Juria do të vendosë për fatin e padisë Bitcoin miliardë dollarësh që përfshin Craig Wright

Juria do të vendosë për fatin e padisë së Bitcoin miliardë dollarësh që përfshin Craig Wright

Gjyqi famëkeq Kleiman kundër Wright është afër përfundimit të tij dhe lagjja e kriptomonedhave është gati të dëshmojë zgjidhjen e shumëpritur që rrjedh nga një juri në Miami, Florida. Avokati i paditësve që përfaqëson pronën e Kleiman, Vel Freedman, postoi në Twitter në lidhje me çështjen kur janë përfunduar fjalët përfundimtare dhe juria është lënë për të vendosur. “Zëvendësimi i Kleiman kundër Wright: Çështja iu dorëzua jurisë. Mbylljet e kryera. Tani ne presim, "përcaktoi Freedman të martën pasdite (EST).

Freedman falënderoi gjithashtu disa nga kolegët që ndihmuan agjencinë e tij legjislative me rastin. Pas argumenteve përmbyllëse, tani i takon dhjetë anëtarëve të jurisë për të përcaktuar. Të martën, anëtarët e jurisë nuk dolën në përfundim dhe të hënën do të mblidhen sërish anëtarët e sallës së gjyqit. Kurt Wuckert Jr i Coingeek postoi në Twitter në lidhje me rastin dhe e plotësoi Freedman pas argumenteve përfundimtare.

"Vel Freedman pati një fund vërtet të fortë për Kleiman në ditët e sotme," tha Wuckert Jr. “Rivero pa dashje derdhi ujin në shënimet e tij dhe luftoi me vështirësi teknike. Ai e kapi hapin e tij dhe bëri faktorët e tij, megjithatë Freedman pati një fund vërtet të drejtpërdrejtë dhe efikas. Juria në shqyrtim tani.”

"Afër një gjykimi trilion dollarësh"

Vlerësime të ndryshme thonë se gjykimi i padisë mund të çojë në një urdhër masiv, nëse paditësit fitojnë. Autori kontribues i Coingeek, Jordan Atkins, vlerëson se gjykimi mund të shohë pronën e Kleiman "të drejtën për një pjesë të një pasurie bitcoin më të madhe se 70 miliardë dollarë". Shkrimtari i Coindesk Deirdra Funcheon vendos se gjykimi mund të jetë i rrumbullakët: "36 miliardë dollarë (vlera e bitcoin në situatë)" dhe "126 miliardë dollarë (vlera e pasurisë mendore në situatë).

Për më tepër, ka miliarda {dollarë} dëme të mundshme ndëshkuese nëse prona e Kleiman fiton. Shkrimtarja kontribuese e Law360, Carolina Bolado, e ka mbrojtur çështjen në një element të bukur për Law360 dhe në llogarinë e saj në Twitter. “Sasia e parave që paditësit po kërkojnë pikërisht këtu është marramendëse”, shkroi Bolado në Twitter. “Nëse ata i marrin të gjitha, me trefishin e dëmeve për vjedhje civile dhe dëme të mundshme ndëshkuese, ne po hedhim një vështrim në mbylljen e një gjykimi prej trilion dollarësh. Është e mundimshme edhe për ta kuptuar.” Në një postim të mëparshëm në Twitter, Bolado shkroi:

Ne po përfundojmë udhëzimet për jurinë tani. Një fjalë që tërheq vëmendjen: ata duan të jenë unanim për zgjidhjen e tyre.

Përveç përmbledhjeve nga Bolado, Funcheon, Wuckert Jr. dhe Atkins, llogaritë në Twitter, Arthur van Pelt (@mylegacykit) dhe artisti i quajtur Fractal Encrypt (@fractalencrypt) kanë mbrojtur gjykimin e Kleiman kundër Wright në një element të këndshëm. . Ndërsa juristët e sallës së gjyqit nuk mund të arrinin në një përfundim gjatë fillimit të javës, pushimet në SHBA për Ditën e Falenderimeve shtynë procedurat përfundimtare për gjashtë ditë të plota.

Lexo artikullin:  CEO i Goldman Sachs, David Solomon beson se Blockchain është më i rëndësishëm se Bitcoin

Etiketat në këtë histori 1.1 milion BTC, Arthur van Pelt, miliarda, Bitcoin, provë bitcoin, BTC, Carolina Bolado, Craig Wright, David Kleiman, Deirdra Funcheon, Florida, Fractal Encrypt, Ira Kleiman, Jordan Atkins, juria, juria, gjyqi jurie , Kleiman Estate, Kurt Wuckert Jr., Padi, Miami, Satoshi Nakamoto, Gjykata e Qarkut Jugor të Floridës, Gjyqi, Tulip Trust, Velvel Freedman

Çfarë i konsideroni procedurat e ardhshme Kleiman kundër Wright? Na tregoni se çfarë e konsideroni këtë temë në pjesën e komenteve nën.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju