgan, jpmorgan bitcoin, parashikimi i çmimit të bitcoin JPMorgan, klientët e JPMorgan, kriptomonedha jpmorgan, studimi jpmorgan

Lexo artikullin:  Tregjet më të mira të Rebase Token Shodder — Statistikat tregojnë TIME, OHM, BTRFLY Miliarda të humbura që nga nivelet më të larta të të gjitha kohërave

Cili është parashikimi juaj i çmimit të bitcoin? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Kevin Helms

Një nxënës i Ekonomisë Austriake, Kevin zbuloi Bitcoin në vitin 2011 dhe në fakt ka qenë një ungjilltar që atëherë. Pasionet e tij varen nga mbrojtja e Bitcoin, sistemet me burim të hapur, ndikimet e rrjetit si dhe kryqëzimi midis ekonomisë së biznesit si dhe kriptografisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju