Rregullatori Korean do të mbyllë 11 shkëmbimet e kriptomonedhës para afatit rregullator

  • Rregullatori kryesor financiar i Koresë së Jugut, Komisioni i Shërbimeve Financiare (FSC), thuhet se do të mbyllë 11 shkëmbime kripto -valutash, raportoi The Korea Herald të hënën, duke cituar burime të paidentifikuara të industrisë.
  • Burimet shtuan burimet, duke shtuar se shkëmbimet do ta kenë të pamundur të marrin miratime nga FSC për të vazhduar bizneset e tyre. Emrat e shkëmbimeve nuk janë bërë të ditur.
  • Shkëmbimet e kriptove duhet të marrin miratimin nga FSC deri më 24 shtator për të vazhduar operacionet. Disa përpjekje për të siguruar më shumë kohë që shkëmbimet të respektojnë rregulloret, të tilla si nga Kongresistja e Partisë Popullore, Cho Myeong-hee, e cila shpresonte të zgjaste afatin deri më 24 dhjetor, janë hedhur poshtë. FSC qëndron në afatin e saj të 24 shtatorit, duke deklaruar se shkëmbimeve të kriptove tashmë u është dhënë një periudhë mospagimi gjashtë mujore.
  • Një nga kërkesat është që shkëmbimet e kriptove të bashkëpunojnë me bankat vendase për të hapur llogari me emër të vërtetë për klientët. Sidoqoftë, bankat kanë ngurruar të bashkëpunojnë me shkëmbime të ndryshme nga katër vendet e para: Bithumb, Upbit, Coinone dhe Korbit. Pa aftësinë për të ofruar llogari me emër të vërtetë, shkëmbimet do të duhet të ndërpresin funksionimin.
  • Disa shkëmbime të mesme kanë njoftuar tashmë planet për të mbyllur ose pezulluar shërbimet, përcjell botimi, duke shtuar se Darlbit u largua nga biznesi më 15 korrik. CPDAX tha më 30 korrik se do të përfundonte shërbimet më 1 shtator, duke theksuar: "isshtë jo një masë e përkohshme por e përhershme për mbylljen e biznesit. Ata që posedojnë kriptovaluta në llogari duhet t'i tërheqin ato para orës 3 pasdite të 00 gushtit. "
  • Një kërkesë tjetër është që shkëmbimet duhet të marrin një certifikatë të Sistemit të Menaxhimit të Sigurisë së Informacionit (ISMS). Shumë shkëmbime kriptosh në Korenë e Jugut gjithashtu e kanë të vështirë të plotësojnë kërkesat për këtë certifikim. Publikimi vuri në dukje se shkëmbimi Bitsonic, për shembull, njoftoi më 30 korrik se do të ndalojë përkohësisht ofrimin e shërbimeve për të rinovuar sistemet e tij të shërbimit në mënyrë që të përmbushë kërkesat e ISMS.
Lexo artikullin:  Parashikimet e normës Bitcoin të 13K dollarëve lindin me rënien e BTC të renditur më poshtë vijës historike të trendit

Çfarë mendoni për mbylljen e 11 shkëmbimeve nga FSC dhe shumë të tjera do të duhet të mbyllen për shkak të pamundësisë së tyre për të qenë në përputhje me rregulloren e ardhshme? Na tregoni në seksionin e komenteve më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju