JPMorgan thotë se tregjet e kriptomonedhës po ‘duken të shkumëzuara’

JPMorgan thotë se tregjet e kriptomonedhës po ‘duken të shkumëzuara’

JPMorgan lëshoi ​​një shënim të Mërkurën në bursë, si dhe kriptovaluta. Ai diskuton se financuesit me pakicë morën furnizime me një normë dokumenti gjatë verës me një qarkullim të përafruar të internetit menjëherë në bursën amerikane prej 13 miliardë dollarësh në gusht, pasi arritën një dokument të lartë prej praktikisht 16 miliardë dollarë në korrik.

Ekspertët e JPMorgan këmbëngulën se mania e blerjes së aksioneve u tejkalua në altcoins, si dhe simbole të pakontrollueshme (NFT) në gusht, si dhe rritja e NFT-ve, si dhe detyra e decentralizuar e financimit (defi) në fakt ka rritur normën e specifikave kriptovaluta, të tilla si ethereum, solana, si dhe kardano.

Ata krijuan:

Tregjet e kriptomonedhës [po] duken edhe një herë të shkumëzuara.

Siç raportoi Bitcoin com News, tregu i kriptove fitoi afërsisht 83% në vlerë gjatë 3 muajve të fundit, i udhëhequr nga altcoins. Kapaku ndërkombëtar i tregut të kriptove është aktualisht 2.28 trilion dollarë. Bitcoin &#x 2019; rëndësia e saj rrëshqiti nga 47% në 1 gusht në 41.39% e shtunë Ethereum (ETH) aktualisht përfaqëson 20.13% të të gjithë tregut të kriptove, të respektuar nga cardano (ADA) në 4.11%. Solana (SOL) qëndron për 1.80%.

Solana në fakt është kthyer në një nga kriptovalutat me performancën më të lartë këtë vit. Me një normë prej 141.04 dollarë për monedhë, SOL është aktualisht kripto e shtatë më e madhe sipas kapitalizimit të tregut. Monedha mori 310.8% gjatë gjithë muajit të fundit, si dhe 3,277.6% nga viti i kaluar.

Ekspertët e JPMorgan mbajtën në mendje se tregtia me altcoin aktualisht përfaqëson rreth 33% të tregut të kriptove, duke theksuar se ishte një rritje e madhe nga analiza prej 22% në fillim të gushtit Ata përfunduan:

Pjesa e altcoins duket në vend të kësaj e ngritur nga kriteret historike, si dhe sipas këndvështrimit tonë ka shumë të ngjarë të jetë një përfaqësim i shkumës si dhe kapitalistëve me pakicë &#x 2018; mani &#x 2019; në krahasim me një përfaqësim të një prirje rritëse arkitektonike.

Cilat i konsideroni vërejtjet e JPMorgan &#x 2019; s eksperte? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju