Kazakistani me sa duket u mundëson bankave të përpunojnë blerjet e kriptos

Një punë krejt e re në Kazakistan synon të bëjë të mundur që organizatat rajonale të kriptove të ofrojnë shërbime të investimeve financiare në mënyrë të ligjshme.

Raportohet se Kazakistani do të lejojë bankat të përpunojnë blerje kripto

Qeveria federale e Kazakistanit me sa duket po përgatitet të licencojë zyrtarisht organizatat bankare rajonale për të hapur llogari kursimi për marrëveshje me kriptomonedhë.

Disa banka në Kazakistan do të autorizohen shpejt zyrtarisht për të shërbyer biznesin dhe organizatat që ofrojnë ekspozim të drejtpërdrejtë ndaj kriptomonedhës si Bitcoin (BTC), njoftoi të dielën kanali rajonal i lajmeve Khabar 24.

Duke cituar drejtuesit nga Industria e Qendrave të të Dhënave dhe Shoqata Blockchain e Kazakistanit, raporti mban në mend se është e pasigurt se cilat banka ose banka do të merrnin pjesë në punën e pilotit. Shkëmbimet e kriptomonedhës do të fillonin të përputheshin me bankat duke u regjistruar për punë në Qendrën Financiare Ndërkombëtare Astana, një qendër e rëndësishme monetare në Kazakistan.

Puna e pilotit me sa duket do të zgjasë për një vit, me qëllim që të bëjë të mundur që organizatat kripto -rajonale të ofrojnë në mënyrë të ligjshme shërbime të investimeve kripto financiare dhe t'u mundësojnë financuesve të blejnë dhe ofrojnë kripto -monedha si Bitcoin në mënyrë të sigurt. Si pjesë e punës, qeveria federale e Kazakistanit po ashtu planifikon të shqyrtojë rreziqet e mundshme në lidhje me investimet financiare në monedhën dixhitale, pasi tregtimi me kripto nuk është përqafuar ende ligjërisht në vend, vëren raporti.

Industria e Qendrës së të Dhënave dhe Shoqata Blockchain e Kazakistanit nuk reaguan menjëherë ndaj CryptoPumpLajmet kërkojnë vërejtje.

Related: Qeveria federale e Kazakistanit për të prodhuar udhërrëfyes për krijimin e tregut të kriptove

Lajmi vjen në mes të Republikës së Kazakistanit duke tërhequr vëmendjen e shtuar nga minatorët ndërkombëtarë të kriptomonedhës për shkak të një goditjeje të vazhdueshme të minierave kripto në Kinë Disa nga bizneset më të mëdha kineze të minierave të kriptos, Bitmain dhe Canaan, kanë filluar të merren me entitete në Kazakistan për të drejtuar minierat qendrat dhe shërbimet në vend.

Pavarësisht se tregu i minierave kripto po merr hov në mënyrë progresive në Kazakistan, është ende para kohe të rekomandohet një lëvizje e madhe e fuqive kineze të kripto -minierave në vend, tha presidenti i shoqatës Alan Dordjiev.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju