Shumë klientë të JPMorgan e shohin Bitcoin si klasë të aseteve, thotë ekzekutivët e moshuar

"Paqëndrueshmëria që shihni në të sot duhet thjesht të luajë vetë," tha drejtori i menaxhimit të pasurive dhe pasurisë së JPMorgan.

Shumë klientë të JPMorgan e shohin Bitcoin si klasë të aseteve, thotë ekzekutivët e moshuar

Pavarësisht se Bitcoin (BTC) nuk është shfaqur ende si një "klasë e aseteve në vetvete", JPMorgan e konsideron të rëndësishme për të përmbushur kërkesën për investime kriptovalute, sipas një ekzekutivi të lartë të menaxhimit të pasurisë.

Një numër i madh i klientëve të JPMorgan i shohin monedhat dixhitale si Bitcoin si një klasë asetesh, tha drejtoresha e kompanisë për menaxhimin e aseteve dhe pasurisë Mary Callahan Erdoes.

Në një intervistë të Bloomberg të lëshuar të martën, Erdoes theksoi se banka do të vazhdojë të ofrojë shërbime kripto për të përmbushur kërkesën në rritje, duke deklaruar:

"Shumë nga klientët tanë thonë se kjo është një klasë pasurie, dhe unë dua të investoj, dhe puna jonë është t'i ndihmojmë ata të vendosin paratë e tyre atje ku duan të investojnë."

Erdoes tha se debati nëse kriptovalutat përbëjnë një klasë të aktiveve është ende në vazhdim pasi shumë ekspertë janë të shqetësuar për paqëndrueshmërinë ekstreme të tregut.

“Shtë një gjë shumë personale. Ne nuk kemi Bitcoin si klasë të aseteve në vetvete, ”deklaroi Erdoes, duke shtuar se mbetet të shihet nëse kriptovaluta është një depo me vlerë. "Paqëndrueshmëria që shihni në të sot duhet thjesht të luajë vetë," përfundoi ajo.

Një nga institucionet më të mëdha të investimeve bankare në Shtetet e Bashkuara, JPMorgan është i njohur për qëndrimin e tij disi të përzier në kripto, me CEO Jamie Dimon duke iu referuar Bitcoin si "mashtrim" përsëri në 2017. Kompania që atëherë ka zbutur qëndrimin e saj ndaj industrisë, thuhet se duke u përgatitur për të nisur një fond Bitcoin të menaxhuar në mënyrë aktive, si dhe nisjen e instrumenteve të borxhit me ekspozim të drejtpërdrejtë në një shportë të kompanive të fokusuara në kripto.

Related: CEO i BlackRock sinjalizon kërkesë të ulët për kripto nga investitorët afatgjatë

Analistët e JPMorgan kanë monitoruar nga afër tregun e kriptove, me ekspertin e kriptos Nikolaos Panigirtzoglou që parashikon që Bitcoin do të godasë $ 145,000 si "synimi teorik" i saj afatgjatë. Në fund të qershorit, JPMorgan tha se investitorët institucionalë kishin pak oreks për të blerë rënien, me strategët që përsërisin se Bitcoin do të tregtonte midis 23,000 dhe 35,000 $ për një periudhë afatmesme.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju