Mjetet KYC mund të minimizojnë sherrin për tregun e kriptove në SHBA, thotë CEO i FTX

FTX tani do të përdorë numrin e kontaktit për të vërtetuar juridiksionin dhe emrat e përdoruesve, përveç vlerësimit të mjeteve të reja të KYC.

Mjetet KYC mund të minimizojnë sherrin për tregun e kriptove në SHBA, thotë CEO i FTX

Analiza e vazhdueshme rregullative në fakt ka kërkuar që shumë kompani të kriptove në të gjithë botën të mbyllin dyqanin.

Në mesin e kësaj goditjeje, Sam Bankman-Fried, CEO i shkëmbimit të kriptove popullor FTX, në të vërtetë ka kënduar për përpjekjet e tij të vazhdueshme për t'u përshtatur me politikat ndryshuese rreth drejtimit të kompanive kripto, duke zbuluar përpjekjet e FTX drejt zbulimit të sistemeve për rritjen e njohjes së klientit tuaj (KYC) operacionet.

"Ndërsa ne piqemi si kompani, ne kemi ndërtuar kontrollet tona, duke gjetur dhe përfshirë më shumë sinjale," specifikoi Bankman-Fried. Ai gjithashtu theksoi shtimin e një funksioni të ri në FTX që vërteton juridiksionin e një përdoruesi bazuar në numrin e tyre të kontaktit të regjistruar. Bankman-Fried tha:

“Ne kontrollojmë numrat e telefonit të përdoruesve kundrejt emrave të tyre të paraqitur në KYC1, në mënyrë që t'i verifikojmë më tej. Kur kjo nuk funksionon ose nuk ka të dhëna, ne do të kërkojmë që KYC2 të ketë qasje në disa veçori të faqes, përfshirë të ardhmen. "

Duke ndarë njohuritë brenda operacioneve të FTX në Shtetet e Bashkuara, pronari i biznesit shqetësoi përpjekjet e vazhdueshme të biznesit në "kërkimin e më shumë mjeteve për të konfirmuar identitetin, me shpresë duke minimizuar sherrin për përdoruesit". Bankman-Fried shpreson se kjo përpjekje do të ndihmojë përvojën e biznesit në operacione "më të buta" brenda juridiksioneve amerikane.

Aktualisht, FTX synon të tejkalojë shkëmbimet e kriptove konkurruese si Binance dhe Coinbase Siç raportohet nga CryptoPumpNews, CEO ka deklaruar më parë se marrja e Goldman Sachs dhe Exchange Chicago Mercantile Exchange "nuk është aspak jashtë diskutimit" nëse mund të tejkalojë të gjitha kompanitë kripto për të përfunduar si shkëmbimi më domethënës.

Duke plotësuar deklaratën që shqetëson azhurnimin e lidhur me KYC, Bankman-Fried përmendi fondet dhe sigurinë e financuesve si shqetësim. Ai gjithashtu garantoi financuesit se nuk do të kishte kufizime në tërheqjet nëse shkëmbimi nuk mund të lidhë aktivitetet e përdoruesit me pastrimin e parave dhe aktivitetet e lidhura me vjedhjen. Duke vepruar kështu, shkëmbimi i kriptove do të vazhdojë të kryejë vërtetim me dy faktorë dhe qasje të krahasueshme për të ndihmuar në shmangien e vjedhjes.

Lexo artikullin:  Ende është shumë herët për të ditur nëse Bitcoin do të mbetet qeni kryesor, thotë veterineri i Wall Street

Lidhur: Qartësia rregullatore për kripton do të zgjaste 3 deri në 5 vjet, thotë CEO i FTX

Bankman-Fried sapo kaloi kërkesën e menjëhershme për qartësi në politikën e kriptove, duke mbështetur përpjekjen e FTX për të kërkuar licenca në juridiksione të ndryshme. Duke vepruar kështu, CEO i FTX deklaroi të investojë "pesë orë në ditë" në aktivitete të lidhura me politikën dhe licencimin.

Drejtori Ekzekutiv deklaroi se ai parashikon që qeveritë federale të kenë një pozicion më të qartë mbi politikat e kriptos në 3 deri në 5 vitet e ardhshme dhe do të thotë të respektojnë kërkesat e KYC dhe Anti-Pastrimit të Parave të dallueshme për secilën juridiksion që ata i shërbejnë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju