Kostot masive të qeverisë federale përshpejtojnë miratimin e kriptos: Sen Cynthia Lummis

Senatorja Cynthia Lummis deklaroi se inflacioni dhe kostot e mëdha të qeverisë federale po përshpejtojnë miratimin e pasurive dixhitale.

Shpenzimet masive të qeverisë për përshpejtimin e adoptimit të kriptove: Senatorja Cynthia Lummis

Senatori Republikan dhe avokati i Bitcoin Cynthia Lummis deklaroi se kostot e mëdha të qeverisë federale po përshpejtojnë miratimin e kriptos.

Lummis bëri vërejtjet ndërsa ndau një intervistë që ajo përfundoi me "Varney & Co" në rrjetin televiziv kabllor Fox Business më 29 korrik, në të cilën ajo kërkonte një kripto rregulluese dhe ndihmë për të sjellë minatorë Bitcoin për t'u vendosur në shtetet e SHBA.

Në Twitter ajo specifikoi se "shpenzuesit e mëdhenj të qeverisë (aksidentalisht) po bëjnë shumë më tepër për të përshpejtuar miratimin e aktiveve dixhitale sesa unë", dhe pohoi se ulja e dollarit amerikan po i shtyn banorët të blejnë me vlerë pasuritë dixhitale të tilla si Bitcoin Jo se kjo ishte gjithmonë një ide e mirë:

"POR të kalosh Amerikën më thellë në një vrimë është një mënyrë budalla, inflacioniste dhe krejtësisht e padëshirueshme për të çuar ppl në asete dixhitale."

“Unë dua që USD të vazhdojë si monedha rezervë e botës. Ne duhet të mbretërojmë në shpenzimet dhe të mbështesim inovacionin financiar në tokën e SHBA, "përfshiu ajo.

Gjatë intervistës në televizionin kabllor, Lummis ofroi idetë e saj në seancën dëgjimore të 27 korrikut të mbajtur nga Komiteti Bankar i Senatit në lidhje me kërcënimet e kriptos dhe përdori pikëpamjet mbi peizazhin rregullator që lëvizte përpara.

Senatori theksoi se hapi fillestar duhet të jetë "përkufizime të mira të forta" që pajtohen në legjislacion dhe kërkojnë "një kuti rëre rregullatore ku të gjithë i kuptojnë rregullat, por inovacioni mund të ndodhë ende i pakufizuar".

Lexo artikullin:  Bitcoin afro 43 mijë dollarë, treguesit sugjerojnë tregun e demit përpara

Lummis specifikoi se "ne duam të sigurohemi që Bitcoin mund të vazhdojë të shërbejë si një depo e mirë vlere", dhe ajo duket se e shikon posedimin kryesisht për shkak të metodës. Sidoqoftë, ajo gjithashtu vuri në dukje se nëse SH.B.A. do të ndiqnin rrugën e El Salvadorit dhe do të bënin tenderin ligjor të BTC, do të kërkonte që të menaxhohej nën aktin e sekretit bankar, ligjet kundër parave dhe në një mënyrë të tillë që të mund të "tërhiqej ”Nëse shfrytëzohet në mënyrë të paligjshme.

Avokati i Bitcoin gjithashtu deklaroi se dëshiron të shohë mirëseardhjen dhe ndihmën e minatorëve të kripto të SHBA që po mblidhen ndaj kombit pas kufizimit të minierave kineze:

“Ne duam të sigurohemi që këta minatorë […] mund të vijnë në vende si Pennsylvania, Texas, Wyoming dhe gjetkë. Aty ku ata mund të marrin energjinë për ta minuar atë dhe pastaj pasi të jetë prodhuar ajo mund të jetë në blockchain në një mënyrë që rrit avantazhet e monedhës jo-fiat që ka kriptovaluta ".

Related: Mësuesi i drejtësisë kërkon udhëzime për miniera kripto përgjatë seancave dëgjimore të Senatit të Shteteve të Bashkuara

Lummis është një modele Bitcoin e cila më parë specifikoi se ishte e kënaqur për të blerë rënien në qershor dhe në fakt ka promovuar për mbajtjen e BTC si pjesë e një metode të larmisë së pensionit. Sidoqoftë, bindjet e saj pro-kripto nuk u ndanë nga senatori demokrat Sherrod Brown dhe të tjerët gjatë gjithë seancës dëgjimore të Senatit Bankar.

"Pas një dekade përvojë me këto teknologji, duket e sigurt të thuhet se shumica dërrmuese nuk kanë qenë të mira për askënd përveç krijuesve të tyre," deklaroi Brown në deklaratën e tij hapëse.

“Ata pretendojnë të mundësojnë 'transparencë'. Mbështetësit e tyre flasin për 'demokratizimin e bankave'. Nuk ka asgjë "demokratike" ose "transparente" në lidhje me një rrjet të përhapur të parave qesharake në internet ".

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju