Localbitcoins P2P Exchange nis aplikacionin celular për Android

Localbitcoins P2P Exchange nis aplikacionin celular për Android

Shkëmbimi popullor i kriptove P2P Localbitcoins ka ofruar në fakt një aplikacion celular për investitorët në mbarë botën. Aplikacioni në fakt është krijuar për klientët Android dhe gjithashtu sipas një deklarate të lëshuar të hënën, aktualisht ka parë shkarkime të panumërta. Puna mbetet për të zhvilluar gjithashtu një variant iphone, siguroi industria.

Biznesi me seli në Helsinki, Finlandë e deklaroi këtë &#x 2019; Lëshimi i aplikacionit pasi regjistroi 1.7 milionë klientë në vitin 2020, shumica e të cilëve përdornin telefona celularë për të hyrë në sistemin e tij. Cituar në prezantimin e gazetarisë, shefi i marketingut të Localbitcoins Jukka Blomberg komentoi:

Aplikacioni ynë i ri celular zbulon përkushtimin tonë ndaj bazës sonë individuale në mbarë botën dhe gjithashtu imponon LocalBitcoin s &#x 2019; sugjerimi fillestar i Sjelljes së Bitcoin Kudo.

Aplikacioni ndihmon me blerjet e kriptove dhe gjithashtu shitjet në 190 vende, shkëmbimi i përshkruar, duke mbajtur &#x 201C; pothuajse të gjitha paratë në mbarë botën &#x 201D; dhe gjithashtu më shumë se 100 teknika ripagimi. Përdoruesve u jepet një libër xhepi bitcoin pa kosto, ndërsa siguria dhe siguria në fakt janë përmirësuar me verifikimin biometrik dhe gjithashtu me dy faktorë.

Localbitcoins gjithashtu siguron tarifa të reduktuara, me pagesa paradhënie dhe gjithashtu blerje midis klientëve të saj. Sistemi me siguri do të mbledhë një kosto ruajtjeje prej 1% nga tregtarët dhe gjithashtu do të faturojë një kosto tërheqjeje bazuar në tarifat e blockchain Bitcoin.

&#x 201C;Sjellja e Bitcoin Kudo ka të bëjë me shtimin dhe gjithashtu lehtësinë e aksesit. Ne vazhdimisht u kushtojmë vëmendje kërkesave të klientëve tanë në mbarë botën dhe gjithashtu synojmë rregullisht të përmirësojmë dhe gjithashtu të përparojmë zgjidhjen tonë për t'i kënaqur ato, &#x 201D; Blomberg gjithashtu specifikoi, duke përfshirë: &#x 201C;Shumë nga klientët tanë në fakt kishin shpresuar vërtet për një aplikacion celular si një alternativë dhe gjithashtu për shkak të kësaj, ne krijuam një të tillë. &#x 201D;

Në vitet duke pasur parasysh se objekti i tij në 2012, Localbitcoins në fakt ka përfunduar të jetë globi &#x 2019; Ai kryeson shkëmbimin e kriptove peer-to-peer duke ndihmuar në tregtimin pa recetë të bitcoin (BTC) me paratë fiat rajonale. Në qershor të këtij viti, sistemi përfshiu në zgjedhjet e tij të ripagimit paratë bitcoin cash (BCH) dhe gjithashtu dogecoin (DOGE), për të përmendur disa kriptovaluta, si dhe monedha të qëndrueshme si të sigurta (USDT).

Lexo artikullin:  Menaxherët dhe kompanitë e aseteve grumbullojnë 1.2 milion Bitcoin me vlerë 57 miliardë dollarë

Localbitcoins u mundëson klientëve të publikojnë promovime në faqen e tij të internetit, të rekomandojnë një kurs këmbimi valutor për zotërimet e tyre elektronike dhe gjithashtu të deklarojnë teknikat e kërkuara të ripagimit që blerësit do të kenë me siguri aftësinë t'i përdorin për të marrë monedhat. Në vitin 2019, industria P2P prezantoi se po prezantonte rregullore të reja për konfirmimin e identifikimit dhe gjithashtu hoqi qafe profesionet e parave të gatshme personalisht, duke kërkuar që disa nga klientët e saj të kërkonin zgjidhje alternative.

Paxful, një rival i rëndësishëm i Localbitcoins, ka një aplikacion celular xhepi që lejon klientët të blejnë, dërgojnë dhe gjithashtu të marrin BTC, ETH dhe gjithashtu USDT. Zgjedhje të tjera të shkëmbimit të kriptove peer-to-peer përbëhen nga Hodl Hodl, i cili në vitin 2015 i lejoi klientët e aplikacionit Bluewallet të blinin bitcoin me një kombinim me sistemin e tij, dhe gjithashtu Localcryptos, që përfshinte asistencë për blerjet BCH në shtator.

A po përdorni një aplikacion celular për të shkëmbyer kriptomonedha? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju