JPMorgan ofron me qetësi 6 investime në kripto Pavarësisht qëndrimit Anti-Bitcoin të CEO Jamie Dimon

JPMorgan ofron me qetësi 6 investime në kripto Pavarësisht qëndrimit Anti-Bitcoin të CEO Jamie Dimon

Banka globale e investimeve financiare JPMorgan tani po përdor 6 fonde të përbashkëta kripto -valutore për klientët, pavarësisht nga CEO -ja e saj, Jamie Dimon, duke rekomanduar vazhdimisht kundrejt blerjes së bitcoin dhe kriptovalutave të tjera.

  • JPMorgan Chase në fakt ka filluar në heshtje t'u sigurojë klientëve të saj të menaxhimit të pasurisë qasje në 6 fonde të përbashkëta të kriptomonedhës, raportoi CNBC të enjten, duke përmendur individë me mirëkuptim për zhvendosjen.
  • Të enjten, banka '& rsquo; Konsulentëve monetarë iu mundësua të fillojnë pozicionimin e klientëve të bankave personale në një fond të ri bitcoin të prodhuar nga kompania kripto New York Digital Investment Group (NYDIG), një degë e Stone Ridge, një mbikëqyrës alternativ i pronës prej 10 miliardë dollarësh.
  • Ky fond është pothuajse i ngjashëm me atë që merret nga NYDIG Morgan Stanley '& rsquo; s klientët, deklaruan individët. Morgan Stanley filloi të përdorë 3 kripto fond të përbashkët për klientët në fillim të këtij viti. Ato janë Galaxy Bitcoin Fund LP, Galaxy Institutional Bitcoin Fund LP dhe FS NYDIG Select Fund.
  • Muajin e kaluar, JPMorgan filloi të përdorë 5 fonde kriptovalutash për të gjithë klientët. Katër nga fondet janë Grayscale Investments '& rsquo; artikujt: Bitcoin Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Trust, dhe Ethereum Classic Trust Fondi i 5 -të është Osprey Funds '& rsquo; (*). Trusti Bitcoin për CNBC, burimet që diskutojnë ofertat e investimeve në kripto financiare u ulën për t'u përcaktuar, secila duke përmendur
  • Sipas '& rsquo; S pozicioni anti-kripto. Jamie Dimon CEO i JP
  • Në fakt ka qenë ndër kritikët më të hapur të bitcoin dhe kriptovalutave. Morgan Chase e quajti BTC një mashtrim në He 2017, megjithatë më vonë i erdhi keq për deklarimin. Shtator JP
  • Ndërsa po përgatitej të përdorte investimet kripto financiare për klientët, CEO Morgan inkurajoi hapur individët që “& ldquo; mbaj larg & rdquo; nga cryptocurrency. Dimon duke specifikuar se ai nuk e vlerësonte bitcoin, JP Ndërsa punëdhënësi pranoi se klientët janë të interesuar. Morgan, banka deklaroi se marrëveshje të mëdha të klientëve e shohin kriptomonedhën si një klasë të pronës dhe ata dëshirojnë ta blejnë atë.
  • Në korrik mendoni për JP
Lexo artikullin:  Shopping․io po ndërton qendrën e parë tregtare Metaverse

Çfarë po përdor në heshtje klientët bitcoin fondin e përbashkët, pavarësisht nga CEO Morgan që rekomandon individët të mbajnë larg kriptomonedhës? Jamie Dimon na kuptoni në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë. Le të

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju