Mbretëria e Tongës mund të miratojë Bitcoin si tender ligjor, thotë ish-deputeti i Parlamentit

Mbretëria e Tongës mund të miratojë Bitcoin si tender ligjor, thotë ish-deputeti i Parlamentit

Tonga &#x 2019; kryetari i Grupit Parlamentar të Komonuelthit të Paqësorit për të Drejtat e Njeriut, Lord Fusitu &#x 2019; a, është një mbështetës i bitcoin dhe gjithashtu më 11 janar, ai përshkroi në Twitter se Mbretëria e Tongës &#x 2019; Qeveria federale mund të miratojë bitcoin si mjet ligjor. Informacioni përputhet me El Salvador &#x 2019; Shtypi për të bërë bitcoin (BTC) kurs ligjor në 2015. Disa muaj më parë, legjislacioni u urdhërua nga kongresi i Salvadorit dhe gjithashtu BTC u konsiderua si kurs ligjor në El Salvador.

Zoti Fusitu &#x 2019; a, kjo ishte kur një anëtar i Tonga &#x 2019; parlamenti, pohon se e njëjta pikë do të ndodhë me siguri në Tonga Të martën, një specifik pyeti Zotin Fusitu &#x 2019; a çfarë mbeti ETA në lidhje me kombin polinezian që ligjëroi bitcoin si tender.

&#x 201C;Ligji shtator/tetor ka shumë të ngjarë të miratohet në Parlament, &#x 201D; Zoti Fusitu &#x 2019; u përgjigj një. &#x 201C;[I dërgohet] Zyrës së Pallatit për hyrje te Madhëria e Tij për Pëlqimin Mbretëror Një muaj &#x 2013; HM, siç sugjerohet nga Këshilli Privy, miraton faturën 2-3 javë të gazetuara nga mbledhja e ditës së aktivizimit të qeverisë. &#x 201D;

Zoti Fusitu &#x 2019; një i përfshirë:

Në ditën e aktivizimit [bitcoin] përfundon si kurs ligjor.

Ish-ligjvënësi pretendon se projektligji i Bitcoin do të dorëzohet në vjeshtë, Lord Fusitu &#x 2019; Një Përfitimet e Diskutuara të Tongës Adoptimi i Bitcoin Vitin e kaluar

Pas Lord Fusitu &#x 2019; duke postuar në Twitter strategjinë me pesë pika, një individ pyeti nëse &#x 201C; shpenzimi ka kaluar aktualisht, apo eshte akoma me Parlament dhe gjithashtu &#x 2018; kaluar &#x 2019; është objektivi? &#x 201D; Zoti Fusitu &#x 2019; a iu përgjigj shqetësimit dhe gjithashtu deklaroi: &#x 201C;Projekt-ligji sigurisht që do të dërgohet në Dhomën e Përfaqësuesve në Shtator/Tetor [Parlamenti] hapet për [një] seancë krejt të re në qershor në qershor sipas legjislacionit = Buxheti Kombëtar sipas ligjit, Korriku elektoral shkon në. Me ligj gusht &#x 2013; Plani legjislativ i Qeverisë për vitin. Sipas legjislacionit, mund të paraqiten projektligje për deputetët privatë shtator/tetor. &#x 201D;

Lexo artikullin:  Travala tani pranon Shiba Inu Crypto - SHIB mund të përdoret për të rezervuar 3 milion produkte udhëtimi në mbarë botën

Ajo &#x 2019; nuk është hera e parë që Zoti Fusitu &#x 2019; a ka lënë të kuptohet në lidhje me ligjin e Tongës për bitcoin si tender në vend. Më 5 korrik 2021, në podcast What Bitcoin Did episodi 368, ish-anëtari i Tonga &#x 2019; Parlamenti përshkroi saktësisht se si nxitja e bitcoin sigurisht që do të ishte e dobishme për Tongën.

&#x 201C;Klima ekonomike sigurisht që fillimisht do të përfitojë nga çdo klient që ka të ardhura jo të ripërdorshme të rritura me 30% dhe gjithashtu duke qenë se kombi ynë zbaton një TVSH prej 15%, të gjithë po vendosin një 30% shtesë pikërisht në atë 15% TVSH, pasi ata &#x 2019; keni marrë një shtesë prej 30% fitime të pa ripërdorshme thjesht nga binarët, &#x 201D; Zoti Fusitu &#x 2019; a thuhet në program.

Në podcast, Lord Fusitu &#x 2019; një e përshkruar më shumë:

Njëkohësisht duke mbajtur atë 30% shtesë atje &#x 2019; Ka shumë të ngjarë që disa të presin në vend që ta vendosin atë drejt e në klimën ekonomike dhe gjithashtu të grumbullojnë ulëse që sigurisht do të vlejnë. Për herë të parë, një person që &#x 2019; peshkatari i qytetit, dhe gjithashtu ka qenë në të vërtetë gojë më gojë gjatë gjithë jetës së tij, ka një vështrim se ndoshta ka kursime në kosto që mund të jenë struktura për fleksibilitet ekonomik.

Aktualisht, dyshon nëse Tonga &#x 2019; Pjesëmarrësit energjikë legjislativë dhe gjithashtu individët tongas sigurisht që do të duan të adoptojnë bitcoin si mjet ligjor. Ndërsa El Salvador miratoi legjislacionin për bitcoin, i cili u krijua më 7 shtator 2021, pati njëfarë rezistence ndaj qeverisë federale &#x 2019; zgjedhja s. Që pas kësaj, kreu i shtetit Nayib Bukele dhe gjithashtu qeveria federale e Salvadorit në fakt kanë përfshirë BTC në thesar dhe gjithashtu u prezantua një fermë e minierave të bitcoin-it të mundësuar nga energjia vullkanike.

Etiketat në këtë përrallë Bitcoin, Bitcoin (BTC), nxitja e Bitcoin, bitcoin si mjet ligjor, nxitja e BTC, Thesari i BTC, El Salvador, Mbretëria e Tonga, kurs ligjor, Lord Fusitu' a, Lord Fusitu' a Podcast, Lord Fusitu' a Twitter, Nayib Bukele, qeveria federale e Salvadorit, Tonga, Parlamenti Tonga, Parlamenti i Tongës

Lexo artikullin:  Laosi do të studiojë monedhën dixhitale me ndihmën e Fintech japonez, zbulon raporti

Çfarë e konsideroni ish-anëtarin e Tonga &#x 2019; Parlamenti lë të kuptohet se kombi e përqafon bitcoin si mjet ligjor? Le të kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Xhemi Redman

Jamie Redman është drejtuesi i lajmeve nëBitcoin com News dhe gjithashtu një reporter i teknologjisë monetare që jeton në Florida Redman në fakt ka qenë një anëtar energjik i lagjes së kriptomonedhave duke pasur parasysh atë 2011. Ai dëshiron Bitcoin, kod me burim të hapur dhe gjithashtu aplikacione të decentralizuara. Që nga shtatori 2015, Redman në fakt ka krijuar më shumë se 5,000 postime përBitcoin com News në lidhje me metodat e turbullta që dalin sot.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju